Skandal w płockim przedszkolu "Bajka". Według rodziców dwójki przedszkolaków wychowawczynie z integracyjnego przedszkola nr 31 biły i przywiązywały sznurkiem do krzesła nieposłuszne dzieci. Pozostali rodzice nauczycielek bronią. Sprawą zajęła się już prokuratura i kuratorium.

Skok na media, przerywanie kadencyjności KRRiT i łamanie konstytucji - zarzucają senatorowie PiS nowelizacji ustawy medialnej. - Jest wręcz przeciwnie - odpowiada PO i tłumaczy: nowela odbiera KRRiT kompetencje superministerstwa, a pozostawia konstytucyjne funkcje kontrolne.

Szambo Romana Giertycha zostało zbudowane zgodnie z prawem. Były lider LPR nie dopuścił się oszustwa ani samowoli budowlanej - uznała warszawska prokuratura. Jednak Giertych nie zamierza sprawy zakończyć i oskarża o przestęstępstwo byłego współpracownika, który na niego wcześniej doniósł. A także prominentnych polityków PiS.

Pewien "sprytny" rolnik z miejscowości w powiecie złotowskim kradł worki z pszenicą i nawozem od sąsiadów, aby zasiać swoje pole. Za kradzież grozi mu kara do pięciu lat pozbawianie wolności.

Marszałek Senatu z ramienia PO Bogdan Borusewicz krytykuje forsowane przez Platformę rozwiązanie nowej ustawy medialnej, pozwalające na odwoływanie przez ministra skarbu władz mediów publicznych. Platforma powraca do tego pomysłu mimo, że wcześniej zapewniała, że się z niego wycofuje.

Łgarstwo, całkowite łgarstwo. Niczego takiego nie potwierdzałem - w ten sposób Jarosław Kaczyński zaprzeczył medialnym doniesieniom, jakoby powiedział łódzkim śledczym, że odbyła się u niego narada ws. zatrzymania Barbary Blidy.

Blondynka kontra blondynka, a między nimi znany reżyser. Gośćmi Moniki Olejnik w „Kropce nad I” będą tym razem nie politycy, ale etatowa polska skandalistka – Dorota „Doda” Rabczewska i jeden ze współtwórców kina moralnego niepokoju – Krzysztof Zanussi.

Ministerstwo sprawiedliwości chce znowelizować kodeks karny. Proponowane zmiany mogą utrudnić aresztowanie m.in. aferzystów i sprawców napadów – alarmuje "Rzeczpospolita".

Sytuacja w woj. zachodniopomorskim wraca do normy, jednak wciąż wiele miejsc odciętych jest od prądu. Elektryczności nie ma także w niektórych punktach Szczecina. Taka sytuacja może utrzymać się jeszcze przez pięć dni.

Za kilka dni Patrycja Kotecka pożegna się z funkcją wiceszefowej Agencji Informacji TVP - twierdzi Rzeczpospolita. Według informacji zdobytych przez dziennik, prezes Telewizji Polskiej miał podjąć w środę decyzję o zwolnieniu Koteckiej. W najbliższych dniach decyzję ma zatwierdzić zarząd firmy.

Lech Kaczyński nie weźmie udziału w ceremonii otwarcia igrzysk w Pekinie – dowiedziała się „Rzeczpospolita” w kancelarii głowy państwa. Wcześniej bojkot imprezy zapowiedział premier Donald Tusk, a minister sportu Mirosław Drzewiecki ogłosił, że do Pekinu nie pojedzie nikt z polskiego rządu.

Przez dwa lata rządów PiS policyjne śmigłowce służyły członkom rządu jako bezpłatne taksówki - wynika z danych, do których dotarł "Dziennik". W sumie podatników kosztowało to prawie milion zł. Jak pisze gazeta, w podniebnych wojażach celował wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn, który na pokład zapraszał również swoje żony.

- Będę bronił Kalisza, bo wiem jak wygląda przyznawanie odznaczeń. To jest mechanizm bezwładności - tak w TVN24 były antyterrorysta Jerzy Dziewulski skomentował informację, że poseł SLD, będąc szefem MSWiA zaakceptował wniosek o przyznanie odznaczenia policjantowi krytykowanemu za śledztwo ws. porwania Olewnika. Goście "Magazynu 24 godziny" zastanawiali się, dlaczego doszło do tylu zaniedbań w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika.

- Prezydent powinien zjeść żabę i odtajnić aneks do raportu Macierewicza - uważa Andrzej Milczanowski, były szef UOP. - Ta sytuacja to pat prawny, z którego wyjściem jest nowelizacja procedur postępowania z aneksem - ripostuje Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa.

- Dzięki niestandardowym lekom można normalnie żyć z rakiem i mieć nadzieję, że jest szansa na wyleczenie – uważa Krzysztof Kolberger. Minister zdrowia zapowiedziała, że mimo wcześniejszej decyzji NFZ refundacja chemioterapii niestandardowej będzie kontynuowana.

Dzieci są chore na autyzm i mutyzm. Do tej pory miały indywidualny tok nauczania, teraz nie mają wstępu do szkoły. Dyrektor jednej z bełchatowskich szkół średnich zakazał rodzicom dwojga dzieci przyprowadzać je do szkoły.

"To osadzony skłonny do autoagresji" - napisał w opinii dyrektor służby więziennej w Olsztynie. Zalecał w niej umieszczenie Kościuka w dwuosobowej celi o podwyższonym zabezpieczeniu technicznym. Dlaczego więc w płockim areszcie mężczyzna był w celi sam? I popełnił samobójstwo...