- To Tadeusz Kowalczyk, radomski poseł PC, a także przyjaciel Solorza pomógł załatwić koncesję dla Polsatu. Potem miał dziwny wypadek samochodowy - ujawnił w zeznaniach były wiceminister pracy Zbigniew Baszniak. "Dziennik" publikuje drugą część zeznań z głośnej sprawy mafii paliwowej, z której protokoły Zbigniew Ziobro miał ujawnić Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Zaledwie 36 proc. Polaków chce instalacji tarcz antyrakietowych - tak wynika z najnowszego sondażu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej". Społeczeństwo odrzuca amerykański system obrony z braku wiedzy, ze zmęczenia wojną w Iraku i na skutek nieufności wobec PiS - oceniają socjolodzy.

Dopiero co wywalczył prawa do lukratywnej działki przy stołecznym Placu Defilad a już nie może opędzić się od ofert potencjalnych nabywców. Tadeusz Koss, właściciel 1300 metrów kwadratowych w samym centrum stolicy, rozpoczyna rozmowy z inwestorami - donosi Życie Warszawy.

- W śledztwie jest szereg okoliczności, przemawiających na korzyść oskarżonych, których prokuratura nie bierze pod uwagę - powiedzieli w "Magazynie 24 Godziny" obrońcy żołnierzy oskarżonych ws. Nangar Khel. Choć nic więcej powiedzieć nie mogą, twierdzą, że wiele ustaleń prokuratury budzi ich wątpliwości.

- Prezydent Lech Kaczyński zdecydował się skierować do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o abonamencie - poinformowała Kancelaria Prezydenta. - To gra na zwłokę - komentuje PO.

Hamowanie przez polskiego prezydenta procesu ratyfikacji Traktatu z Lizbony jest niedopuszczalne - napisał Grzegorz Napieralski wspólnie z szefem hiszpańskiego MSZ. Według Sławomira Nowaka lider SLD był nielojalny wobec Polski. - Powróciła kolaicja PO-PiS - odpowiada Napieralski.

Przebywający z wizytą w USA Radosław Sikorski rozmawiał w poniedziałek przez telefon z senatorem Barackiem Obamą. - Rozmowa była bardzo sympatyczna, a Obama podziękował za polskie zaangażownie w Afganistanie i Iraku - powiedział na antenie TVN24 Słwomir Nowak.

- Trybunał Konstytucyjny bierze pod ochronę tajnych współpracowników - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Antoni Macierewicz. Według niego "obronę agentury" zapoczątkował poprzedni prezes, a obecny tę linię kontynuuje. Jest jednak przekonany, że aneks do raportu z likwidacji WSI zostanie opublikowany.

- Rozmowy na temat tarczy trwają, a także wzbogacają się o nowe elementy. Dziś Polska złożyła na piśmie nowe propozycje, które zostały przyjęte z zadowoleniem - powiedział Radosław Sikorski w "Magazynie 24 Godziny" w TVN24. Szef MSZ relacjonował przebieg swojej rozmowy z Condoleezzą Rice.

- Czesi wzięli radar w ciemno. Być może podobną wykładnią interesów kieruje się Jarosław Kaczyński. My chcemy dostać gwarancje polskiego bezpieczeństwa – powiedział w „Kropce nad I” Sławomir Nowak (PO). Według niego, przez ostatnie lata stosunki z USA były "wasalne".

Piotr Koza z potwornym bólem nogi trafił do szpitala w Łowiczu. Tam niespodziewanie dostał ataku padaczki. Mimo tego, po kilku godzinach, został wypisany do domu. Dzień po opuszczeniu szpitala mężczyzna zmarł. Czy lekarze zrobili wszystko, jak należało?

Prokuratura zwróciła się w poniedziałek do ministra sprawiedliwości o uchylenie immunitetu nie tylko Zbigniewa Ziobry. Także Krzysztof Grzegorek z PO ma trafić przed sąd. Byłemu wiceministrowi zdrowia w rządzie Donalda Tuska prokuratura chce postawić zarzuty korupcyjne.

Znany z ciętego języka poseł PO Janusz Palikot nie poniesie kary za swój wpis na blogu o rzekomej chorobie alkoholowej prezydenta. Prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie.

Jarosław Kaczyński staje murem za Zbigniewem Ziobrą. Według niego wniosek o odebranie mu immunitetu jest „polityczną zemstą” na tym, który „ośmielił się podnieść rękę na zdemoralizowane elity polityczne i biznesowe”.

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego byłemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze (PiS). Do Ministerstwa Sprawiedliwości przesłała go Prokuratura Okręgowa w Płocku.

Suwalski dukat - suwal stanie się oficjalną walutą na czas wakacji w Suwałkach. Miasto wypuściło właśnie 25 tys. mosiężnych monet o nominale 4 suwale, co odpowiada 4 złotym.

Za bezmyślność i okrucieństwo przyjdzie mu słono zapłacić. 33-latek, który "dla zabawy" podczas alkoholowego spotkania z kolegami odciął głowę kaczce odpowie najpewniej za znęcanie się nad zwierzętami. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Nerwy Warszawiaków zostały wystawione na próbę. Właśnie rozpoczął się remont jednego z najważniejszych mostów w stolicy. Zamknięty na co najmniej 6 tygodni Most Poniatowskiego spowoduje najpewniej bardzo duże utrudnienia w ruchu.

CBA zatrzymało trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji przy realizacji przetargów przez "Telefonię Dialog". Podejrzani to były senator, wysoki rangą menadżer w międzynarodowym koncernie oraz znany poznański prawnik.

W trosce o bezpieczeństwo Polaków przekazałem prezesowi PiS akta ze śledztwa ws. mafii paliwowej, miał on bowiem ogromny wpływ na to, co dzieje się w kraju - powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro. Dodał, że zarzuty pod jego adresem to odwet za determinację w zwalczaniu przez niego korupcji.