Mikrokamerę i nadajniki radiowe wykorzystywali trzej obywatele Rosji oszukując w pokera w jednym z warszawskich kasyn. Zostali zatrzymani przez stołecznych policjantów, teraz grozi im do ośmiu lat więzienia.

Dwie ogromne, w pełni zautomatyzowane plantacje marihuany zlikwidowali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Wpadł obywatel Holandii, prowadzący jedną z nich. Policjanci dotarli też do współpracujących z nim Polaków.

– Widzimy wspólność ideową z eurosceptykami z PiS, złożyliśmy ofertę, ale to dopiero początek procesu – powiedział w TVN24 Janusz Dobrosz (LPR). Nie chciał jednak zdradzić, na jakim są etapie i czy dojdzie do rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości.

W obstawie nie tylko BOR, ale dodatkowo i policji jechał na spotkania zorganizowane przez PiS Jarosław Kaczyński. Kolumna samochodów poruszała się z prędkością 150 km na godzinę - donosi "Super Express".

Szykuje się rozpad PiS? Zdaniem Ludwika Dorna jest to mało prawdopodobne, choć były marszałek widzi potrzebę reform. - Kierownictwo powinno zadać sobie pytanie, co zrobić, by partia uzyskała jednolitość. Jeśli ono tego nie zrobi, zadadzą je członkowie – ostrzegł. Jego zdaniem PiS porozumie się z Radiem Maryja.

Zgromadzenie Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo z Krakowa wystąpiło do Ministerstwa Finansów o zwrot gruntu, na którym posadowiony jest... gmach resortu, donosi "Rzeczpospolita".

- Obecnie mamy do czynienia z ostrą krytyką ze strony Radia Maryja, ale po jakimś czasie te stosunki się unormują - ocenił Jarosław Kaczyński w "Sygnałach Dnia". Prezes PiS wątpi tez, że środowiska związane z rozgłośnią chcą powołać nową partię.

Marcin M., który w styczniu zabił księdza i dwie gospodynie, oskarża innego proboszcza o molestowanie. Twierdzi, że przez niego mordował. Ks. Edward nadal ma kontakt z młodzieżą - pisze "Polska". A "Dziennik" zastanawia się, czy M. nie jest seryjnym mordercą księży.

Grupa posłów PiS bada możliwość skierowania wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności Traktatu Lizbońskiego z konstytucją. Z kolei politycy LPR zapowiadają, że będą namawiać Lecha Kaczyńskiego, aby nie ratyfikował dokumentu.

Poszukiwany czterema listami gończymi szef szajki, 31-letni Marcin D. ps. „Dzidek” i jego czterech kompanów w ciągu roku mogli ukraść nawet 100 aut. Policjanci z warszawskiej „samochodówki” rozbili grupę zajmującą się kradzieżami samochodów daewoo i peugeot.

Byli funkcjonariusze PRL-owskich służb specjalnych mogą ujawnić informacje na temat zamachu na Jana Pawła II sprzed 27 lat. Szef ABW podjął bowiem decyzję o zwolnieniu z tajemnicy państwowej czterech byłych oficerów wywiadu - poinformowała TVP.

W trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II, punktualnie o godz. 21.37, na pl. Piłsudskiego w Warszawie zapłonął znicz-symbol pamięci. W całej Polsce odbywały się obchody msze św., czuwania, koncerty oraz marsze upamiętniające śmierć papieża. W Watykanie przy jego grobie modlił się kardynał Stanisław Dziwisz.

Mimo deklaracji ministra, nie poznamy całego raportu dotyczącego styczniowego wypadku CASY pod Mirosławcem, odtajnione są jedynie jego cztery strony.

Czy trzy lata po śmierci Jana Pawła II Polacy pamiętają o jego naukach? - Niestety nie wypełniliśmy tej pustki, przypominamy sobie o naszym Papieżu tylko "od wielkiego dzwona" - mówili goście Magazynu "24 godziny". Dodawali jednak, że po śmierci Karola Wojtyły w Polakach pojawiła się "wola poprawy".

- Błąd spowodowany zmęczeniem może kosztować życie. A piloci CASY byli w pracy 16 godzin, czego nie ma w raporcie. Powinno się sprawdzić, kto ułożył taki plan lotu - mówili goście "Magazynu 24 godziny". Ich zdaniem, tragedii winny jest przede wszystkim wadliwy system szkolenia i pracy pilotów.

Były mistrz świata juniorów, były wicemistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski w Taekwon-do wstąpił w szeregi policji. Konrad Olkiewicz w środę złożył ślubowanie i teraz przejdzie przeszkolenie. Potem wyruszy patrolować lubelskie ulice.

- Jestem za tym, żeby Polska była w Unii Europejskiej, w zgodzie z ideą, o jakiej mówili jej założyciele. To miała być Europa Ojczyzn. Dzisiaj twórcy tej idei przewracają się w grobie - mówił w "Kropce nad I" senator PiS Ryszard Bender i zarzucał wszystkim, którzy zagłosowali "za" ratyfikacją Traktatu, że "w jakimś sensie" dopuścili się zdrady.

- Pierwszy raz w swojej kilkunastoletniej pracy zetknęłam się z człowiekiem w tak ciężkim stanie - powiedziała wstrząśnięta lekarka, która przyjęła na swój oddział pana Edwarda - starego, schorowanego mężczyznę. Przez ostatnie trzy tygodnie, zostawiony sam sobie, mężczyzna praktycznie umierał. Żeby przeżyć, jadł pierze.

Dwóch świadków zeznało, że ferrari, które rozbiło się na warszawskim Mokotowie, prowadził Maciej Zientarski - powiedziała portalowi Gazeta.pl prokurator Katarzyna Dobrzańska. To już wszyscy świadkowie, którzy byli w tej sprawie do przesłuchania.