Doda w kropce (nad I)

Blondynka kontra blondynka, a między nimi znany reżyser. Gośćmi Moniki Olejnik w „Kropce nad I” będą tym razem nie politycy, ale etatowa polska skandalistka – Dorota „Doda” Rabczewska i jeden ze współtwórców kina moralnego niepokoju – Krzysztof Zanussi.

Białe kołnierzyki unikną aresztów?

Ministerstwo sprawiedliwości chce znowelizować kodeks karny. Proponowane zmiany mogą utrudnić aresztowanie m.in. aferzystów i sprawców napadów – alarmuje "Rzeczpospolita".

Naprawy prądu mogą potrwać nawet tydzień

Sytuacja w woj. zachodniopomorskim wraca do normy, jednak wciąż wiele miejsc odciętych jest od prądu. Elektryczności nie ma także w niektórych punktach Szczecina. Taka sytuacja może utrzymać się jeszcze przez pięć dni.

Kotecka odejdzie z TVP?

Za kilka dni Patrycja Kotecka pożegna się z funkcją wiceszefowej Agencji Informacji TVP - twierdzi Rzeczpospolita. Według informacji zdobytych przez dziennik, prezes Telewizji Polskiej miał podjąć w środę decyzję o zwolnieniu Koteckiej. W najbliższych dniach decyzję ma zatwierdzić zarząd firmy.

Prezydent nie pojedzie na igrzyska

Lech Kaczyński nie weźmie udziału w ceremonii otwarcia igrzysk w Pekinie – dowiedziała się „Rzeczpospolita” w kancelarii głowy państwa. Wcześniej bojkot imprezy zapowiedział premier Donald Tusk, a minister sportu Mirosław Drzewiecki ogłosił, że do Pekinu nie pojedzie nikt z polskiego rządu.

Za Dorna helikoptery policji były jak taksówki

Przez dwa lata rządów PiS policyjne śmigłowce służyły członkom rządu jako bezpłatne taksówki - wynika z danych, do których dotarł "Dziennik". W sumie podatników kosztowało to prawie milion zł. Jak pisze gazeta, w podniebnych wojażach celował wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Ludwik Dorn, który na pokład zapraszał również swoje żony.

"Minda to bydlak, ale rozumiem Kalisza"

- Będę bronił Kalisza, bo wiem jak wygląda przyznawanie odznaczeń. To jest mechanizm bezwładności - tak w TVN24 były antyterrorysta Jerzy Dziewulski skomentował informację, że poseł SLD, będąc szefem MSWiA zaakceptował wniosek o przyznanie odznaczenia policjantowi krytykowanemu za śledztwo ws. porwania Olewnika. Goście "Magazynu 24 godziny" zastanawiali się, dlaczego doszło do tylu zaniedbań w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika.

"Prezydent powinien zjeść żabę i odtajnić aneks"

- Prezydent powinien zjeść żabę i odtajnić aneks do raportu Macierewicza - uważa Andrzej Milczanowski, były szef UOP. - Ta sytuacja to pat prawny, z którego wyjściem jest nowelizacja procedur postępowania z aneksem - ripostuje Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa.

Kolberger: Ten lek pozwala mi żyć z rakiem

- Dzięki niestandardowym lekom można normalnie żyć z rakiem i mieć nadzieję, że jest szansa na wyleczenie – uważa Krzysztof Kolberger. Minister zdrowia zapowiedziała, że mimo wcześniejszej decyzji NFZ refundacja chemioterapii niestandardowej będzie kontynuowana.

Nie wpuszcza chorych dzieci do szkoły

Dzieci są chore na autyzm i mutyzm. Do tej pory miały indywidualny tok nauczania, teraz nie mają wstępu do szkoły. Dyrektor jednej z bełchatowskich szkół średnich zakazał rodzicom dwojga dzieci przyprowadzać je do szkoły.

Zabójca Olewnika nie powinien być sam w celi

"To osadzony skłonny do autoagresji" - napisał w opinii dyrektor służby więziennej w Olsztynie. Zalecał w niej umieszczenie Kościuka w dwuosobowej celi o podwyższonym zabezpieczeniu technicznym. Dlaczego więc w płockim areszcie mężczyzna był w celi sam? I popełnił samobójstwo...

"Z porywaczami Olewnika mogła współpracować policja"

- Moim zdaniem z porywaczami Olewnika mogła współpracować policja. I choć po takim czasie będzie to trudno udowodnić, funkcjonariusze z pewnością odpowiedzą przynajmniej za niedopełnienie obowiązków – stwierdził w „Kropce nad I” były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Tak wygląda nożownik z Krakowa

Małopolska policja opublikowała zdjęcie mężczyzny, który w niedzielę w Krakowie poważnie zranił nożem 31-letniego kierowcę dlatego, ze ten nie zgodził się na umycie szyb w jego samochodzie. Zdjęcie pochodzi z kamer monitoringu sklepu spożywczego.

Sejm w czwartek o prywatyzacji PKP

Trzydniowe posiedzenie Sejmu, które rozpoczęło się w środę, zdominowały sprawy gospodarcze i społeczne. W czwartek posłowie radzić będą m.in o restrukturyzacji i prywatyzacji PKP, zmianie świadczeń ubezpieczeń społecznych i ratyfikacji konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy. Transmisja na żywo w tvn24.pl od godz. 9.00.

SLD: Komorowski wskoczył w buty Dorna

Stworzył ustawową "zamrażarkę", gdzie przetrzymuje projekty - to zarzuty opozycji wobec marszałka Sejmu. Zdaniem gości 'Magazynu 24 godziny" Joanny Kluzik- Rostkowskiej (PiS) i Izabeli Jarugi-Nowackiej (SLD) Bronisław Komorowski nie dopuszcza pod obrady ustawowych projektów opozycji, dlatego, żeby w tym czasie PO zdążyła na ich podstawie przygotować własne.

30-letni grotołaz zginął w jaskini

30-latek z Krakowa zginął w Jaskini Sąspowskiej w Ojcowskim Parku Narodowym (Małopolskie). Turysta wszedł do jaskini mimo zakazu, forsując zakratowane wejście. Ratownicy wydobyli jego ciało po kilkunastogodzinnej akcji.

Pokaz mody zakonnej

Dwadzieścia różnych zakonów, męskich i żeńskich, uczestniczyło w Targach Zakonnych w Lublinie. Zakonnicy prezentowali działalność swoich zgromadzeń, nie zabrakło też pokazu "mody", zorganizowano konkurs ciast, były też pokazy filmowe, dyskusje i, oczywiście, modlitwa. Targi - według ich pomysłodawców - zorganizowano główne z myślą o ludziach młodych, którzy szukają swojej drogi życiowej.

Szczecin - sytuacja opanowana

Sytuacja w samym Szczecinie jest już opanowana, ale w Zachodniopomorskiem bez prądu pozostaje jeszcze 120 miejscowości. Tam elektryczności może nie być do czwartku rano. Wojewoda Marcin Zydorowicz zapowiedział, że policja będzie objeżdżać te miejsca i przez megafon informować mieszkańców o sytuacji.

Niepełnosprawni walczą o pracę

Są niepełnosprawni i chorzy psychicznie, a mimo to chcą normalnie pracować. Około 400 osób, pracowników stowarzyszenia EKON, pikietowało przed urzędem miasta w Warszawie w obronie swoich miejsc pracy. Sortownia śmieci, w której są zatrudnieni, w czerwcu traci prawo użytkowania gruntu.

Wałęsa: To ja będę oskarżał Macierewicza

- Z przyjemnością stanę przed Trybunałem Stanu, bo tam zamienimy się rolami z panem Macierewiczem – tak Lech Wałęsa w TVN24 komentował przeciek z aneksu do raportu WSI. Były likwidator WSI zaprzecza autentyczności opublikowanych rewelacji.

Nieudolność czy sterowanie przez przestępców?

- Kluczem do wyjaśnienia sprawy porwania Krzysztofa Olewnika jest ustalenie, co przeszkadzało w prowadzeniu śledztwa - uważa Paweł Biedziak, dziennikarz 'Superexpressu". Jego zdaniem, była to albo nieudolność policjantów, albo sterowanie sprawą przez przestępców.

Crulic przyznał, że był w Polsce w dniu kradzieży

Rumun Claudiu Crulic, który zmarł w styczniu po głodówce w krakowskim areszcie, powiedział podczas śledztwa, że był w Polsce w dniu popełnienia zarzucanego mu przestępstwa - wyjaśnia prokuratura. Nie przyznał się jednak do kradzieży. Według ustaleń "Tygodnika Powszechnego", Crulic mógł być wtedy w podróży autobusem do Włoch.

Prokuratura odmawia Macierewiczowi

Nie będzie śledztwa w sprawie rzekomych przestępstw p.o szefa SKW płk Grzegorza Reszki - podało Radio Zet. Jak dowiedziało się radio, sprawą nie zajmie się prokurator, czego chciał były szef kontrwywiadu Antoni Macierewicz, bo brakuje "dostatecznych danych uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa".

"Nowe leki na raka dostępne, bez względu na cenę"

- Jeśli Agencja Oceny Technologii uzna któryś z badanych 77 preparatów za skuteczniejszy od obecnej chemioterapii, znajdzie się on w katalogu leków dostępnych dla wszystkich - zapewniła minister zdrowia Ewa Kopacz podczas konferencji dot. dofinansowania nowoczesnych metod leczenia chorych na raka.

Prokuratura przesłucha polityków ws. Olewnika

Sto osób – w tym byłych ministrów, prokuratorów i policjantów - chce przesłuchać prokuratura w sprawie nieprawidłowości w śledztwie dotyczącym porwania Krzysztofa Olewnika. Część nazwisk wymieniła w "Teraz My" siostra uprowadzonego, Danuta. Plan przesłuchań trafił już na biurko ministra sprawiedliwości.

Kalisz dał medal policjantowi od sprawy Olewnika

Srebrny Krzyż Zasługi dostał cztery lata temu Remigiusz Minda - śledczy, którego rodzina oskarża o poważne zaniedbania w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika. Wniosek podpisał ówczesny szef MSWiA Ryszard Kalisz - dowiedziało się RMF FM.

Ścigany 14 listami gończymi wpadł

Oszust poszukiwany od dziesięciu lat 14 listami gończymi został w środę zatrzymany w Gdańsku przez policjantów CBŚ. 65-letni Lech S. może być jednym z liderów zorganizowanej grupy przestępczej, która działała na terenie całego kraju. Jej działalność naraziła Skarb Państwa na wielomilionowe straty.

Wpadł złodziej luksusowych aut

Nawet kamera z podglądem na klatkę schodową nie uchroniła złodzieja luksusowych aut przed zatrzymaniem. 23-letni Piotr W. ps. „Cień” był poszukiwany czterema listami gończymi.

Macierewicz: Dziennikarze wydali kasę na zakup bzdur

- To są popłuczyny, i to nieprawdziwe - tak Antoni Macierewicz komentuje publikację "Dziennika". - Potwierdzamy nasze informacje - odpowiada redakcja. Gazeta napisała, że w aneksie do raportu z likwidacji WSI jest stwierdzenie, że trzej byli ministrowie i Lech Wałęsa powinni stanąć przed Trybunałem Stanu.