- Najgorsze jest to, że ta ława skazanych jest za krótka, tu nie ma zleceniodawców - tak ojciec Krzysztofa Olewnika, porwanego i brutalnie zamordowanego, zareagował na ogłoszenie wyroków w tej sprawie. Na dożywocie skazano głównych sprawców, Sławomira Kościuka i Roberta Pazika. Pozostali dostali kary od roku do 15 lat.

- W dniu św. Patryka prezydent Polski w orędziu połączył nasze życie z życiem Polaków – tak Brendan Fay i jego małżonek wyjaśnili swój przylot do Warszawy. Jak dodali, chcą rozpocząć dialog, który „uczyni Polskę lepszym miejscem”.

Anetę B., która podczas imprezy podpaliła swoją 21-letnią koleżankę, zatrzymali policjanci z Jastrzębia-Zdroju. - Teraz odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co może trafić za kratki nawet na 10 lat - poinformowała Marta Czajkowska z jastrzębskiej policji.

- Jeśli to, o czym mówił premier Tusk podczas konferencji w Gdańsku, zostanie wypełnione, to proszę się niczego nie obawiać - tak o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego wypowiedział się Jarosław Kaczyński. Na antenie Radia Maryja były premier przyznał, że w PiS są "pewne różnice pod tym względem".

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia wobec byłego posła PiS Tomasza Markowskiego. Odpowie za wyłudzenie od Sejmu 138 tys. zł. na refundację kosztów pobytu w stolicy. Parlamentarzysta wydawał publiczne pieniądze na wynajmem, mimo że miał mieszkanie w stolicy. Markowski nie przyznał się do winy.

Prezydent powinien spotkać się z polskimi środowiskami homoseksualnymi. Może wyprostowałoby mu to poglądy na pewne sprawy – twierdzi Krystian Legierski, działacz Zielonych 2004. Zdaniem Wojciecha Kuleczki z portalu homoseksualizm.org, to homoseksualiści są zagrożeniem.

Wiele wskazuje na to, że we wtorek w Sejmie rozstrzygnie się los projektu ustawy o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego - powiedział w "Sygnałach Dnia" szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski.

Otwarcie się na Wschód jest warunkiem efektywnego działania NATO i UE - uznał prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Financial Times". - Jest to szczególnie ważne dla NATO w kontekście krajów bałkańskich, a także Ukrainy i Gruzji - powiedział brytyjskiemu dziennikowi.

- Nie zakazuję seksu przed 18-tką. Przecież może dojść do ślubu szesnastoletniej dziewczyny z mężczyzną - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Ewa Sowińska. Dodaje, że nie zrezygnuje ze stanowiska rzecznika praw dziecka, bo nie poczuwa się do błędów.

- Media zaangażowały się w ten dęty, żenujący skandal. Geje, którzy przyjechali z USA chcą propagować swój styl życia, o którym możemy przeczytać na gejowskich portalach pełnych pornografii - stwierdziła publicystka Joanną Najfled. - W homoseksualizmie nie chodzi tylko o seks - ripostował Jacek Adler z GAYLIFE.PL

- Pożyczałem laptopa Patrycji Koteckiej. Czy ktoś robiłby aferę, gdybym komuś użyczył długopisu? - tak Zbigniew Ziobro (PiS) w rozmowie z "Rzeczpospolitą" uzasadniał skąd w jego służbowym komputerze znalazły się scenariusze programów telewizyjnych dziennikarki.

"Kapitulacja w Juracie" - tak "Nasz Dziennik", gazeta należąca do medialnego koncernu o. Rydzyka, tytułuje zamieszczony na pierwszej stronie artykuł o weekendowych uzgodnieniach prezydenta i premiera w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Jarosław Kaczyński obawia się, by PiS "nie pękł" w czasie głosowania nad ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego - mówi w premier Donald Tusk w wywiadzie dla dziennika "Polska".

Już w 2005 r. funkcjonariusze ABW w czasie przeszukania domu Petera V. znaleźli komputer z listą nazwisk polityków i biznesmenów - donosi "Newsweek". Politycy i biznesmeni, którzy lokowali miliony w Szwajcarii, mają się czego bać - stwierdza tygodnik.

W niedzielne popołudnie już po raz trzeci odbył się w stolicy koncert pt: "Solidarni z Białorusią". Tym razem na hasło "Włącz głos dla Białorusi" zareagowali m.in. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Maleo Reggae Rockers i przedstawiciele białoruskiej sceny rockowej.

Książeczkowe dowody osobiste tracą definitywnie ważność. Osoby, które nie wymieniły dowodu na nowy mogą mieć kłopoty w bankach, na poczcie i w urzędach.

Partia Leppera tworzy swoje intelektualne zaplecze, tzw. think-tank. Koordynatorem przedsięwzięcia jest rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski. Partia chce zaprosić do współpracy naukowców i "postępowych” księży katolickich - pisze "Dziennik".

- Jeśli nie będzie zabezpieczenia ustawowego, to nie zagłosuję za tym Traktatem - zadeklarował w "Magazynie 24 godziny" poseł PiS Andrzej Dera. Jak dodał, to jest niezrozumiałe, by głosować ws. ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego już we wtorek. - To nic zaskakującego. O wtorku mówiono już tydzień temu - wyjaśniła Julia Pitera (PO).