Siedem dziewczynek leczonych w Górnośląskim Ośrodku Rehabilitacji Dzieci w Rabce doznało lekkich oparzeń, kiedy w nocy w sali gdzie spały włączyła się lampa bakteriologiczna, która służy do dezynfekcji powietrza. Ich stan jest dobry i nie zagraża ich życiu ani zdrowiu.

Kancelaria Sejmu przygotowuje pozwy sądowe przeciwko posłom poprzedniej kadencji - Renacie Beger (Samoobrona) i Krzysztofowi Bosakowi (LPR). Powód? Do tej pory nie rozliczyli się z wydatków na biura poselskie - podaje RMF FM.

PiS i LiD jednym głosem o decyzji Radosława Sikorskiego w sprawie Kosowa. - Niepokoi mnie stanowisko ministra Sikorskiego, który zapowiedział, że złoży wniosek o uznanie niepodległości Kosowa - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 Zbigniew Girzyński z PiS. - Pan minister Sikorski jest w gorącej wodzie kąpany - przyznał Tadeusz Iwiński z LiD.

- Nie widzę sensu pozostawania na stanowisku jeżeli nie dojdzie do rozdzielenia funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości - zapowiada Zbigniew Ćwiąkalski. - Minister woli wspomagać przestępców, niż ich łapać - stwierdził w Magazynie "24 godziny" Zbigniew Girzyński i dodał: - Nie przyłożymy ręki do rozbrajania państwa.

- Bez względu na to, czy Andrzej Wajda dostanie Oscara, czy nie, i tak trzeba już mówić o olbrzymim skucesie. Ten film odkłamuje historię, każe pamiętać o rzeczach ważnych i obchodzi ludzi. To najważniejsze - przekonywał w "Magazynie 24 Godziny" minister kultury Bogdan Zdrojewski. Oscarowa gala już w nocy z niedzieli na poniedziałek.

- Jest obawa, że w Kosowie poleje się krew - ostrzegł w Magazynie 24 godziny Tadeusz Mazowiecki. Były premier obawia się odwetowych działań Serbii oraz tego, że odżyje idea Wielkiej Albanii, co mogłoby zdestabilizować Macedonię i Bułgarię.

Jarosław Kaczyński przyznał, że w czerwcu zeszłego roku telefony komórkowe w okolicach kancelarii premiera były zagłuszane. Ale - jak twierdzi - nie wynikało to z protestu pielęgniarek. - Przyczyną było bezpieczeństwo państwa - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Wyprawa warta książki - tak tuż po wylądowaniu w Warszawie powiedział Paweł Urbański, pierwszy niewidomy Polak, któremu udało się zdobyć szczyt Kilimandżaro.

Prokuratura Rejonowa w Toruniu wszczęła śledztwo w sprawie "taśm o. Rydzyka". Zgodnie z decyzją sądu, zbadany zostanie tylko wątek ewentualnego "publicznego znieważenia narodu żydowskiego". Śledczy nie zajmą się natomiast sprawą naruszenia dóbr osobistych prezydenta i jego żony.

Oskarżony o ujawnienie tajemnicy państwowej były szef MSW Andrzej Milczanowski uniewinniony. Sąd uznał, że w tzw. sprawie Oleksego działał "w stanie wyższej konieczności". Były premier odpowiada: - To hańba dla Polski. Straciłem wiele złudzeń, że potrafimy piętnować zło. Zatriumfowała pycha tego człowieka.

- W sprawie uznania niepodległości Kosowa nie należy się spieszyć, bo jest niezwykle skomplikowana - ocenił na konferencji prasowej w Łodzi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Donald Tusk, Waldemar Pawlak - to im najbardziej wierzą Polacy. Według najnowszego sondażu CBOS to właśnie szefowie rządzących partii pozostają liderami rankingu zaufania do polityków. Ale jest też druga strona medalu - notowania posłów koalicji szybko spadają...

Sprawie odszkodowania dla byłej minister pracy z Samoobrony chce się przyjrzeć Komisja Nadzoru Finansowego. Wyniki kontroli w PZU będą znane w ciągu dwóch tygodni. PZU wypłaciło rodzinie Anny Kalaty milion złotych odszkodowania.

Na kary więzienia w zawieszeniu za propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści na tle rasowym skazał sąd dwóch młodych gorzowian. Wyrok nie jest prawomocny.

- W warunkach pokoju zdarzyła się największa katastrofa w historii polskiego lotnictwa. Pamięć o tych, którzy polegli zostanie na zawsze nie tylko w rodzinach, ale także wśród obywateli Rzeczpospolitej - powiedział prezydent Lech Kaczyński. Na zakończenie uroczystości pogrzebowych oddano salwy honorowe i "Marsz Lotników".

Do natychmiastowego pójścia na urlop wezwali prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego posłowie PO. Domagają się, by publicznie oskarżony o molestowanie seksualne polityk poddał się wszelkim procedurom wyjaśniającym.

Propozycja oficjalnie jeszcze nie padła, a nauczyciele już mówią "nie". -Podwyżki zamiast wcześniejszych emerytur? Większość nauczycieli jest przeciwna - zapewnia szef ZNP Sławomir Broniarz.

Unia Europejska przyjmując deklarację o niepodległości Kosowa powinna jednocześnie dać Serbii wyraźny sygnał, że nie zostanie pozostawiona sama sobie. Perspektywa przystąpienia tego kraju do UE może uspokoić nastroje na Bałkanach - powiedział w TVN24 eurodeputowany Dariusz Rosati.

Tuż po godzinie dziewiątej doszło do napadu na oddział Getinbanku na Sieradzkim rynku - poinformował portal tvn24.pl internauta. Rabuś sterroryzował kasjerki przedmiotem przypominającym broń i zmusił je do wydania pieniędzy. Nikomu nic się nie stało.