Nie zgodziliśmy się na emisję naszej piosenki "Donald marzy" na konwencji PiS - powiedział w TVN24 Łukasz Rybarski z Kabaretu pod Wyrwigroszem. - Nie podpisujemy się pod żadną partią i nie chcemy żeby naszą piosenką robiono sobie kampanię - dodał.

Podobno długość się nie liczy, ale warto wiedzieć, że polscy mężczyźni mają podobno jedne z najkrótszych członków w Europie. Tak przynajmniej wynika z raportu Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

Jeden z mieszkańców podtoruńskiej wsi budzi grozę wśród sąsiadów. Mężczyzna zaczął na swoim polu kopać groby, a na domu wymalował różne religijne hasła.

Polska jest traktowana jako pożyteczny, wiarygodny partner i sojusznik w NATO oraz Unii Europejskiej - zapewnia minister obrony Bogdan Klich. To kolejny szef resortu, który podsumowuje sto dni rządu Donalda Tuska.

TOK FM broni mniejszości i nieustannie wstydzi się za PiS. Radio Maryja straszy katastrofą i namawia do otwarcia portfeli - takie spostrzeżenia ma "Dziennik" po tygodniowym porównaniu programów obu stacji.

Połamane gałęzie, poprzewracane drzewa i nieprzejezdne drogi - to bilans nocnych wichur na zachodzie, w centrum kraju i na Podlasiu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Największe w Polsce obserwatorium astronomiczne w podtoruńskich Piwnicach może wkrótce stać się bezużyteczne. Powód? Drogowcy chcą przy nim zbudować szosę. A to uniemożliwi pracę radioteleskopu.

Kto nie chciałby stałej zniżki na tankowanie na stacjach benzynowych? Tylko mało kto taki rabat dostaje... Ale jak ujawnia "Gazeta Wyborcza", koncern Orlen planował dać zniżki... wszystkim członkom NSZZ "Solidarność" - i ich krewnym. Ostatecznie pomysł zablokowała rada nadzorcza spółki.

Amerykanie są gotowi do rozmów o modernizacji polskiej armii – informuje „Rzeczpospolita”. - To dobrze, ale czekamy na szczegóły – odpowiada rząd. To ważny element polsko-amerykańskich negocjacji dotyczących instalacji tarczy antyrakietowej.

Szykuje się przełom w sprawie składu sejmowej komisji ds. służb specjalnych - donosi "Rzeczpospolita". PiS chce zgłosić kandydatury Antoniego Macierewicza i Zbigniewa Wassermanna, a po spodziewanej kolejnej awanturze, zgłosić ostatecznie tylko Wassermanna. Takie rozwiązanie popiera podobno PO.

Szef MSZ Radosław Sikorski jeszcze dziewięć miesięcy temu przestrzegał przed islamizacją Kosowa, mówił o wypalonych serbskich domach i złoconych meczetach wybudowanych za pieniądze islamskich fundamentalistów, a dziś jest jednym z orędowników uznania jego niepodległości.

Byli żołnierze Wehrmachtu handlują zdjęciami z warszawskiego getta - alarmuje dziennik "Polska". Cena za taką "pamiątkę" waha się od 100 do 400 euro.

- Już dwa lata temu, gdy nie było wiadomo, że dojdzie do wyborów, obiecał mi: "Nawet jeśli wygracie, nie myślcie, że przeprowadzicie jakąkolwiek ustawę" - tak o swych relacjach z prezydentem opowiada w wywiadzie dla "Dziennika" Donald Tusk.

- Jestem zaskoczona prezentacją PiS, bo pokazali nas jako trzech dobrych bohaterów "Matrixa" - to właśnie oni wyprowadzili ludzkość z wirtualnej rzeczywistości - dziwiła się w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 "bohaterka" prezentacji PiS, Julia Pitera (PO). - Każdy może mieć gorszy dzień - tłumaczył się za partyjnych kolegów Tomasz Dudziński. Poseł PiS obiecał, że dopilnuje, by Mariusz Kamiński i Adam Hofman jeszcze raz uważnie obejrzeli film.

Donald Tusk to Laluś, Jarosław Kaczyński - Gargamel, Lech Kaczyński to Śpioch, a Waldemar Pawlak - Ważniak. Na takie porównanie polityków do Smerfów Andrzeja Leppera naprowadziła wnuczka. Zdaniem szefa Samoobrony, politycy zarówno koalicji, jak i opozycji "bawią się w piaskownicy" zamiast rozwiązywać rzeczywiste problemy społeczeństwa.

Na klatce schodowej jednego z bloków przy ulicy Walecznych na warszawskiej Saskiej Kępie znaleziono ciało 48-letniego mężczyzny. W jego kierunku oddano pięć strzałów. Dwa z nich trafiły w klatkę piersiową ofiary.

Gdyby premier Donald Tusk poważnie myślał o zmianie konstytucji, to by przedstawi projekt, ale Platforma takiego nie ma - ocenił Adam Bielan w programie "Bohater tygodnia" TVN24. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w roli "matriksowego" Neo widziałby Jarosława Kaczyńskiego, a nie Donalda Tuska.

Jak członków rządu Donalda Tuska oceniają Polacy? Według sondażu "Faktów", najlepszym ministrem jest Radosław Sikorski. Tuż za szefem MSZ uplasował się sam premier. A kogo nie lubimy? Jak się okazało, najmniejszym poparciem cieszy się minister zdrowia Ewa Kopacz.