"Katyń to zbrodnia przeciwko ludzkości"

- Dziś Polacy oczekują od Rosji uznania zbrodni katyńskiej za zbrodnię przeciwko ludzkości, za zbrodnię ludobójstwa, bo taką właśnie była - powiedział bp polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski w homilii podczas mszy odprawionej z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

„To burdel, w którym dziwki zarażają HIVem”

- Skończy się tak, że aresztujemy wszystkich działaczy PZPN i zobaczymy Listkiewicza w pustej sali, który mówi, że nie ma kto go odwołać – ocenił w „Kawie na ławę” Janusz Palikot (PO). Wszyscy goście zgodzili się co do jednego: Michał Listkiewicz musi odejść, przy czym Palikot nie przebierał w słowach.

Dwa wypadki karetek

Do dwóch groźnych wypadków karetek pogotowia doszło w Kielcach i w powiecie częstochowskim. W Kielcach karetka wioząca do szpitala pacjenta zderzyła się z samochodem osobowym. Pięć osób zostało rannych.

Co PZPN zrobi z korupcją?

W niedzielę odbędzie się w Warszawie długo oczekiwany, nadzwyczajny zjazd PZPN poświęcony problemowi korupcji w polskiej piłce nożnej. Głównym tematem obrad ma być uchwała regulująca zasady karania klubów zamieszanych w tzw. "aferę korupcyjną". Politycy, z ministrem sportu na czele, oczekują, że zarząd związku poda się do dymisji.

Publiczna.tv start

Rusza pierwszy interaktywny talk-show w polskiej telewizji: publiczna.tv. Wystarczy komputer, internet, Onet Skype i ty też możesz być telewizyjnym komentatorem. I to nie wychodząc z domu. Program Macieja Mazura debiutuje w TVN24 w niedzielę o 17:30.

Katyń - pamiętamy

W niedzielę mija 65. rocznica ujawnienia mordu 15 tys. oficerów wojska, policjantów, funkcjonariuszy Korpusu Ochrony Pogranicza i innych formacji, dokonanego wiosną 1940 roku przez NKWD na polecenie najwyższych władz ZSRR. W tym roku po raz pierwszy obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Skrajni narodowcy na ulicach Wrocławia

Pod pretekstem marszu pamięci ofiar Katynia we Wrocławiu pikietowali skrajni narodowcy. Doszło do utarczek z policją. Funkcjonariusze zatrzymali około 150 członków Narodowego Odrodzenia Polski i Obozu Narodowo-Radykalnego. Podczas starć dwie osoby zostały ranne.

Prezes Cracovii zatrzymany

Funkcjonariusze wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali Janusza F., właściciela pierwszoligowego klubu piłkarskiego Cracovia Kraków i giełdowej spółki informatycznej Comarch SA. Zatrzymanie ma związek z kontraktem byłego piłkarza Cracovii Pawła Drumlaka.

Rutkowskiemu grozi powrót do aresztu?

Prokuratura w Katowicach sprawdzi, czy detektyw Krzysztof Rutkowski wyjechał z kraju. Jeśli okaże się, że tak, może to się skończyć jego powrotem do aresztu.

Misztal wraca do Polski?

Piotr Misztal ma zarezerwowany bilet powrotny do Polski na wtorek - dowiedział się RMF FM. Były poseł potwierdza te informacje, ale zastrzega, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. - Rezerwacja jest zrobiona, ale jeszcze czynniki związane z chorobą matki są bardzo ważne i istotne w tej sprawie - mówi Misztal.

Nie będzie śledztwa w sprawie Koteckiej

Prokuratura nie zajmie się sprawą kontaktów wiceszefowej Agencji Informacyjnej TVP Patrycji Koteckiej z CBA - dowiedzieli się reporterzy programu TVN "Teraz MY". Z informacji, do których dotarli wynika, że nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa.

"Sowińska wzorowo pełni swoją funkcję"

- Gdybym był posłem, to inicjowałbym nie odwołanie Ewy Sowińskiej, a Katarzyny Hall, bo to ona kompromituje większość rządzącą. Sowińska wzorowo wypełnia swoje funkcje - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" Mirosław Orzechowski z LPR. - Sowińska nie rozumie, na czym polega jej funkcja - odpowiadała Magdalena Kochan z PO.

Ćwiąkalski: W sprawie Olewnika mógł działać "układ płocki"

Po zapoznaniu się ze sprawą porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, minister sprawiedliwości przypuszcza, że mógł być w to zamieszany działający w Płocku lokalny "układ". - Mieliśmy tam do czynienia z przenikaniem się pewnych powiązań i znajomości – stwierdza w rozmowie z „Wprost” Zbigniew Ćwiąkalski.

Umowa na projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Wltz i szwajcarski architekt Christain Kerez podpisali umowę na wykonanie projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej, który powstanie na części Placu Defilad. To pierwszy krok, przybliżający Warszawę do stworzenia nowoczesnego centrum miasta.

Odnalazła się poszukiwana 12-latka z Elbląga

Dziewczynka, której od piątku poszukiwało kilkuset funkcjonariuszy i żołnierzy, odnalazła się w swoim rodzinnym Elblągu. W piątek rano Dominika wyszła do szkoły i nie wróciła na noc do domu. Policja podejrzewa, ze mogła to być próba ucieczki, spowodowana kłótnią dziewczynki z mamą.

Lepper myśli o starcie do Senatu

Andrzej Lepper zastanawia się nad startem w uzupełniających wyborach do Senatu na Podkarpaciu. - Samoobrona na pewno przewiduje wystawienie swojego kandydata w tym głosowaniu, ale ostateczny wybór kandydata jeszcze nie zapadł - mówił przewodniczący partii.

Pies nie atakuje bez powodu

Czy posiadanie groźnych ras psów powinno być zakazane? Nie - odpowiadają specjaliści. - Ale konieczny jest specjalny nadzór hodowli i ograniczenie populacji tych psów - uważa dyrektorka schroniska dla zwierząt, Bożena Narajczak. Natomiast według behawiorysty zwierzęcego Andrzeja Kłosińskiego niezbędne są nowe rozwiązania prawne i odpowiednia edukacja.

Demokraci budują nowe koło poselskie

LiD to przeszłość. - Trzeba iść dalej - mówi TVN24 Janusz Onyszkiewicz. Po rozwodzie z SLD Demokraci.pl utworzą w Sejmie własne koło poselskie. - Wszystkie dokumenty do formalnego powstania tego organu zostały już złożone u marszałka Sejmu - tłumaczył Onyszkiewicz.

Ronald Reagan stanie w Warszawie?

Między Sejmem a ambasadą amerykańską ma stanąć popiersie Ronalda Reagana. - To będzie pierwszy pomnik Reagana w Europie - zapowiada Lech Jaworski, jeden z inicjatorów ustawienia popiersia, działacz Platformy i były szef Rady Warszawy.

"Wiele złego uczynił kontroler lotów w Mirosławcu"

- Do samego końca dostawali uspokajające komunikaty i nie byli świadomi rzeczywistego położenia samolotu. Nic nie wskazywało, że istnieje jakiekolwiek zagrożenie. Za sterami siedzieli przez cały czas ci sami piloci, w tym mój brat - powiedział portalowi tvn24.pl Andrzej Smyczyński, brat jednego z pilotów. Jego zdaniem, jednoznacznie wskazuje to, że załoga nie popełniła błędów. Za zgodą ministra obrony, Smyczyński odsłuchał nagrania rozmów załogi samolotu z kontrolą lotów, zarejestrowanych tuż przed katastrofą.

Wałęsa: Pojadę do Pekinu, jeśli mnie zaproszą

- Jeśli dostanę zaproszenie to pojadę - powiedział w RMF FM Lecha Wałęsa, pytany, co sądzi o bojkocie imprezy w Pekinie. Wyjaśnił, że należy bojkotować igrzyska, "ale nie gdzieś tam w piwnicy czyszcząc rower", tylko jadąc na miejsce i pokazać swoje niezadowolenie.

Ambasada Chin naciskała na polski Sejm

Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Warszwie chciała na początku 2008 roku zablokować powstanie w Sejmie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Tybetu. A później próbowała ingerować w jego prace – informuje wprost.pl.

Zabici w wypadku pod Goleniowem

W wypadku busa pod Goleniowem (Zachodniopomorskie) zginęły dwie osoby, cztery trafiły do szpitala. Na drodze Poznań-Katowice zginął policjant. Niebezpiecznie było też na trasie Mrągowo-Giżycko - wywróciła się cysterna z gazem. Policja apeluje o ostrożną jazdę, bo po ulewnych deszczach warunki na drogach są bardzo trudne.

Zameldowany na e-mail

Koniec z adresem zameldowania, a zamiast niego - adres poczty internetowej. To ostatnia propozycja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - donosi "Dziennik". - Trzeba iść z duchem czasu - przekonuje rzeczniczka ministra Grzegorza Schetyny, Violetta Paprocka.

Siedem aut w karambolu

Siedem pojazdów, w tym TIR, zderzyło się w karambolu w miejscowości Jaktorów pod Grodziskiem Mazowieckim. W wypadku zginęły dwie osoby, a jedna została ranna.

Episkopat: Media wywierają nacisk na Kościół

Episkopat Polski ostro skrytykował media za, ich zdaniem, ingerowanie w wewnętrzne sprawy Kościoła. Chodzi o dyskusję, jaka toczyła się w mediach w sprawie nominacji na metropolitę gdańkiego, abp. Głodzia.

Polska szkoła nie lubi gejów i lesbijek

Polska szkoła nie jest przyjaznym miejscem dla osób homoseksualnych. Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej, z agresją fizyczną i psychiczną lub niechęcią wobec osób uznanych za homoseksualne spotkało się aż 80 proc. uczniów i nauczycieli - pisze dziennik "Polska". Szkoły uczą nietolerancji, a nie uczą - wiedzy na temat homoseksualizmu.

"Mnie by nawet na woźnego nie wzięli"

Korupcja w polskiej piłce, choć przybrała ogromne rozmiary, to już przeszłość - uważa Zbigniew Boniek. W programie "Piaskiem po oczach" mówił o handlu meczami, swoich szansach na prezesa PZPN i o tym, czy Polacy powinni obawiać się odebrania im prawa do organizacji Euro 2012.

"Siedziałem w areszcie, bo zająłem się sprawą Olewnika"

- Spędziłem 9 miesięcy w areszcie. To zasługa policji i prokuratury. Moje śledztwo uderzało w oficerów z Komendy Głównej Policji, m.in. w ówczesnego szefa CBŚ - powiedział w „Magazynie 24 godziny” prywatny detektyw Marcin Popowski, zajmujący się sprawą porwania Krzysztofa Olewnika.