Zapłaci TOPR za pomoc

Ranny 30-latek za akcję ratunkową na tatrzańskiej Orlej Perci, zapłaci z własnej kieszeni, bo był pijany. Świadkiem akcji ratunkowej był jeden z naszych internautów, który sfilmował wszystko telefonem komórkowym.

Kurski: miała być torpeda, nie było nawet kapiszona

- Miała być żywa torpeda, która zniszczy PiS, a nie miało to siły kapiszona - podsumował wystąpienie Janusza Kaczmarka Jacek Kurski z PiS. - Taka informacja, w normalnym kraju wywołałaby trzęsienie ziemi - uważa jednak Bronisław Komorowski (PO).

Tuskowie grożą "Wprost" sądem

-Doniesienia zawarte w artykule na stronach internetowych tygodnika "Wprost" są oszczerstwem - piszą we wspólnym oświadczeniu Małgorzata i Donald Tuskowie. Tygodnik, powołując się na posłankę Hojarską, napisał dziś na swoich stronach internetowych, że policja ma akta dotyczące rzekomego bicia żony przez lidera PO.

Giertych: Zwolnić Kaczmarka z tajemnicy

- Chciałem zwrócić się do szefa Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych, aby w trybie pilnym wystąpił o zwolnienie Janusza Kaczmarka z tajemnicy państwowej - domaga się Roman Giertych.

Kwaśniewski poprowadzi LiD do wyborów

- Stanę na czele Komitetu Wyborczego Lewicy i Demokratów - oświadczył były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jak dodał, program LiD zostanie przedstawiony opinii publicznej na początku września.

Motorniczy z promilami woził pasażerów

Bydgoscy policjanci zatrzymali kompletnie pijanego motorniczego, który w nocy z niedzieli na poniedziałek kierował tramwajem z pasażerami. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

"Wolę być autorytetem niż kandydatem"

- Wybór między prawicą siermiężną a upudrowaną jest nienormalny. Musi być alternatywa w postaci centrolewicy - powiedział w TVN24 Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zapewnił jednak, że sam nie będzie kandydował w tych wyborach.

Zmiksowana tożsamość nastolatków

Kakofonia dźwięków, stale zmieniające się trendy, nowe modele komórek i samochodów, iPody. - Młodzież jest inna, bo młodość jest dziś niewyobrażalnie inna niż dwie, trzy dekady temu - powiedział w wywiadzie dla "Newsweeka" socjolog młodzieży, dr Jacek Kurzępa.

"Platforma u władzy to powrót dawnych patologii"

- Objęcie władzy przez Platformę Obywatelską oznaczałoby powrót do dawnych patologii, choć nie we wszystkich dziedzinach - twierdzi w wywiadzie dla "Wprost" premier Jarosław Kaczyński. Zarzuca też PO uległość wobec Niemiec.

Po prawko na wschód

Chcesz ułatwić sobie drogę do zdobycia lub odzyskania prawa jazdy? Pojedź na wschód - Niemcy w tym celu przyjeżdżają do nas, Polacy - wyjeżdżają na Ukrainę - donosi ""Rzeczpospolita".

Bój o Warszawę

Wybory, które najprawdopodobniej odbędą się jesienią, szczególnie ciekawie zapowiadają się w stolicy. Jak pisze "Gazeta Wyborcza", o głosy warszawiaków chcą walczyć liderzy największych partii.

Na lewicy kłótnia o listy wyborcze

Aleksander Kwaśniewski, Wojciech Olejniczak i inni liderzy Lewicy i Demokratów spotykają się w poniedziałek na Radzie Politycznej ugrupowania. Media spekulują, że może dojść do kłótni o listy wyborcze.

Prokuratura ma wersję przecieku?

Według tygodnika "Wprost", prokuratura odtworzyła przebieg wydarzeń, poprzedzających przeciek o akcji CBA przeciwko Andrzejowi Lepperowi.

Pijany lekarz pogotowia

Z ponad 2 promilami alkoholu we krwi przyjmował potrzebujących pomocy lekarz z Oddziału Ratunkowego szpitala w Kościerzynie. Zaniepokojony pacjent wezwał policję.

"Kampania będzie brutalna"

Wypowiedzi premiera na temat proniemieckiej polityki Platformy Obywatelskiej to "kolejny element kampanii strachu" - uważa gość magazynu 24 godziny, Adam Szejnfeld z PO.

Zamknięto jarmark jak drzewiej bywało

8,5 mln osób - to rekord liczby odwiedzin największej letniej gdańskiej imprezy, który padł własnie w tym sezonie. Zakończony w niedzielę Jarmark św. Dominika odbył się już po raz 747.

Skontrolują śledztwa Kaczmarka

Ministerstwo Sprawiedliwości przyjrzy się śledztwom gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej, na które miał wpływ Janusz Kaczmarek - donosi "Rzeczpospolita". Na pierwszy ogień ma pójść sprawa wydawnictwa Stella Maris.

Politycy sięgają po haki

Choć wybory wcale nie są przesądzone, politycy już rozpoczęli kampanię. Na razie oskarżeń. Roman Giertych sugeruje, że PiS szykuje atak obyczajowy na Donalda Tuska. Janusz Kaczmarek twierdzi, że Zbigniew Ziobro ma haki... na wszystkich.

Biskup: nie sprzedawajmy ziemi cudzoziemcom!

Rolnicy - w was nadzieja. Przed wami trudne zadanie – obrony polskiej ziemi, obrony naszej ojczyzny - tak ordynariusz diecezji kaliskiej bp Stanisław Napierała ostrzegał rolników przed sprzedażą ziemi cudzoziemcom.

SLD: Doniesienia "Wprost" to jedna wielka bzdura

Jako "jedną wielką bzdurę" szef SLD Wojciech Olejniczak nazwał doniesienia, że Aleksander Kwaśniewski chce, by na 10 z 41 list wyborczych Lewicy i Demokratów (LiD) pierwsze miejsce zajmowali jego ludzie.