O. Rydzyk dostanie od Unii 15 mln euro

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, stworzona przez o. Tadeusza Rydzyka, dostała się na specjalną listę projektów unijnych, tzw. listę projektów kluczowych - informuje "Gazeta Wyborcza". Dzięki temu, dostanie 15,3 mln euro na inwestycję.

11 osób rannych w wypadku

Autobus zderzył się z TIR-em niedaleko Tarnowskich Gór. 11 ofiar wypadku zostało już przewiezionych do szpitala

Grupiński: koalicji PO-PiS z Kaczyńskim nie będzie

"Nie będzie koalicji Platformy Obywatelskiej z PiS Jarosława Kaczyńskiego" - powiedział poseł PO "Gazecie Wyborczej" i bliski współpracownik Donalda Tuska Rafał Grupiński. Dodał jednak, że nie składa żadnych deklaracji co do powyborczych planów współpracy z LiD.

Polki latają po aborcję

Co najmniej kilka tysięcy Polek co roku dokonuje aborcji za granicą - pisze "Życie Warszawy" na podstawie ankiet przeprowadzonych przez Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

"Fakt": naziści mają zasilić LPR

"Sieg Heil! Jedna rasa, biała rasa" - śpiewali uczestnicy obozu, organizowanego przez MW wyciągając ręce w gerście faszystowskiego pozdrowienia. "Fakt" relacjonuje przebieg tego wydarzenia, żeby na koniec przestrzec, że to właśnie tacy ludzie mogą kandydować do Sejmu z list LPR.

PO górą, PiS słabnie

LPR i Samoobrona przechodzą próg tylko, jeśli wystartują razem. PiS ma najsłabsze poparcie od wyborów 2005 r. - to wyniki sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej" z ostatniego weekendu.

Sondaż "Faktów": Ziobro dobry, ale powinien odejść

Blisko połowa Polaków uważa, że w związku z oskarżeniami kierowanymi pod adresem Zbigniewa Ziobry, minister sprawiedliwości powinien odejść ze stanowiska. Jednak w sporze z Januszem Kaczmarkiem więcej osób wierzy ministrowi - wynika z sondażu dla "Faktów" TVN.

Sam przeciw kłusownikom

Myśliwy wytoczył prywatną wojnę kłusownikom grasującym na terenie Glinki i Soblówki (woj. śląskie). Tropi ich, pokazuje ofiary, co więcej i podejrzewa, że kłusują jego koledzy.

SiarkowODÓR czuć w Wałbrzychu

- Ze strumyka wydobywa się siarkowodór, gaz który może być groźny dla zdrowia, a nawet życia - alarmują mieszkańcy jednej z dzielnic Wałbrzycha. Władze miasta bezradnie rozkładają ręce.

Pijany kierowca uderzył w karetkę

22-letni pijany kierowca daihatsu nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w karetkę. Siła zderzenia była tak duża, że ambulans przewrócił się na bok i sunął po asfalcie jeszcze kilkadziesiąt metrów.

Bp Dydycz: "Nie chcemy odwołania o. Rydzyka"

- Rzekome żądania biskupów odsunięcia o. Rydzyka to nagonka na Radio Maryja - stwierdził w Radiu Maryja bp Antoni Pacyfik Dydycz w odniesieniu do informacji, jakoby opracowywany był list hierarchów do przełożonego o. Tadeusza Rydzyka, szefa Radia Maryja.

"Zatrudnimy z genetyczną chęcią do pracy"

Chciałbyś pracować w radiu? To przygotuj się na ostry proces rekrutacyjny, bo nie wystarczy miły głos i dziennikarski sznyt. Publiczne Radio RMG z Gorzowa Wielkopolskiego poszukuje pracowników z "genetycznie uwarunkowaną chęcią do pracy, umiejętnością kooperacji i pracy w zespole".

Rusza śledztwo ws. zaginięcia dokumentów WSI

Prokuratura wojskowa wszczęła formalne śledztwo w sprawie zaginięcia dokumentów rachunkowych Wojskowych Służb Informacyjnych. Sejmowa speckomisja nie mogła bez nich rozliczyć budżetu WSI za 2006 r. - ostatniego roku ich działalności, gdy były pod kontrolą obecnego rządu.

Bizony Leppera wrogami żubrów?

- Sprowadzanie do Polski bizonów i ich słaba kontrola stanowi zagrożenie dla żubrów. Ucieczka bizona z hodowli może oznaczać zarażenie żubrów nowymi chorobami. Może też dojść do niekontrolowanego krzyżowania się obu gatunków - podkreślają ekolodzy.

Rząd wesprze Polaków w walce z roszczeniami

- Przygotowaliśmy dwa projekty ustaw dotyczące nieruchomości na ziemiach zachodnich - oznajmił minister sprawiedliwości. Według Zbigniewa Ziobry mają one pomóc Polakom w walce z roszczeniami Niemców.

Eks-betanki na razie zostaną w Kazimierzu

Wbrew zapowiedziom, byłe zakonnice z kazimierzowskiej klasztoru nie będą go musiały opuścić 5 września. Komornik zawiesił termin eksmisji, bo nie dostał pieniędzy na pokrycie jej kosztów.

Giertych ma przeprosić Agorę

Lider LPR Roman Giertych ma przeprosić wydawcę "Gazety Wyborczej" za sugestię, jakoby Agora SA brała udział w korupcyjnym procederze w związku z pozyskiwaniem w latach 2002-2004 pieniędzy z reklam m.in. Kulczyk Holding, Larchmont Capital, J&S i PKN Orlen.

Kolejne "oczko w głowie" Gosiewskiego?

W Kielcach powstanie Międzynarodowe Centrum Kultur. Budynek będzie równocześnie siedzibą Filharmonii Świętokrzyskiej - poinformował wicepremier Przemysław Gosiewski. Koszt przedsięwzięcia to 21,6 mln euro.

Radni z Chojnic pobili się na ringu

Na nietypowy pomysł rozwiązania politycznego sporu wpadło dwóch chojnickich radnych Andrzej Mielke i Mariusz Paluch. Panowie stoczyli na ringu walkę bokserską, bo - czego nie ukrywają - różnią się poglądami i nie darzą się szczególną sympatią.

Poseł jest zdrowy i wrócił do celi

Poseł Stanisław Łyżwiński z Samoobrony wyszedł z oddziału szpitalnego Zakładu Karnego w Łodzi. Nie na wolność jednak, lecz do aresztu śledczego, gdzie spędzi trzy następne miesiące.

Ziobro: nie było żadnej inwigilacji

- Nie było żadnej inwigilacji polityków czy ludzi mediów - zapewnił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Skomentował w ten sposób zeznania Janusza Kaczmarka przed speckomisją, o których donosiły media.

Narzeczeni werbowali do pracy w agencjach

Świętokrzyska policja zatrzymała dwie osoby podejrzewane o werbowanie młodych kobiet w agencjach towarzyskich na terenie Niemiec. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące.

"Ziobro to jeden z najlepszych ministrów sprawiedliwości"

- To jeden z najlepszych ministrów sprawiedliwości, jakich Polska miała - tak o Zbigniewie Ziobrze mówi szef klubu PiS Marek Kuchciński. I zapewnia, że daremne są plany opozycji, która jutro chce wprowadzić do obrad wniosek o wotum nieufności dla Ziobry.

SLD zablokuje mównicę, żeby odwołać Ziobrę

- Sojusz już jutro przygotuje wniosek o postawienie Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu - zapowiada Grzegorz Napieralski, i dodaje: - Chcemy by Sejm zajął się jutro wnioskiem o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości, jeśli tego nie zrobi, zablokujemy mównicę.