Pożar w delegaturze NIK

Pożar w Katowicach. Dziesięć jednostek straży pożarnej gasiło ogień w budynku delegatury Najwyższej Izby Kontroli.

Ziobro: Nie podam się do dymisji

Wbrew żądaniom opozycji, Zbigniew Ziobro nie zamierza podać się do dymisji. Na antenie TVN24 minister zapewniał, że nie jest odpowiedzialny za podsłuchiwanie dziennikarzy i polityków.

Ratował ludzi - dostał mandat za przeklinanie

Mieszkaniec Olbięcina pod Kraśnikiem długo się nie zastanawiał, gdy zobaczył jak autobus czołowo zderza się z ciężarówką - pobiegł ratować ludzi. Teraz ma jednak do zapłacenia 100 zł mandatu. Dostał go za przeklinanie.

Kaczmarek krył Rywina?

To Janusz Kaczmarek nadzorował prowadzoną przez prokuraturę sprawę Lwa Rywina i powiązanych z nim ludzi. I żadnych aktów oskarżenia nie ma, mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Zbigniew Ziobro.

Zmiany w maturze z polskiego

Minister edukacji chce od przyszłego roku zmienić maturę z polskiego. Uczniowie nie zdadzą jej bez czytania lektur, które tydzień temu szef resortu zatwierdził - pisze "Rzeczpospolita".

Zabiła męża, pobiera jego emeryturę

Krystyna P. z Mysłowic odsiaduje 15-letni wyrok za zlecenie zabicia męża. Na jej konto cały czas wpływa emerytura po zamordowanym. Wszystko zgodnie z przepisami - pisze "Dziennik Zachodni".

Łyżwińska: Lepper i inni też pójdą siedzieć

Żona posła Stanisława Łyżwińskiego w wywiadzie dla "Dziennika" mówi, że aresztowanie jej męża to sprawa polityczna. Za kratki może więc trafić Andrzej Lepper, a "za chwilę pójdą siedzieć następni".

Adwokat Blidów boi się o swoje życie

Znany śląski adwokat, pełnomocnik rodziny zmarłej podczas akcji CBA Barbary Blidy, Leszek Piotrowski czuje się zagrożony. Mecenasa niepokoi brak odpowiedzi policji, na wniosek o przyznaniu mu ochrony.

Lepper: niech PO wskaże premiera, poprzemy go

- Dwie trzecie Sejmu jest zbulwersowana jak marszałek Dorn czyta zeznania Janusza Kaczmarka. Komisja śledcza jest konieczna, ale po odsunięciu PiS - mówił w "Kropce nad i" Andrzej Lepper. - Niech PO wskaże premiera, my go poprzemy - zapowiedział.

Obrazili Łyżwińskiego - nie dostaną paczki

Kilkunastu więźniów, którzy przywitali Stanisława Łyżwińskiego m.in. okrzykami "pedofil", zostało ukaranych. Poseł Samoobrony pod zarzutem m.in. gwałtu czeka na proces w łódzkim areszcie.

Zły dotyk

Trzynastolatka padła ofiara pedofila. Koszmarne wspomnienia przywiozła z wakacji u własnej mamy. To jej nowy partner miał molestować dziewczynę.

Szykuje się kolejna ewakuacja w Rzeszowie

10 pacjentów, głównie kobiet z oddziału ginekologicznego, będzie ewakuowanych ze szpitala wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Strajkujący tam lekarze nie doszli do porozumienia z władzami placówki, choć tego nie wykluczają.

Kazimierz Marcinkiewicz łagodzi swoje wypowiedzi

- Żyjemy w państwie i świecie orwellowskim, gdzie każdy może być podsłuchiwany. Ale ja nie mam wiedzy, by i mnie podsłuchowano - w ten sposób b. premier Kazimierz Marcinkiewicz łagodzi swoje wypowiedzi, z których mogło wynikać, że był podsłuchiwany. Dodaje, że atmosferę niepotrzebnie podgrzewają politycy i media.

Ziobro: jesteśmy uczciwi do bólu

- Nigdy prokuratura pod moim kierownictwem nie prowadziła nielegalnych działań wobec kogokolwiek - zapewnia Zbigniew Ziobro. - Nie mogłem bez niczyjej wiedzy zlecić podsłuchiwania Andrzeja Leppera - podkreśla minister sprawiedliwości.

CBA zatrzymało szefową placówki kulturalnej

Dyrektorka Centrum Kultury na Bemowie Izabella P. została zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ramach śledztwa, dotyczącego "ustawiania" przetargów publicznych.

Premier: przykre bzdury Marcinkiewicza

To przykre, że były premier opowiada jakieś bajki i bzdury, bo wiele zawdzięcza PiS - w ten sposób premier Jarosław Kaczyński skomentował rewelacje swojego poprzednika, że mógł być podsłuchiwany. PO domaga się wyjaśnienia sprawy w trybie natychmiastowym.

Rząd poda się do dymisji, jak Tusk da gwarancje

Premier Jarosław Kaczyński oczekuje od Donalda Tuska publiczniej deklaracji, że PO chce wyborów, a nie powołania rządu technicznego po to, by wykończyć PiS poprzez komisje śledcze. Bez gwarancji, że nie zostanie powołany nowy gabinet, nie poda się do dymisji.

MEN: nauczyciele poradzą sobie bez podręczników

Minister edukacji w ostatniej chwili zmienia program nauczania języka polskiego i matematyki, choć podręczniki do tych przedmiotów już są wydrukowane. - Istnieją jeszcze inne pomoce naukowe - replikuje sekretarz MEN Andrzej Waśko.

Nowy podatek Religi?

2 proc. składki na ubezpieczenie pielęgnacyjne, które płaciliby wszyscy Polacy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym wraz z rolnikami indywidualnymi, zakłada przedstawiony przez ministra zdrowia Zbigniewa Religę projekt ustawy o społecznym ubezpieczeniu pielęgnacyjnym.

Rzeszów: wstrzymano ewakuację noworodków

Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie porozumieli się z dyrekcją i podpisali krótkoterminowe umowy. Oznacza to, że nie będzie ewakuacji noworodków z oddziału neonatologii.

Były oficer UOP pozywa Dorna

Wojciech Brochwicz - pełnomocnik prawny Janusza Kaczmarka, a dawniej wysoki oficer UOP, pozwie marszałka Sejmu Ludwika Dorna. Ten powiedział, że Brochwicz to "uosobienie patologii służb specjalnych".