RPO sprawdzi informacje Kaczmarka

Niezależnie od wiarygodności Janusza Kaczmarka, urząd Rzecznika Praw Obywatelskich będzie monitorował informacje przez niego ujawniane - zdeklarował Janusz Kochanowski na antenie "Trójki".

Powodzianie czekają na pomoc

Mieszkańcy gminy Nowogrodziec szacują straty po powodzi, która dotknęła ten rejon w ubiegłym tygodniu. Woda zalała około 100 gospodarstw. Poszkodowani wciąż czekają na pomoc.

15 jachtów wciąż nie wróciło do portów

Policja wznowiła w poniedziałek rano poszukiwania trzech osób, uznanych za zaginione po gwałtownych burzach, które w ubiegłym tygodniu przeszły nad woj. warmińsko-mazurskim. Do tej pory odnaleziono osiem ofiar. - Brak aż 15 jachtów może oznaczać, że ofiar nawałnicy jest o wiele więcej - ocenia RMF FM.

Tydzień z "Panem Tadeuszem"

Znany aktor Andrzej Seweryn będzie codziennie do piątku czytał publicznie w gdańskim Teatrze Wybrzeże po dwie księgi "Pana Tadeusza".

Kwaśniewski nie wierzy w samodzielne rządy Platformy

- Rozmowy o ewentualnej koalicji Platformy Obywatelskiej z Lewicą i Demokratami to tylko spekulacje - zaznaczył w Radiu Zet Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent dodał jednak po chwili, że w tej chwili nie ma w Polsce partii, która mogłaby zdobyć większość w Sejmie.

PiS liczy na słuchaczy Radia Maryja

- Zabiegamy o głosy wszystkich uczciwych Polaków - mówi poseł PiS Marek Suski. Według "Wprost" PiS zawarł układ z o. Rydzykiem: w zamian za poparcie politycy związani z Radiem Maryja dostaną miejsca na listach wyborczych PiS.

Łyżwiński odwoła się ws. aresztu

Obrońca Stanisława Łyżwińskiego potwierdził, że przygotowuje już odwołanie od decyzji sądu o tymczasowym aresztowaniu posła w związku z seksaferą w Samoobronie. Adwokat odwołanie złoży jutro, a nie, jak podało radio RMF FM, jeszcze dziś.

Matysiakowie zostają

"Matysiakowie" jednak nie znikną z Programu I Polskiego Radia. Jesienią pojawią się premierowe odcinki słuchowiska, choć wcześniej stacja planowała jego likwidację.

Fotyga: Niemcy rozpalają spory

Anna Fotyga jest przekonana, że to Niemcy otworzyli sporny rozdział w stosunkach z Polską - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Kaczmarek: Prezydent nie ufa Zbigniewowi Ziobro

Nazwiska polityków, których miały inwigilować służby, czy czarna lista dziennikarzy autorstwa Zbigniewa Ziobry - to niektóre szczegóły tajnych zeznań byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka, które przeciekły do prasy.

Giertych: Premier steruje TVP

Premier naciskał na szefa telewizji publicznej m.in. w sprawie śmierci Barbary Blidy i protestu pielęgniarek - twierdzi były wicepremier Roman Giertych w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Dla Leppera bizon to krowa

Andrzej Lepper jako minister rolnictwa chciał przeforsować rozporządzenie, które pozwoliłoby zalegalizować posiadane przez jego syna stado bizonów - pisze "Dziennik".

Kolejne limuzyny "w stajni" NFZ

- Gdyby prezes NFZ Andrzej Sośnierz dbał o pacjentów tak bardzo, jak o swoje luksusy, to polskie szpitale byłyby bogate - pisze "Fakt". I ujawnia, że Narodowy Fundusz Zdrowia kupuje limuzyny za 240 tys. zł.

Wieczerzak wraca do gry

Były szef PZU Życie Grzegorz Wieczerzak przechodzi do kontrataku. Wraca do biznesu, a także do spółek zamieszanych w aferę PZU Życie - donosi "Puls Biznesu".

Czarnecki będzie przesłuchany w związku z kontami lewicy

Prokuratura sprawdzi, czy Ryszard Czarnecki mówił prawdę o rozmowie Janusza Kaczmarka z Wojciechem Olejniczakiem na temat śledztwa w sprawie szwajcarskich kont lewicowych polityków - pisze "Newsweek". Dziś polityk ma zostać przesłuchany.

Kolejna odsłona procesu ws. Stella Maris

Dziś w sądzie w Gdańsku kolejna odsłona procesu w związku z aferą finansową w wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris. Na ławie oskarżonych zasiądzie Jerzy J. były przewodniczący pomorskiego SLD.

GfK Polonia: PO liderem sondażu

Platforma Obywatelska utrzymuje pozycję lidera w sondażach sympatii politycznych. Z ostatniego badania GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" wynika, że zagłosowałoby na nią 31 proc. pytanych.

Prezydenci o moście energetycznym

Bezpieczeństwo energetyczne - to główny temat rozmów prezydentów Polski i Litwy. Valdas Adamkus przyjeżdża dziś z roboczą wizytą do Polski.

Odnalezione ciała ofiar szkwału

W piątym dniu akcji poszukiwawczej znaleziono trzy kolejne ciała ofiar szkwału na Mazurach. Przed południem zlokalizowano dwa zaginione jachty.

Posłanka Łyżwińska w obronie aresztowanego męża

- To jest dramat mojej rodziny oparty na pomówieniach, fałszywych oskarżeniach i na słowach mających swe źródło w politycznych ambicjach niektórych polityków PiS - tak aresztowanego męża broni posłanka Samoobrony Wanda Łyżwińska.

Amerykański bombowiec na polskim polu

Pole w Przekolnie w zachodniopomorskiem przez lata skrywało tajemnicę. Miłośnicy historii wykopali na nim szczątki amerykańskiego bombowca z czasów II Wojny Światowej.

"Zakatrupię, kto wjedzie tu buldożerem"

Kierowcy i turyści odetchnęli z ulga, kiedy kilka dni temu została podjęta decyzja o poszerzeniu zakopianki. Jednak mieszkańcy Podhala z wybranego rozwiązania wcale się nie cieszą. - To będzie kataklizm - mówią mieszkańcy Poronina.

Aresztant Stanisław Łyżwiński

Poseł Stanisław Łyżwiński ma znaleźć się w więziennym szpitalu. Łódzki sąd zdecydował, że parlamentarzysta zostanie tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a ze względu na stan zdrowia znajdzie się nie w areszcie, a na oddziale szpitalnym.

ABW, śląska sędzia i sprawa Barbary Blidy

- Nie po to zmienialiśmy ludzi w sądzie, żeby teraz jej nie aresztowali - miał stwierdzić szef ABW Bogdan Święczkowski na spotkaniu przed operacją zatrzymania Barbary Blidy. Tak przynajmniej, według "Newsweeka", zeznał przed sejmową speckomisją Janusz Kaczmarek.

Kapłan i polityk nie mogą mówić językiem nienawiści

Język polityka, a zwłaszcza chrześcijanina i kapłana, nie może być językiem nienawiści i agresji - napisali do wiernych hierarchowie, którzy obradowali na Jasnej Górze. Episkopat skomentował tymi słowami kryzys polityczny ostatnich tygodni.

Stanisław Łyżwiński do aresztu

Łódzki sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące posła Stanisława Łyżwińskiego. Ze względu na stan zdrowia ma on trafić do więziennego szpitala.