Raport Macierewicza na kampanię wyborczą

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz zebrał już dość materiału na pierwszy z zapowiadanych aneksów do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Ma on się ukazać w ciągu trzech tygodni - czytamy w "Dzienniku".

Polonia będzie pikietować pod Sejmem

Prawie 200 Polaków z Białorusi, Litwy, Rosji, Kazachstanu i Ukrainy przypomni w piątek polskim parlamentarzystom o swoim istnieniu. Chcą, aby Sejm zajął się w trybie natychmiastowym głosowaniem w sprawie Karty Polaka – pisze „Dziennik”.

Kwaśniewski woli wykładać w USA niż wspierać LiD

Jeśli dojdzie do przedterminowych wyborów na jesieni, Aleksander Kwaśniewski część kampanii spędzi w USA na wykładach uniwersyteckich. Będzie przemawiał do studentów, zamiast pomagać lewicy - dowiedział się "Dziennik".

Uczniowie przez wakacje powyrastali z mundurków

W niektórych szkołach dyrektorzy tak przejęli się zaleceniem byłego już ministra edukacji, że zamówili mundurki dla swoich uczniów jeszcze przed wakacjami - pisze "Życie Warszawy". Jednak młodzież urosła przez wakacje, no i dyrektorzy mają kłopot.

A siódmego dnia się mścił

Spalona słońcem hiszpańska prowincja, dwa nienawidzące się rody i zemsta, która ciągnie się przez dwa pokolenia. Psychologiczny thriller Carlosa Saury "Siódmy dzień" wchodzi na ekrany kin.

Wstrząsające wideo świadka burzy

Kilkumetrowe fale, wiatr łamiący maszty i łodzie poprzewracane do góry dnem - tak wyglądały mazurskie jeziora podczas białego szkwału. Nawałnica osiągnęła tam 12 stopni w skali Beauforta, zabiła cztery osoby, a kolejnych siedem wciąż jest poszukiwanych.

"Drugie życie" lewicy

Wirtualna siedziba SLD powstanie w grze sieciowej "Second Life". - To na razie tylko pomysł, ale bardzo poważnie się nad nim zastanawiamy - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik SLD Piotr Mościcki. - To będzie profesjonalny projekt, a nie chatka z napisem "SLD" - zapewnia.

Szczygło: Milczeliśmy, by chronić polskich żołnierzy

- Zwłoka z informacją o śmierci cywili w Afganistanie jest zgodna z procedurami i była potrzebna, żeby chronić polskich żołnierzy - powiedział w "Magazynie 24" Aleksander Szczygło. Wcześniej byli ministrowie obrony domagali się powołania specjalnej komisji mającej wyjaśnić sprawę.

Opozycja przejmuje władzę w komisjach

- To zwykła zemsta - tak Tadeusz Cymański (PiS) komentował w magazynie "24 godziny" wieczorne wydarzenia w Sejmie. W czwartek opozycja rozpoczęła odwoływanie szefów sejmowych komisji z PiS.

Gombrowicz wygrał z Dobraczyńskim

Na liście lektur starsi uczniowie nie znajdą forsowanej przez byłego ministra edukacji Romana Giertycha twórczości Jana Dobraczyńskiego. Młodsi stracą "Władcę pierścieni" i "Chatkę Puchatka".

Ziobro: nie było mnie na naradzie ws. Blidy

Jeśli była narada w sprawie Barbary Blidy, to mnie na niej nie było - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w "Kropce nad i". Zaprzeczył tym samym słowom premiera, który relacjonował w mediach takie spotkanie.

Speckomisja dokończy przesłuchanie w piątek

- Dalsze wyjaśnienia Janusza Kaczmarka przed sejmową komisją ds. służb specjalnych zaczną się w piątek w południe. - Uznaliśmy, że o tej porze nie ma sensu zaczynać rozmowy z panem ministrem - powiedział jej szef, Paweł Graś z PO.

Wywłaszczony gospodarz kopnął policjanta

Cezary T. chciał przeszkodzić w rozpoczęciu prac przy budowie obwodnicy Augustowa, gdy na teren działki, należącej wcześniej do niego, wjechał ciężki sprzęt, aby rozpocząć prace.

PKW podtrzymuje decyzję w sprawie PiS i SLD

Państwowa Komisja Wyborcza podtrzymała swoje stanowisko o odrzuceniu sprawozdań finansowych Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej za rok 2006 - poinformował przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz.

Gangster "Mrówa" nie żyje

Postrzelony przez nieznanego sprawcę syn domniemanego szefa gangu wołomińskiego Henryka N. ps. "Dziad" zmarł w szpitalu.

"To zabójstwo, a nie wypadek"

Na dziewięć lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Białymstoku 24-letniego sprawcę wypadku drogowego, w którym zginęła 18-letnia dziewczyna. Sąd uznał, że nie był to wypadek, lecz zabójstwo.

Ministrowie PiS solidarnie przeciwko Kaczmarkowi

Próbowano dokonać prowokacji przeciwko prokuraturze i CBA. Są na to dowody, że stał za tym Janusz Kaczmarek - mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Zarówno on, jaki i szef ABW, szef CBA i szef gabinetu prezydenta zarzucili byłemu szefowi MSWiA kłamstwo. Tylko koordynator służb specjalnych przyznał, że szereg faktów, o których mówi były szef MSWiA, miało miejsce.

Nowa posłanka Prawa i Sprawiedliwości

Kolejna osoba, która kandydowała do Sejmu z list Samoobrony dołączyła do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Po Józefie Cepilu PiS wzmocniła Halina Molka z Koła Posłów Bezpartyjnych.

"Módlcie się za polityków"

- Politycy rzucają się na siebie z prawie zwierzęcą wrogością - mówi biskup sosnowiecki Adam Śmigielski i apeluje do pielgrzymów udających się na Jasna Górę by modlili się za liderów życia publicznego.

Samoobrona: PiS toleruje przestępców tylko u siebie

Samoobrona rozlicza PiS za walkę z korupcją. Dlaczego skazany za korupcję działacz PiS Mariusz Deckert jest nadal szefem Polskiego Radia Lublin? - pytał z sejmowej ławy p.o. szefa kluby Samoobrony Krzysztof Sikora.

CBA zatrzymało żonę "Słowika"

CBA zatrzymało trzy osoby, którym wojskowa prokuratura okręgowa w Warszawie zarzuca korupcję. Wśród zatrzymanych jest były dyrektor szpitala wojskowego w Warszawie oraz żona gangstera z grupy pruszkowskiej.

5 osób rannych w wypadku na Podkarpaciu

Niedaleko Stalowej Woli samochód osobowy wpadła na nastolatka jadącego na skuterze. To on najbardziej uceirpiał w wypadku. Do szpitala trafiła też czwórka pasażerów samochodu.

Sejm pozwolił nauczycielom wrócić z wcześniejszych emerytur

Posłowie zadecydowali: nauczyciele, którzy w tym roku nabyli prawa do wcześniejszej emerytury i na nią nie poszli, będą mogli skorzystać z tego przywileju później. Jeśli to zrobią (lub już zrobili), będą mogli bez konsekwencji wrócić do pracy.

Skażone aparaty w sosnowieckim szpitalu

Zaniczyszczone urządzenia do przetaczania płynów wykryła kontrola w szpitalu nr 1 w Sosnowcu – dowiedziała się TVN 24. Urządzenia dostarczane przez zabrzańską firmę "Zarys" wycofano już z użytku.

Przestępca zatrzymany po brawurowym pościgu

Po szalonym pościgu ulicami warszawskiej Pragi policjanci zatrzymali Daniela J. Mężczyznę poszukiwanego za udział w napadzie w Legionowie. Przestępca wpadł razem z kolegą, poszukiwanym przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Polska pocięta piorunami

W nocy pioruny po raz kolejny atakowały Warszawę. Burze dały się także we znaki mieszkańcom Bydgoszczy i Mazur. Widowiskowymi, niekiedy przerażającymi zdjęciami z nocnych burz podzielili się z portalem tvn24.pl internauci.

PO: Odwołać Ziobrę już

PO chce jak najszybszego głosowania nad swoim wnioskiem o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości. Marszałek Ludwik Dorn, nawet nie podjął tematu.

Dorn: NIE dla utajnienia obrad Sejmu

Ludwik Dorn nie zgodził się by sprawozdanie szefa speckomisji zostało przedstawione na forum Sejmu. Nie zamierza utajnić części posiedzenia izby, a posłów wysyła do tajnej kancelarii, gdzie będą mogli przeczytać stenogram z wczorajszego przesłuchania Janusza Kaczmarka. Problem w tym, że w kancelarii do dyspozycji będzie tylko jeden egzemplarz dokumentu.