Miliony oglądały debaty

Polityczne debaty - to temat, który ożywia naszych internautów. Przy okazji wczorajszego starcia Tusk - Kwaśniewski padł kolejny rekord: w trakcie debaty odnotowaliśmy 263 tys. odsłon naszej strony. W telewizjach najwięcej Polaków oglądało starcie Kwaśniewski-Kaczyński: ponad 10,1 mln osób.

Niesiołowski: podłe kłamstwa fagasów Kamińskiego

Platforma Obywatelska jest oburzona ujawnieniem przez CBA rozmów posłanki Beaty Sawickiej z "kolegą z parlamentu". - To skandal. Celem CBA jest kompromitowanie ludzi - mówi w TVN24 Julia Pitera. A Stefan Niesiołowski grzmi: - Kłamstwa Mariusza Kamińskiego i jego fagasów są podłe!

CBA pokazuje dowody obciążające Sawicką

Centralne Biuro Antykorupcyjne ujawniło nagranie operacyjne mające być dowodem na korupcję posłanki Beaty Sawickiej (niezrzeszona, wcześniej PO). Kobieta zażądała 100 tys. zł za pomoc w ustawieniu przetargu na nieruchomość na Helu.

Tusk mówi "nie" debatom

Donald Tusk nie weźmie już udziału w żadnej debacie - powiedział sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Szef PO gotów jest wystąpić jedynie w Radiu Maryja.

Kujawsko-pomorskie: spłonął zakład stolarski

Trwa dogaszanie pożaru, który wybuchł w lakierni i części hali produkcyjnej zakładu stolarskiego we wsi Raciąski Młyn koło Tucholi. Nad miejscowością unosi się ciemny dym, ale straż pożarna zapewnia, że nie jest szkodliwy dla okolicznych mieszkańców.

Lepper ma powiedzieć "przepraszam"

W starciu przewodniczący Samoobrony kontra kandydat PiS 0:1 dla byłego wicepremiera. Henryk Ostrowski nigdy nie był w PZPR, o co oskarżył go szef Samoobrony. Andrzej Lepper powiedział nieprawdę i musi przeprosić - orzekł sąd.

Zrywał plakaty wyborcze, stanie przed sądem

Policja zatrzymała w poniedziałek 22-letniego mieszkańca Poznania, który niszczył plakaty i ogłoszenia wyborcze. - Zatrzymany odmówił składania wyjaśnień. Kierujemy sprawę do sądu 24-godzinnego - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Romuald Piecuch.

LPR pozywa Millera i Kwaśniewskiego

Liga Polskich Rodzin złożyła do prokuratury pozew przeciwko byłemu premierowi Leszkowi Millerowi i byłemu prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Powód: wysłanie polskich wojsk do Iraku.

Kierowcy blokują przejazd w Bobrownikach

Na włoski protest celników kierowcy odpowiadają... kontrprotestem. Cztery kilometry od polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach ustawiła się długa kolejka ciężarówek. Kierowcy tirów od strony polskiej zablokowali drogę.

Ostatnie pożegnanie ks. Peszkowskiego

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela odbyły się uroczystości pogrzebowe kapelana Rodzin Katyńskich ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego. W uroczystościach wziął udział prezydent Lech Kaczyński.

W Rzymie zmarł polski biskup

W wieku 93 lat zmarł bp Ignacy Jeż - długoletni ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, były więzień obozu koncentracyjnego w Dachau.

Zalewski: PO lawiruje między prawicą a lewicą

- Donald Tusk używał języka PiS-u, by bronić swoich tez - uważa Paweł Zalewski z PiS. Polityk komentował poniedziałkową debatę Tusk-Kwaśniewski. Nie chciał jednoznacznie ocenić, który z polityków wygrał, ale zasugerował, że szala zwycięstwa przeważyła na korzyść byłego prezydenta.

"The best of"... z politycznych debat

Czasem błyskotliwi, czasem złośliwi, czasem krotochwilni. Aleksander Kwaśniewski, Jarosław Kaczyński i Donald Tusk nie zawsze zachowywali pełną powagę podczas debat przedwyborczych. Wybraliśmy najzabawniejsze fragmenty.

Kalisz: Kwaśniewski popełnił błąd

Aleksander Kwaśniewski popełnił błąd utwierdzając Donalda Tuska w przekonaniu, że wygra wybory - uważa Ryszard Kalisz z SLD. Były prezydent zażądał podczas debaty, by szef PO zadeklarował, czy zostanie premierem.

Ks. Jankowski w ochronie godnej prezydenta

Takiej ochrony pozazdrościłby ks. prałatowi Jankowskiemu nawet premier. Duchowny nie wybiera się w żadną podróż bez ośmiu wyszkolonych ochroniarzy z ostrą bronią - pisze "Dziennik".

Nelly Rokita: to mąż namówił mnie do kandydowania z PiS

- To mąż z przyjaciółmi namówił mnie do kandydowania z PiS - zdradza w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Nelly Rokita. Przyznaje, że w partii premiera jest jej dużo lepiej niż w "Związku Radzieckim Donalda Tuska", ale męża przekonywać do odejścia z Platformy nie będzie, bo chce żeby ją zreformował.

Droga nr 4 zablokowana

Droga krajowa nr 4 między Radymnem a Nienowicami (Podkarpackie) w kierunku przejścia granicznego w Korczowej jest całkowicie zablokowana. Doszło tam do wypadku, w którym zginęły dwie osoby.

Drogowa nagonka na PO?

- Główny Inspektor Transportu Drogowego wydał polecenie: macie dokuczać PO - opowiada "Gazecie Wyborczej" były inspektor wojewódzki z Gdańska Wiesław Lewandowski. Ma to być forma odwdzięczenia się za nominację od ministra transportu.

Kwaśniewski skończy z polityką?

Po wyborach Aleksander Kwaśniewski wycofa się z polityki i wróci do swojego wcześniejszego zajęcia - będzie wykładał w Stanach Zjednoczonych - dowiedział się "Dziennik". Oficjalnie jednak pozostanie twarzą lewicowej koalicji - Lewicy i Demokratów.

Prezydent: PO-LiD zły dla Polski

Koalicja PO-LiD jest zła dla Polski - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezydent Lech Kaczyński. - PO-LiD zawsze będzie miał alternatywę i ta alternatywa zawsze będzie od niego lepsza - dodaje.

Premier: Kwaśniewski znokautował Tuska

Aleksander Kwaśniewski znokautował Donalda Tuska, zdemaskował jego kłamstwa – powiedział w „Teraz my” Jarosław Kaczyński. Swój występ w programie (a powiedział kiedyś, że "jego noga tam nie postanie”) określił mianem „cudu wyborczego”.

Wpadka Tuska w debacie

- Pan nie znalazł czasu, ani ochoty, aby ułaskawić tego tragicznego bohatera z filmu "Dług" - zarzucił byłemu prezydentowi Donald Tusk w telewizyjnej debacie. - Niech się Pan z prawdą nie mija - ten człowiek został przeze mnie ułaskawiony - odpowiedział Kwaśniewski.

Komentatorzy: wygrał Tusk

- To była bardzo dobra debata. Powrócił "Donald Waleczny", a Aleksandrowi Kwaśniewskiemu jakby nie chciało się wygrać - tak debatę Kwaśniewski-Tusk ocenił Eryk Mistewicz, specjalista od PR. - Oglądaliśmy chyba inne programy - protestował politolog Marek Migalski, który dyskusji przysłuchiwał się ze studia w Katowicach.

"Wyjść z Iraku najszybciej, jak to możliwe"

Stanowisko LiD w sprawie obecności polskich wojsk w Iraku jest jasne - należy wyjść tak szybko, jak jest możliwe - zapewnił były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Według szefa PO Donalda Tuska, koalicja LiD nie ma jednolitego stanowiska w tej sprawie.

Poseł Misztal zatrzymany na granicy

Poseł Piotr Misztal został zatrzymany na granicy szwajcarsko-niemieckiej; próbował przemycić równowartość miliona dolarów - potwierdził wiceminister spraw zagranicznych Karol Karski.

Mały Małysz

13-letni Klimek to wschodząca gwiazda skosów narciarskich. Specjaliści już mówią o nim "drugi Małysz". Wczoraj zdobył kolejny medal - tym razem wśród dorosłych.

Cudowna moc wody św. Kingi

Mieszkańcy Starego Sącza są przekonani, że źródełko św. Kingi ma cudowną moc. Mówią, że gdy nie są już w stanie pomóc lekarze, ich jedyną nadzieją na uśmierzenie bólu jest źródlana woda. Świadectw uzdrowień jest coraz więcej

Dzień Dziecka Utraconego

Od 20 lat na świecie 15 października obchodzony jest Dzień Pamięci Dziecka Utraconego. Matki, które poroniły, nie zapominają o utraconym dziecku, choć wspomnienia te są bardzo bolesne.