Łyżwiński głoduje

Najsłynniejszy ostatnio polski aresztant rozpoczął protest. Informację o odmowie przyjmowania posiłku posła Stanisława Łyżwińskiego potwierdziła Rzeczpospolitej służba więzienna.

Putra: PiS nie boi się Ojca Dyrektora

- Biorę sobie słowa kardynała Dziwisza do serca i analizuję, jak każdy katolik - tak wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra skomentował krytyczne słowa krakowskiego duchownego wobec Radia Maryja. Unikał jednak opowiedzenia się po którejś ze stron kościelnego konfliktu.

Szczecin: pomysł na bezpieczeństwo dla pieszych

W Szczecinie przejścia dla pieszych zostaną dodatkowo oznakowane, aby były lepiej widoczne. Słupki pod znakami zostaną pokryte odblaskową folią w biało - niebieskie, odblaskowe pasy. Takie rozwiązanie podpatrzono w Szwecji.

Seksafera ma szerszy zasięg

- Nie tylko pan Łyżwiński był zamieszany w seksaferę - ujawnia premier Kaczyński w wywiadzie dla "Słowa Polskiego - Gazety Wrocławskiej".

Wypadek na przejeździe kolejowym

W miejscowości Trzebień (powiat świecki) koło Bydgoszczy samochód osobowy wjechał pod osobowy pociąg pospieszny relacji Gdynia - Poznań. Dwie osoby są ciężko ranne.

Znowu prokuratorskie śledztwo ws. przeszczepów

23-letni Arkadiusz Derdzikowski mimo dwukrotnego przeszczepu serca zmarł. Zabiegu dokonywał słynny zespół warszawskiego Instytutu Kardiologii, w skład którego wchodził Grzegorz Religa - syn ministra zdrowia Zbigniewa Religi.

Postrzeliła kolegę

W miejscowości Nowa Sól dziewczyna postrzeliła kolegę. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Dziewczyna czuje się winna, jednak nie wezwała karetki.

Lepper o premierze, układzie i prostytutkach

- To Jarosław Kaczyński stworzył układ - oświadczył Andrzej Lepper w programie TVN "Teraz my" i zarzucił twórcom Porozumienia Centrum malwersacje finansowe. Lepper, mimo wcześniejszych zapowiedzi, dowodów na nieuczciwość braci Kaczyńskich jednak nie przedstawił.

Komorowski chce zwiększyć szanse na samorozwiązanie Sejmu

- Platforma Obywatelska chce zaproponować innym klubom wycofanie uzasadnień z ich wniosków o samorozwiązanie Sejmu - zdradził wiceszef PO, Bronisław Komorowski. Takie wnioski złożyły PO właśnie, oraz PiS i SLD - ich uzasadnienia znacznie się różnią i wicemarszałek obawia się, że tylko z tego powodu któraś partia może zagłosować przeciwko.

Wassermann: Kaczmarek nie zawsze kłamał

- Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia, rozmowa Janusza Kaczmarka z Krauze była najważniejsza - powiedział w Magazynie TVN24 Zbigniew Wassermann. - Dlaczego właśnie tu kłamał? - zastanawiał się koordynator służb specjalnych.

Havel: wybory w Polsce pod okiem obserwatorów

-Szybkie wybory w Polsce, na które powinni zostać zaproszeni międzynarodowi obserwatorzy - to według goszczącego w Polsce byłego prezydenta Czech Vaclava Havla dobry scenariusz dla Polski.

Spełnione marzenia sześciolatki

Sześcioletnia Madzia urodziła się bez rączek i bez nóżek, ale - jak mówią rodzice - od dawna chciała uczyć się w szkole z innymi dziećmi. Marzenia sześciolatki udało się spełnić - dziś rozpoczęła swoją przygodę z nauką.

Kard. Dziwisz: zmienić zarządy Radia Maryja i TV Trwam

Kardynał Stanisław Dziwisz zabrał głos w sprawie Radia Maryja. Metropolita apeluje o zmianę zarządów Radia Maryja i TV Trwam. Fragmenty przełomowego wystąpienia, do którego dotarł '"Tygodnik Powszechny" pokazały "Fakty". Publikuje je też "Rzeczpospolita".

RPO pyta ministra Ziobrę o podsłuchy

Janusz Kochanowski chce znać liczbę składanych do ministra sprawiedliwości wniosków o zastosowanie "kontroli operacyjnej", czyli m.in. podsłuchów. Rzecznik chciałby także wiedzieć, ile zgód i odmów wydał prokurator generalny i sądy w tej kwestii.

LPR: Kaczmarek nie wycofał swojej kandydatury

Doniesienia "Wprost" o tym, że Janusz Kaczmarek chce wycofać swoje nazwisko z wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu są nieprawdziwe - mówi portalowi tvn24.pl Szymon Pawłowski z LPR.

Zdrojewski: To, co zrobił Ziobro przelało czarę goryczy

- To, co minister Ziobro zrobił w sobotę było bezprecedensowe, on straszył opozycję - mówił w "Magazynie 24 godziny" Bogdan Zdrojewski z PO. Wcześniej Platforma poinformowała, że złoży doniesienie o popełnienie przestępstwa przez ministra sprawiedliwości.

Żyrardów już przejezdny

Krajowa droga nr 50 w Żyrardowie jest już przejezdna. Protestujący mieszkańcy, którzy poprzez blokadę drogi chcą wymóc na władzach przyspieszenie budowy obwodnicy, zakończyli swój protest.

Tymochowicz zwolniony do domu

Policja przeszukała komputery Piotra Tymochowicza i - po wstępnych oględzinach - nie znalazła w nich treści pornograficznych. Tymochowicz został więc zwolniony do domu. Śledztwo jednak trwa.

Gosiewski: zapowiedzi Leppera to tylko brudna gra

- Lepper koncentruje uwagę na różnych tematach, zamiast wyspowiadać się prokuratorowi. Prowadzi brudną grę - tak skwitował wicepremier Przemysław Gosiewski zapowiedź Leppera, że dziś w programie "Teraz My" w TVN ujawni "pewne fakty, które pokażą że bracia Kaczyńscy od początku działali niezgodnie z prawem".

CBA przesłuchało Marca już w zeszłym tygodniu?

-Jeśli Jarosław Marzec zeznawał, to tylko jako świadek - stwierdził Zbigniew Ziobro w odpowiedzi na doniesienia wprost.pl. Portal podał, że były szef Centralnego Biura Śledczego, został przesłuchany w sprawie przecieku w związku z akcją CBA jeszcze w dniu zatrzymania Janusza Kaczmarka.

PO: złożymy doniesienie na Ziobrę

Nie może być tak, że prokurator generalny, osoba bardzo potężna w państwie, wykorzystuje wiedzę, którą zdobyła dzięki zajmowanym urzędom, przeciw przeciwnikom politycznym - powiedział poseł Cezary Grabarczyk z PO.

Ziobro: poziom kultury wypowiedzi opozycji jest porażający

- Liderzy partii uczynili z tego, co mówi Kaczmarek oręż bardzo brutalnej walki politycznej przeciwko, nie tylko rządowi, ale także uczciwym urzędnikom - powiedział Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości twierdzi, że te ataki są powodowane szokiem ludzi, którzy przestali czuć się bezkarni.

Prokom: Płaciliśmy ojcu Janusza Kaczmarka

Prokom Investments wypłacał wynagrodzenie ojcu Janusza Kaczmarka - przyznała spółka. Prokom zapewnił jednocześnie, że było to wynagrodzenie wyłącznie za usługi inspektora nadzoru budowlanego, znacznie niższe od tego, o którym pisał "Newsweek".

Znamy kandydatów do nagrody Nike

Zwycięzcy poprzednich edycji m.in. Wiesław Myśliwski, Jerzy Pilch, a także debiutująca w konkursie prof. Maria Janion - to tylko niektórzy z autorów, których książki znalazły się w finale literackiej nagrody Nike.

Giertych: Nie piłem koniaku Krauzego

Minister sprawiedliwości wypuszcza do dziennikarzy informacje o moich rzekomych powiązaniach z Ryszardem Krauze - miałem przyjąć od niego koniak, latać jego samolotem i posiadać udziały w jego spółce. Pozwę Zbigniewa Ziobro do sądu - powiedział Roman Giertych.

Jakubowska skazana za jazdę po pijanemu

Na 3 tys. zł grzywny za jazdę po pijanemu Sąd Rejonowy w Grodzisku Maz. skazał Aleksandrę Jakubowską, byłą posłankę SLD i byłą szefową gabinetu politycznego premiera Leszka Millera.

Prezydent wyszedł ze szpitala

Prezydent opuścił szpital przy Szaserów, gdzie trafił dziś rano. Lech Kaczyński ma ostre zakażenie wirusowe, potocznie nazywane grypą żołądkową. Około godz. 2 w nocy prezydent dostał wysokiej gorączki (do 39 st. C), wymiotów, odwodnił się i był osłabiony.