- Mamy do czynienia z aferą Przemysława Gosiewskiego. Chcemy też wystąpić o bilingi Jarosława Kaczyńskiego i Tomasza Lipca – ogłosił Sebastian Karpiniuk w Radiu Zet. To odpowiedź na wniosek PiS o bilingi polityków PO. Złożyła go Beata Kempa, a teraz rozważa zawiadomienie prokuratury o naciskach, jakie w tej sprawie miał na nią wywierać szef komisji hazardowej

Po tym, jak doszło do wybuchu samochodu żony szefa MSZ, Radosława Sikorskiego - Anne Applebaum-Sikorski otrzymała ochronę Biura Ochrony Rządu. Poinformował tym portal gazeta.pl. Sam minister Sikorski przed kamerą TVN24 przyznał, że samochód się zapalił. - Dmuchając na zimne, postanowiono sprawdzić przyczyny pożaru - dodał.

Co do losu ministra środowiska Macieja Nowickiego zapadły "pewne ustalenia", mówił w TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś. Wcześniej w programie "Kawa na ławę" europoseł PO Sławomir Nitras oznajmił, że dymisja Nowickiego "jest spodziewana".

W najbliższym czasie Beata Kempa (PiS) doniesie do prokuratury na szefa komisji hazardowej. Chodzi o rzekome wywieranie przez Mirosława Sekułę (PO) nacisków ws. wymazania nazwiska Schetyny z wniosku o bilingi rozmów - poinformował w programie "Kawa na ławę" Jacek Kurski (PiS). Na to Sławomir Nitras (PO) przypomniał, że Kempa przekonała jednak Sekułę i wniosek przyjęto.

Tragiczny niedzielny poranek na polskich drogach. Rano w Wyrzysku, na zjeździe w kierunku Bydgoszczy, auto osobowe zderzyło się z cysterną, przewożącą mleko. Pasażerowie samochodu zginęli na miejscu. Natomiast w Nieborowicach na Śląsku jedna osoba zginęła, a druga trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch opli. Obydwa auta spłonęły.

Werbowali młode kobiety do pracy, po czym zmuszali do prostytucji i sprzedawali. Stołeczna policja aresztowała czterech Bułgarów, podejrzanych o handel ludźmi. Mężczyźni należą do międzynarodowej grupy przestępczej.

Płacił nieletnim dziewczynkom za usługi seksualne. Mowa o 38-letnim mężczyźnie z Morąga, który wykorzystywał podopieczne miejscowego domu dziecka. Prokuratura właśnie nakazała jego aresztowanie. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Trzech mężczyzn zginęło w wypadku, do którego doszło w Starych Żukowicach pod Tarnowem w Małopolsce. Czwarta osoba, także mężczyzna, walczy o życie w szpitalu.

Ostatni gwóźdź do trumny - tak głosowanie o wykluczeniu posłów PiS z komisji hazardowej podsumował Eugeniusz Kłopotek z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdaniem posła ludowców, komisję... powinno się teraz rozwiązać.

"No baranki drogie, tu złodziej" - sms-a o tej treści wysłał prezydent Sopotu Jacek Karnowski po tym jak prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wejścia miasta do spółki "Centrum Haffnera". Kto był jego adresatem? - Bardzo wiele osób z mojej rodziny, przyjaciół, polityków - nie tylko z Platformy Obywatelskiej, ale także z PiS-u - mówił Karnowski w programie "24 godziny". Zapewnił jednocześnie, że wiadomości nie wysłał do premiera Donalda Tuska.

Tylko pod znakiem krzyża Polska jest Polską, a Polak Polakiem - powiedział metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga w homilii podczas mszy z okazji 18. rocznicy powstania Radia Maryja. Do Torunia zjechało około 10 tysięcy sympatyków Radia.

Około czterystu osób, które przyszły na mikołajkowy spektakl do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, musiało przerwać świąteczne przedstawienie. Wszystko przez rozpyloną na widowni drażniącą substancję.

W kwietniu 2010 roku w Kaliningradzie planowane jest spotkanie premierów Rosji i Polski, Władimira Putina i Donalda Tuska - poinformował radca ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie Dmitrij Polianski, którego w sobotę cytuje agencja RIA-Nowosti.

Kto daje szybko, ten daje podwójnie - tak Radosław Sikorski komentuje polską odpowiedź na wezwanie o wysłanie dodatkowych żołnierzy do Afganistanu. Jak w rozmowie z TVN24 opowiadał szef dyplomacji, za szybką decyzję w Brukseli zbieraliśmy pochwały.

Ustawione niedawno w Warszawie wielki blaszany stożek i metalowe fontanny teraz zapłonęły, efektownie zmieniając się w elementy świątecznej dekoracji stolicy.

Tragiczne zderzenie na przejeździe kolejowym w Skarżysku-Kamiennej. Osobowy ford zjechał wprost pod pociąg relacjii Olsztyn-Kraków. Kierowca zginął na miejscu, ciężko ranna pasażerka trafiła do szpitala.

Z hasłami „Wielka Polska katolicka” i „Bóg, honor, ojczyzna” przemaszerowali ulicami Warszawy członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Manifestację zorganizowano z okazji 20-lecia wznowienia działalności tej organizacji.

Ludowcy nie akceptują zmian w Konstytucji proponowanych przez politycznego koalicjanta. Podczas posiedzenia Rada Naczelna PSL zdecydowała, że wybory prezydenckie powinny być powszechne, a kompetencje prezydenta wyraźnie rozdzielone od rządu. Ich zdaniem Senat powinien funkcjonować jako izba reprezentantów samorządów.