Tajemnicza choroba zabiła komandoskę z Afganistanu

Komandoska z Afganistanu nie żyje. Zmarła w szpitalu, kilka miesięcy po powrocie z misji. Lekarze nie potrafili jej pomóc. - Przypadek Ewy wskazuje, że badania po powrocie z misji są niewystarczające – mówią żołnierze dziennikowi "Polska".

Komitet IV RP szykuje się na powrót do władzy

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do powrotu do władzy. W tym celu ma powstać gabinet cieni. Jak na statutowym kongresie za zamkniętymi drzwiami - którego obrady zarejestrowali dziennikarze programu "Teraz My!" - mówił Jarosław Kaczyński, ostatecznej nazwy dla zespołu jeszcze nie ma - "niektórzy mówią o Komitecie IV Rzeczpospolitej", ale koncept jest. - Będą to kandydaci na ministrów, wiceministrów, wicepremierów - mówił prezes PiS.

Leczą nas coraz gorzej

Pieniędzy na służbę zdrowia wydajemy coraz więcej, ale nie odczuwamy poprawy jakości opieki zdrowotnej. Jak pokazują wyniki najnowszego rankingu Euro Health Consumer Index (EHCI), jesteśmy pod tym względem na 26. miejscu z 33 badanych krajów Europy. To gorzej niż przed rokiem - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Tragiczny wybuch w Halembie

Jedna osoba zginęła w wybuchu w jednym z mieszkań przy ulicy Solidarności w dzielnicy Halemba w Rudzie Śląskiej. Policja podejrzewa, że było to samobójstwo.

"Skorzystał z usług nieletniej prostytutki"

Roman Polański skorzystał z usług nieletniej prostytutki, ale niewątpliwie zrobił coś bardzo złego i jest to ciemna strona jego życia - mówił w "Kropce nad i" TVN24 reżyser Krzysztof Zanussi. Pokreślił jednak, że sprawa nie miałaby takiego wydźwięku, gdyby reżyser nie był sławny.

Premier: Polański to nie  jest sprawa narodowa

Premier Donald Tusk po raz pierwszy zabiera głos w sprawie aresztowania Romana Polańskiego. I nie zdradza wielkich emocji. - To nie jest narodowo-polityczna sprawa, tylko obyczajowo-karna - ocenił szef rządu. Według niego nie ma potrzeby podnosić "narodowego larum", bo nikomu nie dzieje się krzywda.

Tak wygląda chodnik po wybuchu metanu

Portal tvn24.pl dotarł do zdjęć z katastrofy w kopalni "Wujek-Śląsk". Na dwóch zdjęciach wykonanych podczas wizji lokalnej w kopalni widać zniszczenia, do jakich doszło w wyniku wybuchu metanu.

"100 tys. zł nie było łapówką, ale wynagrodzeniem"

100 tys. jakie przyjęła Weronika Marczuk-Pazura nie było łapówką. - To wynagrodzenie należne jej kancelarii za obsługę prawną - napisała w oświadczeniu skierowanym w poniedziałek do mediów jej agentka Joanna Bastrzyk. Dodała, że celebrytka jest przekonana o swojej niewinności, czego będzie dowodziła przed niezależnym sądem.

"Szef zmuszał nas do budowy swojego domu"

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej z Kozarz (Podlaskie), a także jego niepełnosprawni pensjonariusze, byli zmuszani do budowy domu dyrektora placówki. Mirosław K., choć został skazany, nadal sprawuje swoją funkcję. Osoby, które zeznawały przeciwko swojemu przełożonemu, znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji - jedni z nich stracili pracę, inni nie dostali podwyżek bądź premii.

Potrącił inwalidę na wózku

Niepełnosprawny mężczyzna na wózku został w poniedziałek potrącony przez młodego kierowcę w Maszewie Dużym niedaleko Płocka. Inwalida ma złamane obie nogi.

18-latka wbiła auto w blok

Świeżo upieczona posiadaczka prawa jazdy nie zdołała opanować samochodu i uderzyła w blok mieszkalny w Bydgoszczy. 18-latce i 17-letniemu pasażerowi nissana nic się nie stało. Informację i zdjęcia dostaliśmy od naszego internauty na platformę Kontakt TVN24.

Porzuciła dziecko, nie trafi za kratki

Pół roku więzienia w zawieszeniu - taki wyrok usłyszała matka, która porzuciła swojego półtorarocznego synka przed jednym z krakowskich kościołów. Kobieta będzie musiała zapłacić grzywnę.

Rydzyka doktorat o własnym radiu

Już 8 października dyrektor Radia Maryja będzie bronił swego doktoratu - dowiedzieli się reporterzy "Teraz My". Oficjalny temat rozprawy doktorskiej o. Tadeusza Rydzyka brzmi "Apostolski Wymiar Radio Maryja w świetle założeń ideowych i programowych. Studium z zakresu teologii apostolstwa" .

Wpłacił 50 tys. i wyszedł na wolność

Bogusław S., prezes Wydawnictw Naukowo-Technicznych, który razem z Weroniką Marczuk-Pazurą jest podejrzany o korupcję w sprawie prywatyzacji wydawnictwa, wyszedł na wolność. S. mógł opuścić areszt po tym, gdy w poniedziałek wpłacił 50 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Śledztwo ws. Pei idzie żółwim tempem

Śledztwo w sprawie rapera Pei zapowiada się na typowe - żmudne i długie. Prokuratura napotkała bowiem "na nieoczekiwane trudności". Przesłuchani do tej pory świadkowie incydentu na koncercie przedstawiają bowiem rozbieżne wersje zdarzeń, a policja ma trudności z dotarciem do uczestników koncertu.

Wyroki ws. katastrofy pod Jeżewem podtrzymane

Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w poniedziałek wyroki w procesie związanym z wypadkiem autokaru z licealistami koło Jeżewa (woj. podlaskie). Zginęło wówczas 13 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Polańskim zajmą się prawnicy prezydenta

Lech Kaczyński poinformował w poniedziałek, że polecił swoim prawnikom zbadanie sprawy aresztowanego w Szwajcarii Romana Polańskiego. - Sprawa jest skomplikowana, bo do przestępstwa, które nie należy do "najpiękniejszych", jednak doszło - zastrzegł prezydent.

Zabili dla audi

Zabili człowieka tylko dla samochodu. Dwaj Polacy wpadli w Niemczech, kiedy próbowali ukraść paliwo. W bagażniku nadal mieli polskie tablice rejestracyjne zrabowanego audi.

Szwedzkie mięso może być zakażone BSE

Stare szwedzkie mięso stanowi poważne niebezpieczeństwo dla polskich konsumentów - może być zarażone BSE (choroba szalonych krów). Takiego zdania już siedem lat temu był Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorzowie Wielkopolskim. Informacja ta stoi w opozycji do opinii małopolskiego sanepidu, który kilka dni temu oświadczył, że mięso nadaje się do jedzenia.

Pijana 14-latka uciekała samochodem matki

Pijana 14-latka za kółkiem. Policja z Wałbrzycha zatrzymała nastolatkę, która zabrała mamie samochód i prowadziła go mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieletnia stanie teraz przed sądem rodzinnym.

Zginęli zasypani trocinami

Tragedia w tartaku we Wronkach Wielkich nieopodal Gołdapi. Dwie osoby zostały przysypane trocinami drewna – lekarzom nie udało się ich uratować. Wiadomość o wypadku otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Na nagrody pieniądze się znalazły...

Hanna Gronkiewicz-Waltz przeznaczyła prawie 200 tysięcy złotych z budżetu miasta na nagrody dla prezesów miejskich spółek. - Specyficzna polityka zaciskania pasa - drwią radni opozycji. - Prezesi zasłużyli na te nagrody - broni decyzji prezydent rzecznik ratusza.

Nastroje Polaków kiepskie

Pesymiści górą - tak najkrócej można podsumować nastroje Polaków w najnowszym sondażu CBOS. Negatywnie oceniamy kierunek zmian w kraju i sytuację gospodarczą. Większość z nas nie oczekuje poprawy, przeciętnie oceniamy też swoje warunki materialne.

Były błędy w kopalni. Holding nie komentuje

Katowicki Holding Węglowy nie komentuje na razie wstępnych wniosków z oględzin miejsca katastrofy w kopalni "Wujek-Śląsk" w Rudzie Śląskiej. Te brzmią: chodniki przy ścianie wydobywczej były za długie i mógł się tam gromadzić metan. Eksperci nie wykluczają, że to mogło doprowadzić do wypadku, w którym zginęło 18 górników.

Rzecznik przeprasza, że "nie lubi feministek"

"Nie lubię feministek" to niefortunne stwierdzenie - przyznaje Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski. I przeprasza wszystkich, którzy poczuli się dotknięci jego wypowiedzią.

Maleńczuk skazany za "szmaciarzy"

Znany rockman Maciej Maleńczuk (prawdziwe imię Mirosław - red.) został uznany winnym znieważania policjantów, których zwyzywał podczas ostatniego festiwalu w Opolu. Sąd skazał go w poniedziałek na 3 tys. zł grzywny.

Internauci: Niewinny nie ucieka

Sprawa Romana Polańskiego podzieliła internautów tvn24.pl, większość jednak opowiada się za ukaraniem reżysera, bez względu na jego zasługi. "Brawo Ameryka! Dobrze, że takie rzeczy się nigdy nie przedawniają" - pisze o aresztowaniu za stosunek z nieletnią sprzed 30 lat ~temida. "Polański na pewno zrozumiał błąd, jaki popełnił i trzeba mu darować" - odpowiada Enen. Zawrzało też na amerykańskich portalach.

Śledczy Ziobry uciekają przed mobbingiem

Cywilni prokuratorzy, którzy trafili za czasów Zbigniewa Ziobry do prokuratury wojskowej by ją zreformować, rezygnują z pracy. Powód? Skarżą się na mobbing i prześladowanie. O sprawie został już poinformowany prokurator generalny i minister sprawiedliwości Andrzej Czuma - pisze "Rzeczpospolita".

U Kopacz na dywaniku

Lepszego zarządzania i dyscypliny budżetowej. Tego oczekiwać ma od dyrektorów szpitali minister zdrowia Ewa Kopacz, która od poniedziałku zaczyna akcję przesłuchań szefów placówek zdrowia.