Łapówkę przekazywały sobie na ulicy, ale były już od dawna obserwowane. Pracownica PFRON i przedstawicielka Polskiego Towarzystwa do Walki z Kalectwem zostały we wtorek aresztowane przez CBŚ. Jak udało nam się nam dowiedzieć, aresztowane w sprawie korupcji w PFRON osoby usłyszały już zarzuty wyłudzenia pieniędzy na kwotę 750 tys. złotych.

- Redzikowo pozostaje możliwą bazą w ramach alternatywnego systemu antyrakietowego - poinformował Donald Tusk. Premier zapewnił też, że wszelkie informacje o rozmowach z Amerykanami ws. tarczy dotrą do prezydenta "nie tylko ze względu na osobistą sympatię".

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Łazieńcu na Kujawach. 13-latek jadący na rowerze został potrącony przez pociąg. Chłopiec zmarł na miejscu.

Fiasko budowy w Polsce elementów tarczy antyrakietowej nie wzbudza entuzjazmu prezydenta - przyznaje szef jego kancelarii Władysław Stasiak. I dlatego Lech Kaczyński oczekuje od rządu "powszechnej mobilizacji" i odpowiedzi, czy mamy szansę na kontynuację partnerstwa strategicznego z USA.

- Trzeba powiedzieć, to jest porażka - szczerze skomentował wycofanie się Amerykanów z projektu tarczy antyrakietowej Sławomir Nitras. Zaznaczył jednak, że nie od rządu zależała ta decyzja. A zdaniem Ryszarda Czarneckiego gabinet Donalda Tuska powinien to wcześniej przewidzieć i reagować szybciej.

Po dwóch latach śledztwa prokuratura doszła do wniosku, że były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie handlował kokainą, a jednie posiadał narkotyk - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Artur P. spędził w areszcie pięć miesięcy.

- Cześć, mam na imię Karen i jestem z Danii. Staram się odnaleźć ojca mojego dziecka, więc jeśli tam jesteś, daj znać - tymi słowami młoda Dunka poszukiwała ojca małego Augusta za pośrednictwem serwisu YouTube. Film zrobił furorę - obejrzało go ponad milion osób. Tylko że okazał się oszustwem - reklamą na zlecenie rządu, która ma zachęcać do odwiedzenia Danii.

Zatrzymani ochroniarze, którzy sami postanowili wymierzyć sprawiedliwość podejrzewanemu o kradzież klientowi, nie przyznają się do winy. Do czegoś innego przyznają się jednak pracodawcy: ostra konkurencja na rynku sprawia, że do ochrony trafiają ludzie z ulicy, którzy zamiast strzec bezpieczeństwa, sami łamią prawo.

Milion ofiar sowieckiej represji - taki jest bilans strat po radzieckiej inwazji według wyliczeń IPN. Atak z 17 września był tylko wstępem do dalszych zbrodni - pisze "Rzeczpospolita".

- Chciałbym, żeby ta piosenka wzbudzała dreszcze u polityków - tak Paweł Kukiz mówi o swoim najnowszym utworze. "17 września - Polsza nie zagranica", osobisty "protest song" muzyka, miała premierę w czwartek, czyli dokładnie 70 lat po agresji radzieckiej na Polskę. O czym jest? - O enkawudziście, który rozstrzeliwuje Polaków i ma pięć minut przerwy na papierosa, bo akurat zepsuł się spychacz - wyjaśnia Kukiz.

- Gdyby negocjacje skończono szybciej, można by rozpocząć inwestycje w Polsce jeszcze z administracją George’a Busha. Bylibyśmy w zupełnie innym miejscu – uważa szef BBN Aleksander Szczygło. Także Władysław Stasiak z Kancelarii Prezydenta uważa, że rząd mógł wykazać więcej determinacji w kwestii tarczy antyrakietowej, z której USA właśnie się wycofały.

- Gdyby nowy system tarczy, o którym mówi prezydent Obama i Pentagon, był realizowany, to będzie to dla nas nawet ciekawsza propozycja, niż poprzednia umowa - twierdzi Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji w "Kropce nad i" zapewniał, że zmiana amerykańskiej strategii go nie martwi, bo to, na czym Polsce zależało najbardziej, Amerykanie wciąż gwarantują.

- Zmiana systemu obrony przeciwrakietowej jest dla nas korzystna, bo nowy będzie bardziej mobilny – zgadzali się eksperci w studiu TVN24. Część ekspertów uważa jednak, że zmiana wzmacnia pozycję Rosji w światowym systemie bezpieczeństwa – i z tego względu jest dla nas niepomyślna.

Na pierwszy ogień pójdzie Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości, postać, która budzi ogromne emocje. Potem będą inni mężczyźni. Politycy z górnej półki. Premiera najnowszego programu Małgorzaty Domagalik - w najbliższą niedzielę, o godz. 16.10 na antenie TVN24.

To gorsza propozycja dla Polski, niż ta, którą wynegocjowaliśmy - ocenił amerykańską propozycję nowego systemu obrony Witold Waszczykowski. Były negocjator w rozmowach ze Stanami Zjednoczonymi dotyczących tarczy antyrakietowej podkreślał jednak, że na szczegóły trzeba poczekać.

Tarczy antyrakietowej nie będzie, ale USA nie wycofują się z umieszczenia w Polsce rakiet Patriot. – Mają być uzbrojone i wyposażone w system łączności, który pozwoli na wpięcie go do polskiej obrony przeciwrakietowej – ogłosił Radosław Sikorski.

Antoni Macierewicz znów będzie miał dostęp do tajnych informacji? Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w czwartek stwierdził nieważność decyzji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego i premiera Donalda Tuska o odebraniu posłowi PiS certyfikatu bezpieczeństwa.

Pogrzeb kaprala Piotra Marciniaka, poległego w Afganistanie w zeszłym tygodniu. W uroczystościach oprócz rodziny wzięli udział członkowie żołnierze i przedstawiciele władz.

- Strona amerykańska zmienia swoje plany dotyczące instalacji tarczy – potwierdza premier. Donald Tusk zapewnił, że nie jest to porażka Polski. – Mamy szanse uzyskać dość ekskluzywną pozycję w stosunkach z USA – dodał.