"Brałeś? Nie jedź!". Ruszyła kampania, która ma uświadamiać kierowców, jak groźna jest jazda pod wpływem narkotyków. Przy okazji okazuje się, że groźba złapania kogoś na gorącym uczynku jest niewielka. Stołecznej policji zabrakło narkotestów.

Ogrodzenie pod napięciem 230 wolt stało przy… szkolnym boisku. Gdy grający na nim w piłkę 17-latek próbował przeskoczyć przez płot, został porażony prądem. Na szczęście obok był kolega, który zdjął go z ogrodzenia.

Poznał kobietę na sympatia.pl, pożyczył od niej kilkanaście tysięcy złotych, a w jego łazience były ślady jej krwi. Jednak ciała Edyty W. nigdy nie znaleziono, dlatego sąd uniewinnił od zarzutu zabójstwa oskarżonego o zamordowanie kobiety Arkadiusza B., skazując jedynie na 5 lat za drobniejsze przewinienia. Wyrok nie jest prawomocny, obie strony będą się odwoływać.

Blogerka Kataryna znowu może pisać na Facebooku. Administratorzy przywrócili jej konto tłumacząc - według słów samej zainteresowanej - że jej pseudonim jest "powszechnie znany".

Stołeczna policja opublikowała zdjęcie kobiety, która 12 lipca napadła na bank przy ul. Zamoyskiego w Warszawie. Wyjęła nóż i zażądała 20 tys. złotych. Gdy pracownik powiedział, że będzie musiała zaczekać, uciekła.

2 osoby zostały ranne po wypadku, do którego doszło około godziny 13 na trasie Gostyń-Rawicz (woj. wielkopolskie). Zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Według portalu zycie-rawicza.pl jeden z prowadzących nie zatrzymał się przed znakiem stop. Obaj kierowcy zostali ranni. Jednego z nich strażacy przez kilkadziesiąt minut uwalniali z wraku.

Ratownicy TOPR odnaleźli ciało turysty, który zaginął w okolicach Rysów. 50-latek został znaleziony po słowackiej stronie gór. Najprawdopodobniej spadł z dużej wysokości.

PiS chce, aby w przyszłym tygodniu premier Donald Tusk przedstawił w Sejmie informację na temat stanu finansów państwa. Chce wiedzieć, dlaczego minister Michał Boni mówił o możliwości podniesiena podatków.

Niewidomy 65-latek skatowany we własnym mieszkaniu. Jak informuje policja w Łodzi w nocy z wtorku na środę do mieszkania niewidomego mężczyzny dostali się dwaj napastnicy - kobieta i mężczyzna. Niepełnosprawnego bardzo dotkliwie pobili, po czym okradli jego mieszkanie. Oboje zostali już zatrzymani przez policję - jedną z podejrzanych jest córka dawnej konkubiny niewidomego.

Przeprosin w mediach i wpłaty 20 tys. zł żąda Jan Kobylański, polonijny biznesmen z Urugwaju, od szefa MSZ Radosława Sikorskiego, który nazwał go "antysemitą i typem spod ciemnej gwiazdy". W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie zebrał się na pierwszej rozprawie, na którą nie stawili się ani Sikorski, ani Kobylański.

NIK nie zostawia suchej nitki na skontrolowanych szpitalach klinicznych: badania nowych leków, prowadzone na zamówienia farmaceutycznych koncernów, przynoszą dobre zarobki lekarzom - i same straty klinikom. Do tego stopnia, że dokładały do nich z pieniędzy NFZ. - Ciężko oszacować wszystkie stracone pieniądze - alarmuje prezes NIK Jacek Jezierski.

Blisko 3-gigabajtowa paczka, zawierająca dane 100 milionów użytkowników Facebooka krąży po internecie. Praktycznie każdy może ściągnąć informacje, na których ujawnienie - świadomie lub przypadkiem - zgodzili się sami użytkownicy. Dlatego przedstawiciele serwisu problemu nie widzą. Nawet w skali "ataku", który dla spamerów jest doskonałym prezentem.

Rozpędzona ciężarówka jadąca ulicą Radzymińską w Warszawie zjechała z jezdni, skosiła przystanek i zatrzymała się na ogrodzeniu jednego z domów. Po drodze uderzyła jeszcze w trzy inne auta. Kierowca najprawdopodobniej zasłabł.

Dwóch policjantów pijanych na służbie - napisał na platformę Kontakt TVN24 internauta Mateusz. - Dwóch funkcjonariuszy znajdowało się na służbie w stanie wskazującym na spożycie alkoholu - potwierdza teraz rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Jeden z funkcjonariuszy miał we krwi ponad 2 promile alkoholu.

19-latka wypadła z nocnego pociągu jadącego na Przystanek Woodstock do Kostrzyna nad Odrą. - Poszła do toalety i kiedy ją opuszczała, wypadła z pociągu przez otwarte drzwi - relacjonował Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Dziewczyna, która była pod wpływem alkoholu, jest w szpitalu.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Kielc zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o produkcję materiałów wybuchowych i konstruowanie urządzeń służących do ich detonacji. Za takie przestępstwo grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Klonowali karty klientów, którzy korzystali z bankomatów - a potem okradali ich konta. Taką działalnością trudniło się pięciu członków bułgarskiego gangu. W środę wieczorem cała piątka została zatrzymana przez śląską policję.

Pięć milionów złotych kary będzie musiało zapłacić NFZ-owi Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach. Dodatkowo placówka ma zwrócić Funduszowi dwa miliony złotych, które otrzymała, a otrzymać nie powinna. Centrum jest niechlubnym rekordzistą w ilości nieprawidłowości, na jakie natknęły się wojewódzkie oddziały NFZ, przeglądając umowy. W sumie przejrzały ich ponad trzy tysiące. Efekt? Szpitale i przychodnie muszą zwrócić NFZ-owi ponad 67,4 mln zł.

Wakacje to nie jest dobry czas dla zwierząt. Nieodpowiedzialni właściciele z łatwością pozostawiają na ulicach, w lasach, na polach swoje pociechy. Najczęściej jednak taki marny los spotyka psy i koty. Tymczasem w środę wieczorem na jednej ze stacji benzynowych znaleziono... żółwia stepowego.

Władze warszawskiej dzielnicy Wola wydały pozwolenie na budowę obok ronda Daszyńskiego szybu startowego dla dwóch tarcz do drążenia II linii metra. To inwestycyjny przełom. Przed końcem sierpnia ma zostać zamknięta ul. Prosta - informuje "Życie Warszawy".