Gorzowska obwodnica zablokowana

Po wypadku zablokowana jest obwodnica Gorzowa (trasa ekspresowa S3) na wysokości zjazdu na ul. Kostrzyńską. Zderzył się tam samochód osobowy z tirem. Jedna osoba została ciężko ranna - poinformowała Justyna Migdalska z lubuskiej policji.

Lekarz i dwie pielęgniarki zawieszeni. Byli pijani na dyżurze

Lekarz dyżurny i dwie pielęgniarki z OIOM-u w Szpitalu Wojskowym w Wałczu, którzy podczas dyżuru byli nietrzeźwi, zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. U lekarza stwierdzono 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Cała trójka przygotowywała do zabiegu dziecko. - Cała załoga jest zszokowana - powiedział TVN24 dyrektor szpitala Janusz Napiórkowski.

Wózek inwalidzki za 16 mln nakrętek

O akcji zbierania nakrętek słyszał niemal każdy. Zbierają je młodzi i starsi, w pracy i w szkole - łącznie nawet 6 milionów osób. Wierzą, że są przeznaczane na cele charytatywne. Ale czy tak rzeczywiście jest? - pyta "Rzeczpospolita".

Droższa jazda po Warszawie

Zapowiadane od dawna podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w stolicy stały się faktem. Od dzisiejszego poranka warszawiacy płacą za przejazd autobusem, metrem i tramwajem nawet kilkadziesiąt procent więcej niż dotychczas. A to dopiero początek.

Przekroczyła bramę Auschwitz, aby uratować swojego ojca

Historia, wydawałoby się, nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa. Pani Alina w trakcie II wojny światowej przeszła przez osławioną bramę z napisem "Arbeit Macht Frei". Chciała wybłagać o wypuszczenie aresztowanego przez gestapo ojca. Miała dużo szczęścia. Niemcy darowali jej życie i wyrzucili za bramę. - Strasznie płakałam - wspomina po latach.

Coraz więcej studentów online

Uczelnie będą mogły kształcić przez internet bez żadnych limitów. Jest już gotowy projekt rozporządzenia w sprawie e-learningu - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita". Obecnie szkoły wyższe mogą prowadzić w sieci maksymalnie 60 proc. zajęć. Pozostałe muszą się odbyć na terenie szkoły.

Pitera ostro o wypowiedzi biskupa: bełkotliwa

- Są wypowiedzi mniej i bardziej bełkotliwe, ja bym zaliczyła ją do bardziej bełkotliwych tak Julia Pitera oceniła kazanie abp. Andrzeja Dzięgi na Jasnej Górze, w którym mówił o narodzie będącym "klientem" innego państwa. - Mocne słowa, pani minister - odparł Marek Migalski.

Piorun poraził dwie osoby na Hali Kondratowej

Dziś około godz. 15.20 na Hali Kondratowej w Tatrach piorun poraził dwie osoby - mężczyznę i kobietę. Nieprzytomni trafili do szpitala w Zakopanem. Mężczyzna jest w ciężkim stanie.

Maszynista w areszcie. Na dwa miesiące

Sąd w Piotrkowie Trybunalskim aresztował na dwa miesiące maszynistę pociągu TLK Warszawa-Katowice, który w piątek wykoleił się w Babach k. Piotrkowa Trybunalskiego. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie katastrofy kolejowej. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

"Wojsko dziś wolałoby nie świętować"

- Może dziś wojsko nawet wolałoby nie świętować, (...) bo wojsko potrzebuje trochę uspokojenia, aby mogło spokojnie myśleć systemowo o dalekiej przyszłości - powiedział na antenie TVN24 gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, który uczestniczył w uroczystościach z okazji święta Wojska Polskiego na na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Zrywał łańcuszki. Posiedzi 5 lat?

Do pięciu lat więzienia grozi zatrzymanemu 18-letniemu mieszkańcowi Zgierza (woj. łódzkie), który zrywał kobietom łańcuszki z szyi. Mężczyzna trafił na dwa miesiące do aresztu.

"Słabość rodzi słabość". Prezydent o reformie armii

- Katastrofa smoleńska ujawniła istotne słabości systemu kierowania i dowodzenia w Siłach Zbrojnych (...) Słabość rodzi słabość - mówił prezydent Bronisław Komorowski na pl. Piłsudskiego w Warszawie podczas uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego i podkreślał konieczność reform w armii. Wcześniej przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta odprawa wart, a na dziedzińcu Belwederu prezydent wręczył 15 oficerom Wojska Polskiego nominacje generalskie.

Biskupi pytają o Smoleńsk na Jasnej Górze

Z udziałem tysięcy wiernych na Jasnej Górze rozpoczęły się w poniedziałek uroczystości z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Sumie pontyfikalnej przewodniczy nuncjusz apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore, który podczas mszy poświęci zioła i kwiaty. W homilii wygłoszonej przez metropolitę szczecińsko-kamieńskiego, abp. Andrzeja Dzięgę padły m.in. pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Już 42 ofiary długiego weekendu na drogach

42 osoby zginęły, 486 zostało rannych w 371 wypadkach - to bilans pierwszych trzech dni, licząc od piątku, wydłużonego weekendu na polskich drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 2302 pijanych kierowców, tylko w niedzielę - 950.

Odnaleziono zaginioną rodzinę

Odnaleziono trzyoosbową rodzinę - małżeństwo z trzyletnim dzieckiem, której poszukiwała policja. Nikomu z nich nic się nie stało.

Kalata wciąż nie wie, kogo wybierze

Była minister pracy w rządzie PiS Anna Kalata wciąż nie wie, z poparcia jakich środowisk skorzysta w nadchodzących wyborach do Senatu. Rozmawia zarówno z PSL jak i ruchem prezydentów polskich miast "Obywatele do Senatu". Dodaje, też, że gdyby dostała się do parlamentu, to chciałby zająć się gospodarką.

"Doniesienia z Polski drukowane dużymi literami"

"Skala zainteresowania Amerykanów była przeogromna. I to nawet w gazetach z prowincji" - opowiada o ataku bolszewików na Warszawę w 1920 roku dziennikarz Jacek Stawiski w rozmowie z tvn24.pl. Komentator TVN24 przygotował dla nas przegląd amerykańskiej prasy tamtych dni.

Osiedle się zapada. 18 metrów w 46 lat

W ciągu 46 lat dzielnica Karb w Bytomiu zapadła się aż o 18 metrów. Mieszkańcy muszą opuszczać swoje domy i spać w tymczasowych hotelach, bo na nowe mieszkania nie ma pieniędzy.

Wrócił ruch pociągów w Babach

W nocy z niedzieli na poniedziałek został przywrócony ruch pociągów po jednym torze na trasie w Babach koło Piotrkowa Trybunalskiego. Trwa odbudowa drugiego toru, zniszczonego na długości 200 m.

"Nie ważne jak się zaczyna, ale jak się... kontynuuje"

Na początku sierpnia 2001 roku mieliśmy za sobą epokowe wydarzenie, które wstrząsnęło medialnymi posadami naszego kraju. Wystartowała pierwsza, wyłącznie informacyjna, telewizja - TVN24. Umówmy się, że na początku nikogo ten start na kolana nie powalił, ale - jak mawiał klasyk - nie ważne jak się zaczyna, ale jak się kontynuuje - no, może on troszeczkę inaczej mówił. Dziś nie tylko o tym. Jak w każdym porządnym serwisie informacyjnym będzie trochę polityki, spraw społecznych, sportu i pogody.

Rozwiązanie specpułku? "Nic wielkiego się nie stało"

- Nic wielkiego się nie stało - tymi słowami gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, komentuje rozwiązanie 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego. - Ten pułk i tak czekała reforma - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Pielgrzymkowy szczyt na Jasnej Górze

Ponad 27 tys. pielgrzymów dotarło w niedzielę do Częstochowy. Szli w kilkunastu pielgrzymkach z całego kraju. 14 sierpnia to dzień, kiedy do jasnogórskiego sanktuarium pątnicy przybywają najliczniej w roku, przed przypadającym jutro katolickim świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wśród pielgrzymów jest też Reporter 24 krzysulek, który zamieścił zdjęcia w serwisie Kontaktu 24.

"Rząd ostrzegał prokuraturę"

Rzecznik rządu Paweł Graś krytykuje przekazanie przez polską prokuraturę Białorusi danych białoruskiego opozycjonisty, ale jednocześnie zaznacza, że nie ma na jej działania wpływu. Podkreślił, że - zgodnie z zapowiedzią prokuratora generalnego - sprawa zostanie wyjaśniona.

SLD proponuje reformę wojska

Minimum 100-tys. armia, utrzymanie wydatków na poziomie 1,95 PKB, stworzenie systemu obrony przeciwlotniczej, odbudowa marynarki wojennej, zwiększenie wynagrodzeń żołnierzy - to elementy programu SLD dot. poprawy sytuacji w armii, wokół którego Sojusz chce ponadpartyjnego porozumienia.

Strzały w centrum Chorzowa

W centrum Chorzowa doszło do strzelaniny. Po tym, gdy agresywni mężczyźni zaatakowali policjantów, jeden z funkcjonariuszy użył broni. Ranny w nogę jest jeden z napastników. Na badania pojechał także policjant, uderzony podczas szamotaniny w ramię i żebra.

"Dzieci zaczną się bawić paląc lalkę, kota albo koleżankę"

Elżbieta Radziszewska krytykuje inscenizację upamiętniającą dwusetną rocznicę śmierci Barbary Zdunk, którą uznano za czarnownicę i spalono na stosie. - Na pikniku rodzinnym z dziećmi ludzie będą wiwatować: Hurra! Udało nam sie podpalić stos z czarownicą! A od jutra dzieci na podwórkach zaczną sie bawić paląc lalkę, kota albo koleżankę z przedszkola - mówi minister ds. równego traktowania.