Jeszcze w środę polska prokuratura - na wniosek prokuratorów rosyjskich - przesłucha rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej. Informację taką podał w Radiu ZET pełnomocnik rodzin Rafał Rogalski. Mecenas wyraził zaniepokojenie, co do treści pytań ze strony rosyjskiej.

"Gó... błoto Kaczyńskiego i Brudzińskiego" - tak na swoim blogu skomentował wtorkową wypowiedź Joachima Brudzińskiego w TVN24 Janusz Palikot oraz wywiad Jarosława Kaczyńskiego w "Gazecie Polskiej". - Co na to Gowin? Co na to Mężydło? - pyta poseł PO. Apeluje też o przeproszenie rodzin ofiar za to, że "Lech wymusił lądowanie, a oni zginęli".

Ponad 100 allegrowiczów wpadło w pułapkę zastawioną przez pięciu nastolatków z Kędzierzyna-Koźla. Sprzedawali oni w serwisie drogie telefony, komputery i dyski twarde, które w ogóle nie istniały. Na oszustwach zarobili 50 tys. zł, a samo Allegro wycenia swoje straty na 15 tys. zł.

Jarosław Kaczyński tuż po katastrofie prezydenckiego samolotu powiedział do Radosława Sikorskiego, który poinformował go o tragedii: - To jest wynik waszej zbrodniczej polityki. Ujawnił to sam prezes PiS w rozmowie z "Gazetą Polską". W wywiadzie dla tygodnika stwierdził też, że jego podróż do Smoleńska była opóźniana tak, aby na miejsce katastrofy wcześniej przybył premier Donald Tusk. Opowiada też, dlaczego nie przyjął kondolencji od premiera Polski i Rosji.

Co roku tysiące zwierząt odstrzeliwanych jest ponad limit i to nie przez kłusowników, ale przez myśliwych z kół łowieckich. Skarb Państwa traci na tym miliony, informuje "Rzeczpospolita".

Gdyby wybory odbyły się w lipcu, Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby rekordowe poparcie. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 40 procent wyborców - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Kościół św. Jadwigi w Walimiu (woj. dolnośląskie) jest niczym egipska piramida. W jej krypcie odnaleziono 20 trumien z mumiami duchownych oraz dawnych właścicieli miasta. Pod ziemią mogły one przetrwać ponad 250 lat. Teraz zrodził się by plan, by krypty stały się atrakcją turystyczną.

Rozpoczynają się ogólnopolskie uroczystości wielkiego jubileuszu 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Największą uwagę przyciągnie z pewnością sobotnia inscenizacja bitwy z udziałem ponad dwóch tysięcy "rycerzy" na Polach pod Stębarkiem. Ma ona przyciągnąć ponad 120 tys. widzów.

Z Narodowego Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Kijowie zostaną wycofane eksponaty związane z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów i kierowaną przez nią Ukraińską Powstańczą Armią - poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

- Rozmowy na temat krzyża upamiętniającego ofiary katastrofy pod Smoleńskiem powinny zakończyć się ciągu kilku dni - powiedział rzecznik prasowy abp. Kazimierza Nycza ks. Rafał Markowski. We wtorek na temat dalszych losów krzyża rozmawiali przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Kurii Metropolitalnej Warszawskiej oraz organizacje harcerskie.

Klub PiS zwrócił się do marszałka Grzegorza Schetyny, by w gmachu Sejmu umieszczona została tablica ku czci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Oprócz niej w Sejmie mają zostać odsłonięte dwie tablice poświęcone ofiarom katastrofy smoleńskiej: jedna ma upamiętniać posłów i senatorów, a druga marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego.

Dożywocie dla Tomasza i 15 lat więzienia dla Ryszarda - to kary dla braci M., którzy w lutym ubiegłego roku w Grodkowie brutalnie zamordowali 21-letniego Marka M. i zabrali mu parę butów wartych 200 zł. Wyrok zapadł we wtorek w Sądzie Okręgowym w Opolu.

Wciąż nie wiadomo kto jest winny śmierci młodego mężczyzny, który przechodząc przez kładkę nad trakcją kolejową, wpadł w dziurę i zaczepił o przewody elektryczne. Rażony prądem - spłonął żywcem. Prokuratura do dziś nie postawiła zarzutów, bo.. nie wie komu. Do kładki nikt się nie przyznaje. W programie "Prosto z Polski" powrót do bulwersującej sprawy wypadku w Dąbrowie Górniczej.

Cześć kochanie, trochę mnie nie było. Byłem na urlopie. Kocham Cię – esemesa o takiej treści otrzymała pani Beata – ofiara stalkingu – w kilka godzin po tym, jak jej dręczyciel wyszedł z aresztu. Sprawa ciągnie się od miesiąca. Policjanci przyznają, że są bezradni.

- Wszyscy, którzy podzielają nasze poglądy mogą wrócić, którzy nie chowają w sercu jakichś uraz, bo w przypadku pana Ludwika Dorna wiedzieliśmy, jak zachowywał się podczas wyborów prezydenckich – tak Mariusz Błaszczak skomentował sprawę powrotu kilku posłów Polski Plus do PiS. Z Jarosławem Kaczyńskim rozmawiają Jerzy Polaczek i Jarosław Sellin.

W upalne dni i w nasłonecznionych miejscach prawdopodobieństwo ukąszenia przez kleszcza jest znacznie mniejsze, bo one nie lubią upałów - mówią specjaliści. Najbezpieczniej jest w godzinach 11-17, kiedy temperatura jest najwyższa.

Dwaj mieszkańcy Żar wczesnym rankiem w niedzielę włamali się do salonu sukien ślubnych i ukradli ubranego w śnieżną biel manekina. Gdy zatrzymała ich policja, tłumaczyli się, że zażyli dopalacze i "trzyma ich od wczoraj".

Zdjęcia ofiar katastrofy pod Smoleńskiem pozostaną na swoich miejscach w parlamencie - zadecydował dziś Konwent Seniorów. Co najmniej przez okres wakacyjny. - Dobrym polskim zwyczajem jest prowadzenie żałoby przez rok - powiedział w Sejmie poseł Marek Kuchciński z PiS. Wrzesień to maksimum naszej tolerancji deklaruje wicemarszałek PO Stefan Niesiołowski.

Ministerstwo Sprawiedliwości wzięło pod lupę stalking, czyli uporczywe nękanie. Z badań przeprowadzonych na zlecenie resortu wynika, że co dziesiąty Polak, głównie kobiety, czują się zagrożeni takim zachowaniem. W związku z tym Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział we wtorek wprowadzenie odpowiednich zmian w prawie.

Upały dają się we znaki wszystkim. Nie wszyscy jednak odpowiednio się przed nimi chronią. W ciągu ostatniej doby w samej Warszawie ratownicy medyczni udzielili pomocy ponad 50 osobom, które ucierpiały w związku z upałami.