Lelów wypowiada komarom wojnę biologiczną. Gmina kupiła 50 budek lęgowych dla nietoperzy, które mają za zadanie walczyć z uporczywymi owadami. Każdy z nich zjada bowiem nawet dwa tysiące komarów dziennie - pisze "Polska The Times".

Szczątki prezydenckiego tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku, zostaną sprowadzone do Polski i poddane tu badaniom - ujawnił w rozmowie z RMF FM prokurator generalny Andrzej Seremet.

Pobieranie przez szpitale opłat za świadczenia dla rodzących, które mają ubezpieczenie, jest nielegalne - wynika z kontroli NIK, której rezultaty publikuje "Rzeczpospolita". Chodzi głównie o pieniądze za znieczulenie "na żądanie" i lepsze warunki pobytu w szpitalu.

Wypadek w miejscowości Kaczki Średnie w województwie wielkopolskim. Autobus wiozący pielgrzymów do Lichenia potrącił 23-latka. Mężczyzna zginął.

Sześć milionów Polaków nie ma dostępu do internetu i nie zamierza z sieci korzystać w przyszłości - wynika z raportu CBOS. Organizacje pozarządowe apelują do premiera o jak najszybszą walkę z wykluczeniem cyfrowym - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

We wtorek przed południem ma się odbyć pierwsze posiedzenie, powstałego z inicjatywy posłów PiS, parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Na początek powstanie plan pracy.

Każdy, kto zdecyduje się przygarnąć z warszawskiego schroniska na Paluchu psa zaliczanego do ras agresywnych, musi wypełnić ankietę i przejść odpowiedni test psychologiczny - donosi "Życie Warszawy".

Liczył się spryt kierowcy i zwinność maszyny, która przecież zawrotnych prędkości nie osiąga. A w nagrodę był puchar i coś dla chłody. Na Podlasiu odbyły się nietypowe zawody - wyścigi na traktorach.

Kolejna ofiara utonięcia. 22-letni sternik utopił się po tym, gdy jego jacht na Kanale Mioduńskim (woj. warmińsko-mazurskie) zaczepił masztem o przewody wysokiego napięcia.

- Oczekuję od prezydenta szybkiej decyzji w sprawie krzyża. Oczekuję, że zostanie przeniesiony - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Grzegorz Napieralski i dodał: - Krzyż powinien być w miejscu kultu. A ta żenująca dyskusja powinna się zakończyć.

W tym roku pod Gruwaldem ponieśliśmy klęskę... organizacyjną. Podczas festynu z okazji obchodów 600-lecia wielkiej bitwy setki ludzi najpierw smażyły się w upale, potem gorączkowo szukały wody, by w końcu utknąć w 30 km. korkach. - Liczba uczestników przerosła nasze oczekiwania - tłumaczył rzecznik marszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

Krytykowany także przez własne zaplecze polityczne szef biura prasowego Sejmu Krzysztof Luft deklaruje, że jednak nie weźmie urlopu na sześć lat po przejściu do KRRiT. - Rozważałem taką możliwość, ale nie uczyniłem żadnego kroku w tym kierunku i nie uczynię - mówi w rozmowie z tvn24.pl.

Nocne burdy, dzwonienie domofonami, prezerwatywy na klatce schodowej – mówią reporterom "Prosto z Polski" mieszkańcy łódzkiego bloku mają dość agencji towarzyskiej. Właścicielem mieszkania jest… pracownik sądu. Zapewnia, że nie wiedział, czym się trudni jego lokatorka. Ale administracja informowała go o tym już w marcu.

W sobotę Rada Polityczna PiS wybierze nowy Komitet Polityczny i wiceprezesów partii. Nowy Komitet - jak powiedział w poniedziałek rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak - zarekomenduje też kandydatów na wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PiS.

Złożenie doniesienia do prokuratury za wpis na blogu Janusza Palikota zapowiedział świętokrzyski poseł PiS - Krzysztof Lipiec. Chodzi o sobotnią notkę posła PO zatytułowaną "Gosiewski żyje".

Niebezpieczna jazda zabija - przypomina olsztyńska policja. Happeningiem "Chcę żyć" przy krajowej 16. rozpoczęła Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa "Weekend bez Ofiar". Bez ofiar na drogach ma być piątek, sobotę i niedzielę od 6 do 8 sierpnia.

Sąd koleżeński PO 6 sierpnia rozpatrzy wniosek europosła Filipa Kaczmarka o wykluczenie Janusza Palikota z Platformy. Jednocześnie ten sam sąd zajmie się wnioskiem kolegi Palikota z Lubelszczyzny, posła Stanisława Żmijana, który chce z kolei ukarania Kaczmarka.

Posiedzenia sejmowych komisji śledczych rzadko kiedy odbywają się bez słownych utarczek pomiędzy jej członkami. Tak było i w przypadku poniedziałkowego posiedzenia komisji ds. śmierci Barbary Blidy. Spór toczył się o to kto, kiedy i czy w ogóle ma głos, kto jest "impulsywny", kto "sprytny", a kto ma "straszną chęć" na zabranie głosu.

Krystian Legierski, znany działacz gejowski i prawnik, rozważa start w wyborach na prezydenta Warszawy. - Już słyszę wiele głosów poparcia dla mojego kandydowania - powiedział w "Poranku TVN24".