Krótkofalówka i antena wystarczały mu, by zatrzymać kilkusettonowe pociągi. W końcu wpadł w ręce SOK-istów. Funkcjonariusze zatrzymali 33-latka, który wysyłał do jadących pociągów sygnał radio-stop. Nietypowe hobby uprawiał od kilkunastu miesięcy. Tylko w sobotę składy stawały 32 razy, w sumie spóźniając się o 45 minut.

Jeśli chodzi o estetykę znaczków pocztowych, jesteśmy światową potęgą. Poczta Polska po raz kolejny wygrała międzynarodowy konkurs na najładniejszy znaczek. Zwycięski znaczek "Kocham Cię" został wydany w ubiegłym roku na dzień zakochanych. Zaprojektowała go Magdalena Błażków.

- Pomoc była straszna, bo przyszła po kilku godzinach - mówi jeden z rybaków z zachodniopomorskiego, gdzie przez całą sobotę prowadzono poszukiwania czteroosobowej załogi kutra zaginionego w rejonie Sarbinowa. Ich koledzy nie rozumieją, dlaczego helikopter kilka godzin leciał z Gdyni. Marynarka Wojenna tłumaczy, że załoga helikoptera sama musiała walczyć ze złą pogodą.

Bronisław Komorowski szedł po trupach do władzy - stwierdza w wywiadzie dla Onet.pl poseł PiS Jacek Kurski. W tym kontekście wymienia śledztwo smoleńskie, powódź oraz decyzje p.o. prezydenta ws. obsady stanowisk po ofiarach katastrofy. - To kompromitowało PO. Błędem było unikanie w kampanii prezydenckiej tych tematów - uważa Kurski.

W nocy w zakopiańskim szpitalu zmarł jeden z taterników, który w sobotę odniósł obrażenia wskutek uderzenia pioruna na Zamarłej Turni w Tatrach Wysokich.

Izrael powinien jeszcze bardziej złagodzić blokadę Strefy Gazy i pozwolić Palestyńczykom na wznowienie eksportu - oświadczyła szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton podczas niedzielnej wizyty w Strefie Gazy.

- Autonomia to dobry pomysł dla każdego regionu. I wcale nie chcemy Śląska oderwać od Polski – zapewnia przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska Jerzy Gorzelik. Według niego „nikt naszych problemów nie rozwiąże lepiej, niż my sami”, a już na pewno nie Warszawa.

20 jednostek straży pożarnej walczyło z pożarem, jaki wybuchł w Tomaszowie Mazowieckim w zakładach Formoplan. Około godziny 5:15 sytuacja była juz opanowana, ale cały ranek trwa dogaszanie ognai. Firma produkuje meble, jej odbiorcą jest m.in. koncern Ikea.

W 30. rocznicę wybuchu strajku w Lokomotywowni w Lublinie grupa młodych ludzi wyruszyła specjalnym wagonem w podróż po kraju, by upamiętnić Lubelski Lipiec '80. Akcja ma przypomnieć o tych, którzy zapoczątkowali lawinę wydarzeń, które doprowadziły do powstania Soliadrności.

Nie udało się odnaleźć czterech rybaków, którzy w sobotę zaginęli na Bałtyku. W nocy z soboty na niedzielę poszukiwania zakończono. Nie są znane żadne okoliczności wypadku. Ratownicy przypuszczają, że mogło do niego dojść już w sobotę rano, w czasie szkwału.

Po jednym z najgorętszych dni roku w wielu miejscach kraju nadeszły zapowiadane przez meteorologów wyładowania atmosferyczne. Największe nawałnice przeszły przez województwa zachodnioporski i dolnośląskie. Na Bałtyku służby ratunkowe poszukują czterech rybaków. Zdjęcia pokazujące skutki załamania pogody dostajemy na platformę Kontakt TVN24.

- Była gra pomiędzy premierami Polski i Rosji, żeby wyeliminować prezydenta Polski z uczestnictwa w oficjalnych obchodach uroczystości katyńskich - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 publicysta Bronisław Wildstein. Według niego, to ciąg różnych działań doprowadził do katastrofy smoleńskiej. Według Tadeusza Iwińskiego z SLD nie doszło by do niej "gdyby dwie polskie prawice były normalne".

- Jest to specyficzna prowokacja. Prowokuje się seksualnością, jako czymś, co jest najważniejsze w życiu. A pewnie nie jest - oceniał sobotnią paradę EuroPride Bolesław Piecha z Prawa i Sprawiedliwości. Natomiast Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofobii podkreślał, że parada była świętem różnorodności. Jej cel? Poznać geja, ponieważ badania wskazują, że Polacy nie wiele wiedzą o homoseksualizmie.

"Górny Śląsk - mój hajmat", "Nie nerwuj Hanysa", Nie Polak, Nie Niemiec - Ślązak" - z takimi hasłami - przy wtórze orkiestry - przeszli ulicami Katowic uczestnicy Marszu Autonomii organizowanego przez Ruch Autonomii Śląska.

W wakacje służby sanitarne odnotowują największą liczbę zatruć i zakażeń pokarmowych - informuje "Rzeczpospolita". Powodem jest wysoka temperatura i to, że w lecie rzadziej myjemy ręce.

Jarosław Kaczyński nikogo nie oszukał, a to on był w czasie kampanii brutalnie atakowany - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Michał Kamiński. Zdaniem europosła PiS prezes partii po prostu nie chciał wykorzystywać tematu katastrofy smoleńskiej do wyborczej walki.

- Polityczny ruch gejów i lesbijek zagraża prawom człowieka - uważa w "Faktach po Faktach" Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej. Według niego Polska powinna wzorem wielu krajów walczyć z indoktrynacją homoseksualną. Planowana na sobotę parada gejów i lesbijek cieszy natomiast wicemarszałka Jerzego Wenderlicha z SLD. - Im będzie liczniejsza, tym większe będzie świadectwo, że zjawisko dyskryminacji jest coraz mniejsze - powiedział.

Bezdomni sterroryzowali odwiedzających groby bliskich na zabytkowym cmentarzu w Toruniu. Między nagrobkami urządzają libację, nocują, robią pranie. Z grobów ciągle znikają kwiaty i znicze. Ludzie odwiedzający groby bliskich boją się, a bezdomni czują się bezkarni - bo i tak nie mają nic do stracenia.

Wojewódzki Inspektor Sanitarny wprowadził zakaz kąpieli na części plaży morskiej w Międzyzdrojach na Wybrzeżu Zachodnim. Powód to "zanieczyszczenie mikrobiologiczne".

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w sezonie wakacyjnym, to na początku lipca PO mogłaby liczyć na poparcie 40 proc. wyborców - wynika z najnowszego sondażu CBOS. To o dwa proc. mniej niż w czerwcu. Skok poparcia zanotowały natomiast PiS (30 proc.) i SLD (11 proc.). Wyborczego progu nie przekroczyliby ludowcy.