Ostatnie godziny kampanii to ostra wymiana zdań między kandydatami na prezydenta. - Trzeba zerwać z tą piekielną wojną. Skończyć z dożynaniami watah - mówił w Nakle (woj. kujawsko-pomorskie) Jarosław Kaczyński.

10 mld zł strat i 31 tys. osób ewakuowanych. Taki jest wstępny bilans powodzi, który w Senacie przedstawił w piątek szef MSWiA Jerzy Miller. Straty są tak duże, że Polska otrzyma specjalną dotację od UE.

Swoja asteroidę odkryli 18 czerwca, ale na oficjalne potwierdzenie musieli poczekać dwa tygodnie. Mieszczące się na Harwardzie Minor Planet Center - gromadzące dla Międzynarodowej Unii Astronomicznej i NASA dane m.in. o asteroidach - potwierdziło właśnie sukces astronomicznych poszukiwań uczniów gimnazjum w Sierpcu.

2229 mieszkańców Pragi Południe będzie głosowało w komisji, która w trakcie ciszy wyborczej może być bardzo sugerująca. Mieści się ona bowiem, jak głosi ogłoszenie zawieszone na okolicznych blokach, na ulicy „B. Komorowskiego”.

Jarosław Kaczyński składa Polakom puste obietnice, a jego wybór na prezydenta oznacza nieuchronny konflikt. W taki sposób swojego rywala skrytykował w piątek w Brodnicy Bronisław Komorowski. Zdaniem kandydata PO, tylko zgoda między rządem a prezydentem (czyli Komorowskim i Tuskiem) jest gwarantem spełnienia zapowiedzi.

Gdyby o wyniku wyborów decydowali internauci tvn24.pl, sztab Bronisława Komorowskiego mógłby już otwierać szampana. W sondzie portalu wygrywa bezapelacyjnie.

Szef SLD Grzegorz Napieralski nie kryje irytacji przepychankami PiS i PO w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o Edwardzie Gierku. - Nagminne wykorzystywanie ludzi lewicy w kampanii wyborczej przez PiS i PO to już trochę przesada - powiedział lider Sojuszu.

- Nikt nie próbuje wybielać czasów Edwarda Gierka ani budować tej epoce pomnika z brązu - tak sztab Jarosława Kaczyńskiego odpowiada na zarzuty PO i broni wypowiedzi prezesa PiS o byłym I sekretarzu. Jak powiedział szef sztabu Paweł Poncyljusz, słowa Kaczyńskiego odnosiły się do ogólnej sytuacji w latach 70.

Samochód dostawczy wiozący chleb wjechał pod pociąg osobowy w miejscowości Grudzielec Nowy w Wielkopolsce. W wypadku ranne zostały dwie osoby. Po kilkudziesięciu minutach przejazd udało się odblokować - ruch pociągów odbywa się jednak tylko po jednym torze.

Dokładnie 30 618 066 - tylu dorosłych Polaków jest uprawnionych do głosowania. Łącznie organizacja pierwszej i drugiej tury kosztuje 121,5 mln złotych. To pieniądze potrzebne do przygotowania głosowania w ponad 25 tys. lokalach wyborczych w Polsce i za granicą.

Zanim w studiu stawili się kandydaci, przedstawiciele ich sztabów osobiście sprawdzali każdy, nawet najmniejszy element scenografii. Potem było trochę zaskoczeń i tajemniczych powrotów. Wszystko w obiektywie "Polski i Świata".

Dwie rodziny, dwóch kandydatów, ale krzyżyk tylko przy jednym. Reporterzy "Polski i Świata" odwiedzili dwa warszawskie domy tuż przed i w trakcie debaty. Niektórych komentarzy nie powstydziliby się rasowi politycy. Niektóre były dość spontaniczne.

To bardzo ciężka walka, przypominająca walkę z hydrą, jak odetniemy jedną głowę, pojawia się następna w postaci kolejnej substancji chemicznej - powiedział o tzw. dopalaczach minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Przedstawił jednak swoje pomysły na walkę z nimi. To możliwość zablokowania sprzedaży takiej substancji na półtora roku, zakaz reklamy i uzupełnienie listy substancji zakazanych.

Łatwiej być "challengerem" jak Kaczyński i gonić w kampanii. Komorowski był faworytem od początku, więc musieliśmy przeorientować kampanię - mówi szef klubu Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna w rozmowie z "Polską The Times" i tłumaczy, że Platforma Obywatelska musi być długowieczna jak Rolling Stones.

W piątek warszawski Sąd Apelacyjny zdecyduje, czy w polskim areszcie zostanie Uri Brodsky. Domniemany agent izraelskiego Mossadu jest podejrzany o związek z zabójstwem lidera Hamasu w Dubaju w styczniu tego roku.

- Jarosław Kaczyński wypominając Bronisławowi Komorowskiemu jego antyspołeczne głosowania zrobił coś, co jest normą w demokracji - uważa Adam Bielan z PiS. Sławomir Nowak z PO czyta więc w TVN24 listę podobnych głosowań w wykonaniu Jarosława Kaczyńskiego.

Chcesz sprawdzić rozkład koncertów, wpisujesz w Google hasło "Open'er", a na szczycie listy linków pojawia się odnośnik do wyborczej strony kandydata Platformy Obywatelskiej i tekst: "Bronisław Komorowski Życzy Dobrej Zabawy. Zagłosuj w wyborach 4 lipca". Jeszcze ciekawszym skutkiem owocuje wpisanie w wyszukiwarce nazwiska kontrkandydata Komorowskiego. Na frazę "Jarosław Kaczyński" Google osądza: "Komorowski wygrał debatę".

Poparcie dla obu kandydatów w wyborach prezydenckich po raz pierwszy się zrównało - wynika z sondażu Gfk Polonia. Dziennik interpretując dane, wróży jednak zwycięstwo Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Paweł Poncyljusz oglądał debatę na leżąco. Z powodów zdrowotnych. Tomasza Nałęcza z kolei "faule Jarosława Kaczyńskiego wbiły w fotel". Goście "Faktów po Faktach" komentowali środową debatę Komorowski-Kaczyński.