"Strona została zablokowana, miesięczny limit transferu danych został przekroczony!" - taki napis wita dziś każdego, kto chce sprawdzić rozkład komunikacji miejskiej w stolicy. Czy to możliwe, by drugiego dnia miesiąca wyczerpał się limit?

Na ulicy Targowej w Warszawie doszło do napadu na salon gier. Ranny jest ochroniarz, który trafił do szpitala. Policja ściga już bandytów. Na wylotówkach z miasta mogą stanąć blokady.

W niedzielę wieczorem w ramach obchodów 66. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbył się koncert "Zakazane Piosenki". Utwory śpiewali nie tylko profesjonalni muzycy, ale także zwykli warszawiacy. Na placu Piłsudskiego zabrzmiały m.in. "Pałacyk Michla", "Warszawskie dzieci" oraz "Sanitariuszkę Małgorzatkę".

Niedrogim biletom tanich linii lotniczych towarzyszy niski komfort. Pasażerom to jednak nie przeszkadza - są w stanie zrobić wiele, byle tylko utrzymać mały koszt przelotu i wymyślają sposoby by ominąć przepisy. By nie mieć nadbagażu, tony rzeczy zakładają na siebie.

Uwaga na niepozornie wyglądających urlopowiczów, mogą się bowiem okazać kontrolerami skarbowymi. Fiskus wysyła swoich ludzi do letnich pubów, restauracji, ogródków piwnych i dyskotek. Liczy, że w ten sposób pozyska pieniądze na załatanie dziury budżetowej - pisze "Rzeczpospolita".

Nie wszyscy żołnierze, którzy odnieśli obrażenia w Afganistanie, zostali uznani przez armię za rannych. Czasami lżej poszkodowani wojskowi sami bagatelizują problemy ze zdrowiem. Nie chcą bowiem tracić pieniędzy z misji - pisze "Rzeczpospolita".

XVI Przystanek Woodstock przeszedł do historii. Na koniec pobito Rekord Guinessa na największą orkiestrę grającą na instrumentach pochodzących z recyklingu. Następny przystanek za rok.

Na Kopcu Powstania Warszawskiego zapłonął ogień przyniesiony z Grobu Nieznanego Żołnierza przez "sztafetę pokoleń". Wcześniej - punktualnie o 17 - miasto zamarło na minutę. Stolica oddała hołd bohaterom sprzed 66 lat również modlitwą i wspólnym śpiewaniem piosenek powstańczych.

- Ludzie zajmujący się siłami zbrojnymi nie rozumieją, po co powstała jednostka GROM - mówił w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 były wiceminister obrony Romuald Szeremietiew. Jego zdaniem, polska jednostka specjalna powinna być podporządkowana bezpośrednio MON, choć "ciągle nie mamy człowieka na stanowisku ministra, który by to wszystko ułożył".

Chwila nerwów zamiast odpoczynku - tak wyglądało popołudnie pasażerów warszawskiego tramwaju wodnego, który utknął na mieliźnie w Kanale Żerańskim. Ściągnięcie statku zajęło kilkadziesiąt minut. Po naprawie tramwaj popłynął w dalszy rejs.

Dowódca GROM spotkał się w niedzielę z p.o. dowódcą Wojsk Specjalnych gen. bryg. Markiem Olbrychtem. Pułkownik Dariusz Zawadka podtrzymał swoją decyzję i nadal chce odejść ze stanowiska.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wzywają do bojkotu Kompanii Piwowarskiej - producenta piwa Lech. Wszystko dlatego, że na budynku byłego hotelu Forum, naprzeciwko Wawelu, gdzie pochowany został prezydent Lech Kaczyński wraz z żoną, browar umieścił wielki billboard z napisem "Spragniony wrażeń? Zimny Lech".

Gigantyczna ulewa zalała mazurski Pisz. Ulewa, która trwała niecałą godzinę, zamieniła ulice tego położonego na Mazurach miasta w jezioro. - Czegoś takiego w Piszu jeszcze nie widzieliśmy - pisze na Kontakt TVN24 internauta Piotr.

Dziesięciolatek zginął porażony prądem po tym, jak dotknął kosiarki elektrycznej. Urządzenie stało bez nadzoru. W tym czasie rodzice tragicznie zmarłego chłopca byli pijani. Mieli około 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ostatniego dnia Przystanku Woodstock, który zbiegł się z rocznicą Powstania Warszawskiego, pojawił się Andrzej Wajda. Reżyser, który z uczestnikami festiwalu rozmawiał o historii w rozmowie z reporterem TVN24 stwierdził, że zryw sprzed 66 lat był błędem.

Zabójstwo w Radomiu. 24-latni mężczyzna został zadźgany nożem po bójce po sklepem monopolowym. Sprawcy uciekli, szuka ich policja.

Po ostatnich opadach podniosły się rzeki na południu Polski. W wielu miejscach przekroczyły stany alarmowe. Na Podkarpaciu setki strażaków wypompowywało wodę z zalanych piwnic, garaży i posesji. Jednak według hydrologów, nie ma większych powodów do niepokoju, bo poziom rzek będzie stopniowo opadał.

- Za silnego klapsa nie będzie można odebrać dziecka, a rodzicom nie odbiera się podstawowego narzędzia, czyli mozliwości karcenia dzieci – przekonuje znana z programu TVN Superniania. Według Doroty Zawadzkiej nowa ustawa, która właśnie dziś weszła w życie, pomoże skuteczniej walczyć z przemocą w rodzinie.

Zakaz kar cielesnych, w tym choćby klapsa, nakaz opuszczenie wspólnego mieszkania przez sprawcę przemocy oraz możliwość odebrania rodzicom dziecka, gdy jego życie i zdrowie jest zagrożone - takie przepisy wprowadza ustawa, która dziś wchodzi w Polsce w życie.

Jedziesz w nieznany ci kawałek świata, a religia jest dla ciebie ważna? Chciałbyś koniecznie, aby była odprawiana po polsku? To możliwe: w sieci istnieje wyszukiwarka, która odnajdzie najbliższą światynię, gdzie nabożeństwa są odprawiane w ojczystym języku.