Parlament Europejski i rządy państw UE nie doszły do porozumienia ws. unijnego budżetu na przyszły rok. To oznacza, że UE zastosuje prowizorium, czyli tzw. "dwunastki" stanowiące jedną dwunastą budżetu tegorocznego. Przynajmniej przez kilka pierwszych miesięcy.

Norweska policja ma sukces, a dwóch Polaków kłopot. Wpadli na granicy norwesko-szwedzkiej z ponad 14 tys. litrów alkoholu. - To alkohol 96-procentowy - stwierdziła szefowa norweskiej służby celnej.

Zostałem wrzucony do radiowozu i pobity przez policjanta - powtórzył raz jeszcze w programie Bogdana Rymanowskiego w TVN24 Robert Biedroń. O postawionych mu zarzutach naruszenia nietykalności funkcjonariusza mówił zaś tylko: "Jak można uderzyć zamaskowanego policjanta w twarz?". - Pan Biedroń jest zawodową ofiarą - odparł drugi z gości - Krzysztof Bosak, były poseł LPR.

- W interesie Jarosława Kaczyńskiego, a nie PO jest powstanie drugiej partii prawicowej – uważa Paweł Śpiewak. Zdaniem socjologa taka partia przemawiałaby do części elektoratu, który prezes PiS odebrał Bronisławowi Komorowskiemu podczas drugiej tury wyborów prezydenckich.

Sławomir Nowak aktywnie wspiera kampanię Jacka Karnowskiego na stanowisko prezydenta Sopotu. – Od początku gorąco go popieram. Jest dobrym gospodarzem, warto mu zaufać – tłumaczył prezydencki minister. Premier Karnowskiemu poparcia odmówił. Na Jacku Karnowskim ciąży sześć prokuratorskich zarzutów.

Do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu wpłynęło odwołanie PO od decyzji sądu nakazującej sprostowanie partii ogłoszenia wyborczego, w którym padło sformułowanie: "głosując na Rafała Dutkiewicza (...) oddajesz władzę w ręce PiS". Sąd Okręgowy nakazał m.in. wydanie sprostowania. - Nie oddamy Wrocławia PiS-owi. I to jest moja autorska próba sprostowania - oświadczył Donald Tusk.

17-latek podejrzany o zgwałcenie o dwa lata młodszej dziewczyny w Ośrodku Socjoterapii w Łysej Górze został aresztowany na trzy miesiące. W związku ze sprawą zatrzymano też trzy inne osoby, a czwarta jest poszukiwana. - Przy tym gwałcie pomagały także dziewczyny, które w jakiś sposób miały rolę inspirującą - mówi rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

Rodzina 50-letniego mieszkańca Torunia oskarża lekarzy o błąd i zlekceważenie stanu zdrowia ich krewnego, co miało doprowadzić do jego śmierci. Wszystko po tym, jak pan Bogusław trafił do szpitalnego oddziału ratunkowego z objawami duszności, a lekarz po zbadaniu go uznał, że pacjent jest zdrowy i może wracać do domu. Tuż po wyjściu z izby przyjęć mężczyzna zmarł.

Potrzeba dużo więcej informacji ze strony prokuratury i komisji, która bada przyczyny katastrofy smoleńskiej - uważa Waldemar Pawlak. Wicepremier jest zdania, że byłoby to "najlepsze lekarstwo na podejrzenia".

- Proponuję rozliczać po efektach - tak Radosław Sikorski skomentował wizytę Antoniego Macierewicza i Anny Fotygi w USA. Szef MSZ nie krył jednak, że wielkich nadziei na pozytywny rezultat nie ma. - Nie znam żadnej inicjatywy pana Macierewicza, która nie skończyłaby się czymś mniejszym niż wielką awanturą i kompromitacją - stwierdził.

Prokuratura postawiła zarzuty rozboju i zabójstwa zatrzymanym w sprawie zabójstwa poznańskiego taksówkarza. - Mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów, ale ich wersje się różnią. Każdy z nich stara się umniejszyć swoją rolę - mówi Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Policjanci z polkowickiej drogówki zatrzymali kierowcę BMW, który jechał krajową trójką z prędkością 221 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 121 km/h. Policjantom tłumaczył się tym, że próbował dogonić kolegę, który jechał przed nim, ponieważ sam nie znał trasy, którą się poruszał.

- W ciągu najbliższych dni podejmę decyzję (o odejściu z PiS - red.), ale czekam jeszcze na to, by w tym tygodniu spotkał się komitet polityczny PiS i odniósł się do mojego apelu o powrót do partii Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. Jeśli taka decyzja nie zapadnie, to w najbliższych dniach ja podejmę decyzję - oświadczył na antenie TVN24 Paweł Poncyljusz (PiS). Powiedział, że decyzję o swoim odejściu podejmie także wtedy, gdy komitet wcale się nie zbierze.

Agora, wydawca m.in. "Gazety Wyborczej" ma przeprosić byłego ministra kultury Zdzisława Podkańskiego za podanie w 1996 roku anegdoty, iż chciał się on umówić wtedy z nieżyjącym już pisarzem i malarzem Józefem Czapskim - orzekł w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie. Wcześniej sądy prawomocnie nakazały już przeprosiny m.in. "Rzeczypospolitej" i "Wprost".

Nie żyje Witold Hatka, były poseł LPR. Miał 71 lat. - Do wypadku doszło w sobotę, niedaleko Żnina (woj. kujawsko-pomorskie). Auto, którym kierował poseł, zjechało nagle na przeciwny pas ruchu. Samochód wjechał do rowu, uderzył w nasyp i dachował - poinformował portal tvn24.pl kom. Krzysztof Jaźwiński, rzecznik KPP w Żninie.

- Liczba ofiar jest niepotwierdzona. Widziałem siedem osób na dachu, ale nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek się uratował - relacjonuje Reporter 24, Jakub. Jest tuż obok wielkiego pożaru niemal 30-piętrowego wieżowca w Szanghaju. Dotąd wiadomo, że zginęło osiem osób, które wyskoczyły z płonącego budynku, a 90 odniosło obrażenia.

Do tragicznego wypadku doszło około 6:00 rano na trasie Czaplinek - Sikory (powiat drawski, woj. zachodniopomorskie). Samochód wypadł na zakręcie z drogi i uderzył w drzewo. W rozbitym aucie były 4 osoby. Dwie z nich zginęły na miejscu.

Po godz. 8.00 na skrzyżowaniu ul. Ratuszowej z Jagiellońską zderzyły się dwa tramwaje. - Ranne są dwie osoby, motorniczy i pasażerka - informuje straż miejska.

571 wypadków, 90 ofiar śmiertelnych, 652 osoby ranne i 2287 zatrzymanych na podwójnym gazie. To bilans długiego świątecznego weekendu na polskich drogach. Szczegółowe dane przedstawiła komenda główna policji.

Kierowca osobowego Citroena nie zachował ostrożności na łuku drogi w centrum Opola. Uderzył w barierkę i wjechał do Kanału Młynówka. O zdarzeniu pisze portal 24opole.pl.