Harcerze spierają się o Krzyż Harcerski

Dwie organizacje - Związek Harcerstwa Polskiego i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej - od lat spierają się, która z nich ma prawa do znanego Krzyża Harcerskiego. W stulecie polskiego ruchu skautowego spór będzie musiał rozstrzygnąć Urząd Patentowy.

Samochody z powodzi jadą na giełdy

Polskę zalała powódź, teraz rynek samochodowy zaleją auta po powodzi. Reporter programu "Polska i Świat" sprawdził co dzieje się z pojazdami, które nie uciekły przed żywiołem. Uwaga, większość z nich może trafić na giełdy!.

Posłanka Mucha znów pokazuje swoje wdzięki

Mój wygląd zawsze otwierał mi pierwsze drzwi i natychmiast zatrzaskiwał drugie - mówi posłanka PO Joanna Mucha w wywiadzie dla miesięcznika "Pani". Rozmowę ilustrują zdjęcia parlamentarzystki w rozpiętym płaszczu odważnie odsłaniającym jej uda.

Byli poszukiwani - utonęli

50-letni mężczyzna znaleziony w swoim domu w Sandomierzu i 44-latek, który kilkanaście dni temu wpadł do wezbranej rzeki Czarna w powiecie piotrkowskim - to kolejne ofiary powodzi.

Zabytkowe hale w płomieniach

Pożar trawił w sobotę przed południem zabytkowe hale zajezdni nr.5 przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Jak podaje straż pożarna, pracujący tam ludzie zdążyli się ewakuować. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od internauty Łukasza.

Komorowski nie daje się dogonić Kaczyńskiemu

Bronisław Komorowski znów wygrywa z Jarosławem Kaczyńskim. Gdyby wybory prezydenckie odbywały się w niedzielę, kandydat PO uzyskałby 47,6 proc. głosów, a kandydat PiS - 32,5 proc. - wynika z najnowszego sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia.

Jednak są chętni do liczenia głosów

Jak pisze "Życie Warszawy" jeszcze kilka dni temu w stołecznym Ratuszu obawiano się, że nie będzie komu liczyć głosów 20 czerwca podczas wyborów prezydenckich. W piątek minął termin zgłaszania kandydatów do komisji wyborczych. Jest komplet.

Wszystkie gafy p.o. prezydenta

Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski zdecydowanie prowadzi w przedwyborczych sondażach. Niestety dla niego, bije też na głowę pozostałych rywali… ilością popełnianych przez siebie gaf. Zaczęło się od Wikipedii.

"To było wzorcowe lądowanie"

Prezydencki Tu-154, na którego pokładzie 10 kwietnia zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych pasażerów, jeszcze dwa dni wcześniej lądował w Pradze. Zdaniem ekspertów, tam załoga zrobiła to "wzorcowo".

ABW zapłaci za śmierć Blidy?

- 200 tysięcy złotych jednorazowo i dodatkowo siedem tysięcy miesięcznej renty - tak, według "Gazety Wyborczej", brzmi wstępna propozycja ze strony Henryka Blidy. Pierwsze posiedzenie sądu ws. odszkodowania za śmierć byłej posłanki - pod koniec czerwca.

M. Wassermann: ciągle słyszymy, że czekamy

Przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy w Smoleńsku próbują uzgodnić wspólną strategię, by podzielić się aktami i nie dublować swojej pracy, a w efekcie wniosków do prokuratury. W tym celu zebrali się na specjalnym spotkaniu Warszawie. Była tam Małgorzata Wassermann córka tragicznie zmarłego polityka PiS Zbigniewa Wassermanna. W rozmowie z TVN24 ujawnia, że współpraca z prokuraturą pozostawia wiele do życzenia.

"Legia cudzoziemska" walczy z polską powodzią

Czesi, Duńczycy, Francuzi, Litwini, Niemcy - przyjechali, by pomagać Polakom w ciężkiej walce z wielką wodą. Strażacy i ratownicy zza granicy w ostatnich dniach udowodnili, że wspólna Europa to nie tylko otwarte granice, ale też prawdziwa solidarność.

"Jestem tym samym Jarosławem Kaczyńskim"

W polityce nie takie rzeczy się zdarzają - mówi o możliwości koalicji PO-PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej. O godz. 14:30 w Zakopanem Kandydat PiS przedstawi założenia swojego programu i wygłosi polityczne przemówienie, które zostało w zeszłym tygodniu przełożone z powodu powodzi.

Po zwycięstwie Kaczyńskiego Ziobro na szefa PiS

Jeśli Jarosław Kaczyński wygra wybory prezydenckie, to szefem Prawa i Sprawiedliwości powinien zostać Zbigniew Ziobro. Uważają tak ankietowani, którzy wzięli udział w sondażu SMG/KRC dla TVN24.

Prezydent zaprasza wyborców do domu

Prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra już rozpoczął kampanię przed wyborami samorządowymi. W ramach niecodziennej formy promocji, postanowił wyborców zaprosić do domu. Ale nie naprawdę - przez internet.

Usypianie dzieci w żłobku: "Jedną i drugą jak trzasnę!"

"Zamknij się","Jak ci trzasnę","Teraz to sobie płacz", takimi słowami próbowała nakłonić swoich podopiecznych do spania salowa w żłobku Nr.1 w Gorzowie Wielkopolskim. Jej nieortodoksyjne metody wychowawcze nagrała opiekunka dzieci i następnie przekazała nagranie rodzicom. Ci są podzieleni w ocenie salowej.

Zagadka mordu sprzed 27 lat rozwiązana

Lubuscy policjanci schwytali mężczyznę, który - według śledczych - w 1983 roku zgwałcił i zabił 17-letnią dziewczynę. 59-letni obecnie Mirosław Cz. usłyszał zarzuty gwałtu i zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Samochód wpadł do basenu stoczni

Samochód dostawczy wpadł do basenu Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Jak informuje policja, kierowca auta sam się z niego wydostał i w stanie dobrym przebywa w szpitalu. Poszukiwany jest natomiast pasażer. Pojazd wciąż znajduje się w wodzie.

Kogo nie poprzemy na pewno

Na kilka tygodni przed wyborami prezydenckimi TVN24 postanowiła sprawdzić, który z kandydatów ma największy elektorat negatywny. Z sondażu przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC wynika, że spośród kandydatów o najwyższym poparciu największy odsetek Polaków wyklucza głosowanie na Waldemara Pawlaka.

Biało-czerwony Embraer już czeka na VIPów

TVN24 dotarło do zdjęcia pokazującego wygląd nowych samolotów, którymi będą latać polskie ważne osobistości. Jeden z dwóch Embraerów 175 czarterowanych od LOT-u otrzymał już rządowe, biało-czerwone malowanie.

Poznamy wizję Kaczyńskiego

W sobotę w Zakopanem kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński przedstawi założenia swojego programu - zapowiedział Mariusz Błaszczak, rzecznik klubu PiS i członek sztabu Jarosława Kaczyńskiego.

Komorowski do Pawlaka: Nie można być w ciąży troszeczkę

- Jestem przekonany, że po różnych grymasach wyborczych i przedwyborczych, zwycięży rozsądek – oświadczył Bronisław Komorowski zapytany o niechęć wicepremiera Waldemara Pawlaka do kandydatury Marka Belki na szefa NBP. Wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski – odnosząc się do dzisiejszych słów Waldemara Pawlaka – powiedział, że "nie ma możliwości bycia w ciąży tylko troszeczkę".

Ukradł koparkę. Chciał poszerzyć plantację

Plantację marihuany i sprzęt pochodzący z kradzieży o wartości 100 tysięcy złotych, w tym minikoparkę i piłę spalinową, znaleźli policjanci w jednym z domów w Godziszce niedaleko Bielska-Białej. Mężczyzna przyznał, że skradł koparkę do prac rolnych, aby poszerzyć działalność związaną z uprawą marihuany.

10 milionów papierosów. Nowy rekord

Podczas kontroli sześciu obywateli Wietnamu kręcących się wokół TIR-a na Wólce Kosowskiej w Warszawie okazało się, że wyładowywali z ciężarówki 500 tysięcy paczek papierosów.

"Hasło do Tibii albo śmierć". Zatrzymano sprawców

Chęć przejęcia kontroli nad postaciami z gry internetowej była powodem napadu na 21-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Katowic, którzy zmusili mężczyznę do podania hasła jego prywatnego konta w Tibii.

Stenogramy rozmów z kokpitu Tupolewa już we wtorek?

W poniedziałek polscy śledczy otrzymają od rosyjskiej strony stenogramy rozmów z kokpitu prezydenckiego Tupolewa. A we wtorek prokuratura wojskowa - jak zapowiada - wyda w tej sprawie komunikat. Pytany przez nas wprost, czy oznacza to ujawnienie zapisów rozmów, naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski odparł: Będzie to komunikat dotyczący efektów pobytu w Moskwie.

Dwa słowa Klicha: Witam, do widzenia

Akredytowany obserwator przy komisji badającej przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku Edmund Klich wpada ze skrajności w skrajność. W czwartek premier Donald Tusk skrytykował go za zbytnią wylewność w mediach, a w piątek Klich oszczędzał słowa, jak dawno tego nie robił.