Źródło wideo: TVN24
Źródło zdj. gł.: TVN24
- W godzinach porannych otrzymaliśmy informację o wybuchu i o zapachu gazu w hucie szkła. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, okazało się, ze faktycznie wybuchł tutaj gaz - powiedział rzecznik prasowy białostockich strażaków Paweł Ostrowski. Jak dodał, pożar nastąpił w części magazynowej, w której na szczęście nikt nie przebywał. - Z sąsiedniego budynku ewakuowaliśmy 38 osób i systematycznie przeglądamy kolejne magazyny i dogaszamy pożar na długości odcinka rury gazowej. Gaz został odcięty, nie ma zagrozenia wybuchem - mówił rzecznik.
Straty materialne i przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Wiadomo, że ogień zniszczył jedną ze szklanych ścian.
Źródło: PAP, TVN24