Ani matka, ani babcia nie wezwały pogotowia do poparzonego 15-latka z gminy Drzewica. Matka była nietrzeźwa, babcia nie miała telefonu. Sprawa zajęła się policja.

Odblokowano już trasę krajową nr 3 na Dolnym Śląsku, która była zamknięta po zderzeniu trzech aut w miejscowości Mieszków. W wypadku zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Przejezdna jest także droga krajowa nr 50 Żyrardów-Płońsk, gdzie rano również doszło do tragicznego wypadku.

Dwie osoby zginęły w wypadku szybowca, który rozbił się w poniedziałek przy lotnisku w Nowym Targu w Małopolsce - dowiedziała się TVN24. Na miejscu zginął instruktor, uczeń zmarł mimo długiej reanimacji. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.

Prokuratura Rejonowa w Sieradzu odmówiła wszczęcia postępowania ws. nadużycia władzy przez ABW i prokuraturę w Tomaszowie Mazowieckim. Doniesienie złożył autor strony antykomor.pl. Zdaniem śledczych, nie doszło do przestępstwa przekroczenia uprawnień i działania na szkodę interesu prywatnego lub publicznego.

- PO zatwierdzi swoich kandydatów do Senatu po tym, jak Trybunał Konstytucyjny wypowie się na temat konstytucyjności Kodeksu wyborczego, w tym zapisu o jednomandatowych okręgach w wyborach do tej Izby - zapowiedział w poniedziałek rzecznik rządu Paweł Graś. Posiedzenie Trybunału odbędzie się w czwartek. Przepisy zaskarżył klub PiS.

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło z nocnym pożarem altanki działkowej w Opolu. Wywołał go wybuch trzech butli z gazem, które były wewnątrz altany. Nikomu nic się nie stało, ale płomienie i wysoka temperatura stopiły szyby w pobliskiej szklarni.

Urlopy na żądanie, powstrzymywanie się od czynności procesowych lub dwudziestominutowe przerwy w trakcie trwających posiedzeń. Sędziowie i prokuratorzy strajkują dziś przeciw rządowym planom zamrożenia waloryzacji ich pensji. Ile zarabiają w porównaniu z europejskimi kolegami?

Nazywa się Agat i wkrótce będzie działać razem z GROMem i Formozą - na wzór amerykańskich rangersów. Nowa jednostka specjalna dostanie ciężki sprzęt i, co ważne, pieniądze na dobre uzbrojenie. Komandosi już się szkolą - właśnie ruszyła selekcja. Zostaną najlepsi z najlepszych

Szczepić dziecko czy leczyć syropem z cebuli? Sanepid decyduje za rodziców i każe 550 złotowym mandatem tych, którzy wolą tzw. naturalne metody. Rodzice domagają się możliwości wyboru, a lekarze ostrzegają: nie ma miejsca na szamaństwo.

Nie pomogła ani aktywne angażowanie się w wojnę z Libią, ani ciąża Carli Bruni - Francuzi mają dość Nicolasa Sarkozy'ego. Według ostatnich sondaży, prezydent przegrałby w pierwszej i drugiej turze wyborów prezydenckich z kandydatami socjalistów: Francois Hollande i Martine Aubry - podał francuski portal informacyjny "20minutes.fr".

- Dziś wiemy więcej niż jeszcze miesiąc temu. Ogłoszony został raport smoleński, "Biała księga" smoleńska, są w niej uporządkowane fakty; fakty, których nikt nie jest w stanie podważyć - powiedział wieczorem lider PiS Jarosław Kaczyński do osób zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Na czele "marszu pamięci" niesiono transparent "Smoleńsk - pamiętamy!". Były też napisy: "Po zdradzeniu Chrystusa Judasz się POwiesił", "Rząd PO = narastający faszyzm", "Mord katyński 1940, mord smoleński 2010".

Około godz. 21.30 strażacy ewakuowali 50 osób z budynku przy ul. Smoczej 1 w stolicy. - Nic się nikomu nie stało - uspokajają służby.

- My sportowcy lubimy walczyć i całą swoją karierę walczyliśmy, a polityka to jest ring. Lubię takie wyzwania i może też coś dobrego zrobię - tak o swoim starcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych z listy PSL mówił w "Faktach po Faktach" dżudoka, Paweł Nastula. - Sportowcy być może będą umieli zmienić wizerunek polskiej polityki. Bo sportowcy umieją współpracować - przekonywał natomiast mistrz olimpijski, gimnastyk, Leszek Blanik, który wystartuje z list PO.

Naruszenie nietykalności cielesnej, utrudnianie wykonywania czynności służbowych i znieważenie funkcjonariusza - takie zarzuty usłyszał wczoraj 32-latek z Grząb (powiat brodnicki), który będąc pod wpływem alkoholu zaatakował policjanta i ugryzł go w rękę, gdy ten próbował go zatrzymać.

Ojciec Tadeusz Rydzyk chce wybudować świątynię - wotum wdzięczności za Ojca Świętego Jana Pawła II. Zastrzega jednak, że nie ogłasza składki, bo "znowuż będzie sąd". Za nielegalną zbiórkę pieniędzy redemptorysta został niedawno skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

- Wyjeżdżamy tylko na czas kadencji męża. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy więcej tatę i męża widzieć w domu, że będziemy mieli więcej czasu dla siebie - mówi dla TVN24 żona Jacka Kurskiego - Monika - i dodaje, że wyjazd do Brukseli to "pozytywna szansa dla jej rodziny". Jacek Kurski poinformował, że wraz z rodziną opuści Polskę, gdyż jego żona miała być szykanowana z powodu jego przynależności politycznej.