- Wielokrotnie się to zdarza – lądowanie poniżej minimum. Nie jest to wyjątkową sytuacją - mówił w "Faktach po Faktach" mjr Waldemar Łubowski, były pilot wojskowy, komentując doniesienie do prokuratury, jakie dowództwo Sił Powietrznych złożyło na załogę Jaka-40, w związku z lądowaniem w Smoleńsku. Zdaniem mjra Łubkowskiego, zwykle przełożeni wojskowych pilotów wywierają presję na wykonanie zadania, a piloci ambicjonalnie próbują je wypełnić.

M.in. o wydobyciu gazu łupkowego, budowie gazociągu Skanled oraz osi gazowej północ-południe, której stworzeniem zainteresowane są kraje Grupy Wyszehradzkiej i współpracujące z nią państwa rozmawiali w sobote przemierzy Polski i Norwegii: Donald Tusk i Jens Stoltenberg.

Na obszarach Libii, nad którymi utracił kontrolę reżim Muammara Kadafiego, życie wraca do normalności. A właściwie zaczyna się na nowo: w Bengazi pojawiły się nowe gazety, stacje radiowe i portale internetowe. Po wielu dniach otwarto też banki.

48-letni mężczyzna zginął, a jego 91-letni ojciec został ciężko ranny w pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Madeje Nowe w powiecie pabianickim (Łódzkie). Zdaniem strażaków jedną z możliwych przyczyn pożaru było zaprószenie ognia.

Zakończenie produkcji Chevroleta Aveo to koniec 60-letniej historii Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie. W takich chwilach wracają wspomnienia samochodów, które opuściły ten zakład. @Andrzej przysłał nam zrobione przed ponad 50 laty zdjęcie Syrenki - wtedy najmłodszego dziecka FSO.

Do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego (BCT) wpłynie w niedzielę największy w historii gdyńskiego portu kontenerowiec MSC Fortunate. Na jednostce mierzącej 275 metrów długości i 40 metrów szerokości zmieściłby się w pozycji leżącej Pałac Kultury i Nauki.

Przejezdny jest już most im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płocku, który rano został zablokowany, po tym jak doszło na nim do zderzenia dwóch samochodów. Dwie osoby, które zostały poszkodowane w kolizji, po badaniach w szpitalu zostały zwolnione do domu.

Przyjęta przez Sejm 4 lutego nowelizacja ustawy Prawo prywatne międzynarodowe nie otwiera "tylnej furtki" dla zawierania małżeństw tej samej płci - przekonuje w liście wysłanym do biskupów minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Jak tłumaczy w "Rzeczpospolitej", na wysłanie listu zdecydował się po sygnałach, jakie docierały do niego z episkopatu tuż po przyjęciu ustawy przez Sejm.

43-letni górnik zginął w nocy w należącym do Południowego Koncernu Węglowego zakładzie górniczym Janina w Libiążu (Małopolskie). Mężczyzna wraz z innymi osobami pracował na poziomie 500 metrów pod ziemią gdzie doszło do zawału stropu. To już druga śmiertelna katastrofa w tym miesiącu w "Janinie"

Komisja Majątkowa zakończyła działalność - donosi w sobotę "Rzeczpospolita". Stało się to wcześniej, niż pierwotnie przewidywano (1 marca).

31 mln zł ma do spłacenia najbardziej zadłużony konsument w kraju. Mieszka na Mazowszu. Ten region należy do najbardziej zadłużonych w Polsce. Według danych firmy KRUK, mieszkańcy tego województwa zalegają ze spłatą prawie 1,7 mld zł, co stanowi ponad 11 proc. niespłaconych należności w całym kraju - informuje "Życie Warszawy".

Piątkowy wieczór nieszczęśliwie skończył się dla pasażerów dwóch samochodów, które zderzyły się pod Opolem. Pięć osób znalazło się w szpitalu po tym, jak kierowca Audi wymusił pierwszeństwo i wjechał wprost pod koła Mini Morrisa. Wypadek opisał na swoim profilu reporterskim portal 24opole.pl.

Na kilkaset porwań do których dochodzi co roku w Polsce i są zgłaszane policji, kilkadziesiąt to porwania dla okupu. Procederem tym zajmują się zorganizowane grupy przestępcze. Problem jest poważny na tyle, że zareagowały na niego firmy ubezpieczeniowe, które proponują swoim klientom ubezpieczenia od porwań - informują reporterzy Czarno na Białym w TVN24.

- Byłam nękana przez stalkera i doprowadziło mnie to do poczucia zagrozenia. Zaczęło się od miłych sms-ów, a skończyło na groźbie, że mnie zabije - opowiadała w "Faktach po Faktach" dziennikarka Kinga Rusin, która padła ofiarą stalkingu. - Nie mam wątpliwości, że stalking może zniszczyć komuś życie - skomentowała prawniczka i mediatorka Barbara Falandysz.

Karę ośmiu lat więzienia wymierzył sąd 30-letniemu pedofilowi, który za pośrednictwem komunikatorów internetowych doprowadzał nastoletnie dziewczynki do obnażania się przed kamerą, a potem szantażem zmuszał je do seksu.

Polakom skazanym za granicą i odesłanym do kraju będzie można zmieniać wyroki na takie, które przewiduje nasze prawo - to główna zmiana wynikająca z nowelizacji Kodeksu karnego, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski. Oznacza to, że wiele z nich będzie można w praktyce złagodzić.

Mieszkańcy Radomia skarżą się, że od kiedy na ulicach nie palą się latarnie, strach jest chodzić po zmroku. I zastanawiają się, czy ta trwająca grubo ponad miesiąc awaria nie jest przypadkiem sposobem na załatanie miejskiego budżetu. Urzędnicy twierdzą, że winne są wieloletnie zaniedbania.

- Był nacisk generała Błasika na pilotów - mówi mec. Andrzej Werniewicz, pełnomocnik wdów po pilotach Tu-154 M. Adwokat ujawnił, że o nagraniu rozmowy gen. Andrzeja Błasika z dowódcą Tu-154 Arkadiuszem Protasiukiem wie od miesiąca. O tym wątku śledztwa informowała w czwartek wieczorem TVN24. Tymczasem prawnik wdowy po gen. Błasiku twierdzi, że żadnej kłótni między generałem a pilotem nie było, tym bardziej takiej, która wywarłaby wpływ na przebieg lotu.

Pracownicze książeczki zdrowia za 60 zł - wystawione "in blanco", za to z pieczątką prawdziwego lekarza medycyny pracy. Na trop oszustów wystawiających fałszywe dokumenty wpadł reporter programu "Prosto z Polski" Rafał Stangreciak. Książeczka zdrowia świadczy np. o tym, że kucharz w barze nie jest nosicielem bakterii salmonelli.

Przygotowywała fikcyjne umowy i pożyczała pieniądze sama sobie - taki sposób na wyjście z finansowych tarapatów znalazła pracownica firmy udzielającej pożyczek. Łącznie spowodowała straty dla firmy w wysokości 80 tysięcy złotych. Grozi jej 8 lat więzienia.