W środku nocy pewien mężczyzna próbował wyjechać autem z rowu. Wzbudziło to zainteresowanie przejeżdżającego obok kierowcy. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci okazało się, że to ich kolega po fachu, zupełnie pijany.

Reszel chce świętować dwustulecie spalenia na stosie ostatniej czarownicy, ale protestuje Elżbieta Radziszewska. Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania uważa, że środniowieczny zwyczaj dyskryminował kobiety. Burmistrz Reszla tłumaczy, że będzie to "rekonstrukcja o charakterze historycznym", a "historia nie zawsze jest dobra".

- Polska się rozwija. Recesja, która jest lękiem i w USA, i w Europie, to - odpukać - na razie nie nasz problem – zapewniał Jan Krzysztof Bielecki w TVN24. Przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze przekonywał, że rząd powinien unikać nerwowych ruchów w gospodarce.

"Kanciak", "Kredens" albo po prostu wysłużony - żeby nie powiedzieć stary - Fiat 125p. Takim "wehikułem" przez 21 lat jeździli burmistrzowie Krzywinia (woj. wielkopolskie) wraz z urzędnikami. To najprawdopodobniej najstarsze urzędnicze auto w Polsce. Dopiero teraz, gdy dojechało do wieku mocno emerytalny, włodarz postanowił wystawić go na przetarg, a pieniądze przeznaczyć na ważki cel.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie ujawnienia tajnych informacji przez Mariusza Kamińskiego. B. szef CBA mówił w wywiadzie prasowym o zeznaniach świadka koronnego co do rzekomych kontaktów b. ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z gangsterami.

Zespół 16 biegłych opracuje dla Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego Tu-154M, jego pilotażu w trakcie lotu do Smoleńska i technicznego przygotowania lotu z 10 kwietnia 2010 r.

Przed łódzkim sądem wznowiono proces ws. pomyłki antyterrorystów. Dwie mieszkanki Łodzi domagają się od Komendy Stołecznej Policji 20 tys. zł za szkody poniesione wskutek błędu funkcjonariuszy. Stronom nie udało się zawrzeć ugody.

Janusz Witkowski objął stanowisko prezesa Głównego Urzędu Statystycznego - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Witkowski już od pół roku pełnił obowiązki szefa GUS, kiedy to premier odwołał z tego stanowiska Józefa Oleńskiego.

Prokuratura Okręgowa Praga-Północ wszczęła śledztwo w sprawie strzelaniny na warszawskiej Pradze. – Toczy się w sprawie usiłowania zabójstwa – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Renata Mazur, rzeczniczka prokuratury.

Na kary 10, 12 i 13 lat więzienia skazał Sąd Apelacyjny trzech mężczyzn, którzy w Białymstoku napadali na kantory. Wyrok jest prawomocny. Oskarżeni zrabowali ponad 400 tys. złotych. Takie same wyroki zapadły w październiku 2010 roku.

Komisja zakładowa "S" Stoczni Gdańsk zaprosiła na obchody 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych do Gdańska prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Władze krajowe związku spośród polityków postanowiły zaprosić tylko prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu.

W Szczepankowie (woj. warmińsko-mazurskim) pod domem, w którym doszło do tragedii palą się znicze. Wszyscy zadają sobie pytanie jak to możliwe, że mężczyzna, który terroryzował swoją rodzinę, znęcał się nad żoną i molestował pasierbicę nie został prawnie odizolowany od rodziny. Prokuratura do winy się nie poczuwa i twierdzi: - To fatalny zbieg okoliczności.

Byli tak pijani, że ledwo dali radę wsiąść do samochodu. Kiedy udało im się odpalić silnik, nie odjechali daleko. Pijaną podróż zakończyli na schodach sklepu nocnego. Wszystko widział operator miejskiego monitoringu. Na miejsce skierował policję. Ale jeden z mężczyzn nie chciał dać za wygraną.

Niemal pół miliona zł kary ma zapłacić TVN za program z 2008 r., w którym miniaturki polskiej flagi wkładano w atrapy psich odchodów - orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie. Pełnomocnik stacji zapowiada kasację do Sądu Najwyższego. Jeśli nie odniesie ona skutku - skargę do trybunału w Strasburgu.

W Koszalinie policja zlikwidowała dobrze prosperujący rodzinny biznes. 45-latek, jego żona i syn produkowali skarpety z podrabianymi znakami towarowymi. Sprzedaż fałszywej markowej odzieży była ich stałym źródłem utrzymania.

Rafał P. ps. Franek od kilku miesięcy ukrywał się przed policją. Był poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i handel narkotykami. Wpadł w ręce CBŚ, kiedy zupełnie się tego nie spodziewał. Ścigany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym (grupie "Szkatuły") i handel narkotykami.

W nowym przedwyborczym cyklu "Widzę i sprawdzam" w TVN24 sprawdziliśmy, czy Platforma Obywatelska przedstawiając swoje dokonania w zakresie budowy autostrad i dróg ekspresowych, a także emerytur, mówi prawdę. Okazuje się, że nie do końca. PO nie tylko zawyża kilometry wybudowanych dróg, ale też przypisuje sobie osiągnięcia swoich poprzedników.

- Gdyby nie kryzys finansowy, to zapewniam, że budowalibyśmy o wiele więcej dróg, niż zakładaliśmy - przekonywał w TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta i kandydat na posła PO Sławomir Nowak pytany o to, co gabinetowi Donalda Tuska udało się zrobić przez cztery lata rządów. I obiecywał. - Do końca 2012 roku z Gdańska do Łodzi pojedziemy autostradą A2 - powiedział.