33-latka, podejrzana o to, że telefonicznie nękała kilkadziesiąt kobiet, została zatrzymana przez opolskich policjantów. Za stalking dotąd karano grzywną, jednak po nowelizacji Kodeksu karnego, kobiecie grozi kara do trzech lat więzienia.

Kandydatem PiS na wiceszefa Parlamentu Europejskiego jest prof. Ryszard Legutko - poinformował w poniedziałek Jarosław Kaczyński. Ocenił, że Legutko jest poważniejszym kandydatem niż proponowany przez Zbigniewa Ziobro europoseł PiS prof. Mirosław Piotrowski.

Minister transportu Sławomir Nowak jest przekonany, że nowy rozkład jazdy pociągów, który wejdzie w życie 11 grudnia, będzie funkcjonował dobrze. Obawia się za to ataku zimy, ale zapewnia, że kolej będzie do niego przygotowana. W poniedziałek dziennikarze pytali nowego ministra o to, czy w związku z wprowadzeniem nowego, rocznego rozkładu jazdy pociągów, nie powtórzy się sytuacja sprzed roku i chaos na kolei.

- Nie mogłam spojrzeć mu w oczy. To było traumatyczne - wspomina lekarka, która udzieliła pomocy obu poszkodowanym, po tym jak Ryszard Cyba w październiku ubiegłego roku w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika. Kobieta jest jednym z 14 kolejnych świadków, których w poniedziałek przesłuchuje sąd w procesie Ryszarda Cyby.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła apelację od decyzji stołecznego sądu, który zarejestrował m.in. krzyż celtycki i znak "zakaz pedałowania" jako symbole Narodowego Odrodzenia Polski. W poniedziałek upływał termin na złożenie tej apelacji.

Wybór Komitetu Politycznego PiS według nowych zasad zaproponował Jarosław Kaczyński. Swoich przedstawicieli mają w nim mieć wszystkie województwa, a nie jak dotychczas tylko wybrane. Do komitetu wciąż mają jednak również trafiać działacze z "pozytywną rekomendacją prezesa PiS".

80-letni pilot awionetki, która wczoraj wieczorem rozbiła się na drzewie nie miał aktualnej licencji pilota. Jego uprawnienia, wydane w Republice Czeskiej, wygasły 9 listopada bieżącego roku - podaje policja.

Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło w miejscowości Sztabin (woj. podlaskie). Dwie z nich trafiły do szpitala w Augustowie. Jak informuje policja, na krajowej "ósemce" zderzyło się pięć pojazdów. Droga jest w tym miejscu całkowicie zablokowana.

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 47, czyli popularną „zakopianką” napotkają od poniedziałku utrudnienia. Drogowcy rozpoczęli remont nawierzchni od skrzyżowania z ul. Kasprowicza w Poroninie do skrzyżowania z ul. Droga na Olczę w Zakopanem. Remont potrwa do 5 grudnia. Do tego czasu wyznaczono objazdy.

Już 43 osoby usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym bojówki związanej z Ruchem Chorzów. Zarzuca im się popełnienie blisko 300 przestępstw, głównie napadów rabunkowych, włamań i handlu narkotykami.

Zerwane dachy, powalone drzewa i zniszczone samochody - takie m.in. efekty wichury, jaka przeszła przez Polskę zarejestrowali nasi internauci oraz Reporterzy 24. Na bieżąco zamieszczają zdjęcia pokazujące skutki silnego wiatru.

Będzie sprawiedliwie - trzy stacje w kierunku Bemowa i trzy na Targówek. Choć budowa tuneli centralnego odcinka II linii stołecznego metra jeszcze się nie rozpoczęła, ratusz już planuje przedłużanie podziemnej kolejki o kolejne sześć stacji. Właśnie ogłoszono konkurs na projekty architektoniczno-budowlane.

Zapowiedzi filmów dla dorosłych nie powinny być nadawane w sąsiedztwie programów dla dzieci - uważa rzecznik praw dziecka Marek Michalak, który zwrócił się w tej sprawie do szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka.

Miały służyć policji do patrolowania Zalewu Solińskiego w Bieszczadach i zabezpieczania imprez masowych. Jak się okazało - konie, z których każdy kosztował kilkanaście tysięcy złotych - bały się tłumu, były narowiste, chorowite, a jeden z nich gryzł. Teraz sprawę zakupu zwierząt bada prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji - pisze "Gazeta Wyborcza".

- W ostatnich latach różne rozgrywki personalne doprowadziły do upadku polityki w wydaniu Jana Rokity - mówi w rozmowie z dziennikiem "Polska The Times" żona byłego polityka Nelli Rokita. Była posłanka PiS przyznaje, że ona sama też jest zmęczona polityką, ale z niej nie zrezygnuje.

Mąż pani Marzeny miesiąc temu został śmiertelnie potrącony przez tira. Kierowca uciekł z miejsca wypadku, a jedynym śladem jaki został na miejscu był fragment zderzaka auta. Kobieta szukała w internecie i wynajęła prywatnego detektywa. Udało się odnaleźć prawdopodobnego sprawcę wypadku. Jak się okazało, był już kiedyś karany. Został zatrzymany tylko dzięki uporowi rodziny.

Ultralekki samolot zawisł w niedzielę wieczorem na drzewie w miejscowości Wielmoża w powiecie krakowskim. 80-letni pilot samodzielnie opuścił maszynę, a na ziemię ściągnęli go strażacy z grupy wysokościowej.

Wyjątkowo silny wiatr sieje spustoszenie na północy Polski. Po niedzielnych wichurach, które przeszły przez woj. pomorskie, prądu pozbawionych jest cały czas ponad 100 tys. osób. Synoptycy trudne warunki atmosferyczne zapowiadają również w poniedziałek.

Cztery osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem koło Nakła nad Notecią na drodze krajowej nr 10. Na tej samej drodze, ale w zachodniopomorskiem zginęły dwie kolejne osoby.

Na jednej z kamienic w Kijowie pojawiło się ogromne graffiti z podobizną Julii Tymoszenko podpisane sygnaturą Banksy'ego. Czy to manifest polityczny czy też prezent na 51. urodziny byłej premier - jak zwykle w przypadku słynnego artysty-grafficiarza - nie wiadomo. Pewne jest natomiast, że ok. 5 tys. osób zgromadziło się w niedzielę pod aresztem śledczym w Kijowie, w którym więziona jest była premier. Muzycy zorganizowali urodzinowy koncert na zaimprowizowanej scenie.