Przejęli 180 kg amfetaminy

180 kg amfetaminy o wartości ok. 8 mln zł wykryli funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym na jednej z posesji w miejscowości Piotrowice pod Lublinem.

Ponad 360 tys. z nas to "tylko Ślązacy"

Wśród 38,5 mln mieszkańców Polski 35,3 mln deklaruje jednorodną, polską tożsamość narodową. Tylko pojedynczą śląską tożsamość narodową zadeklarowało w sumie 363 tys. - wynika ze wstępnych danych ubiegłorocznego Narodowego Spisu Powszechnego.

Ewakuacja firmy kurierskiej. Karabiny i granaty to rekwizyty?

Na kilka godzin ewakuowano 120 osób z budynku przy ulicy Mineralnej. Wszystko przez podejrzane znalezisko. Informację o nim dostaliśmy na Kontakt 24. Jak podała policja, w przesyłce odkryto 3 karabiny z zaspawanymi lufami i 7 skorup granatów. To być może rekwizyty filmowe.

Sutener wpadł w kasynie

10 lat więzienia grozi Bułgarowi Stefanovi S., który jest podejrzany o zmuszanie kobiet do prostytucji. 31-latek usłyszał zarzut stręczycielstwa i sutenerstwa. Trafił na trzy miesiące do aresztu.

"On działa jak bandyta, a nie uczestnik Al-Kaidy"

Los zamachowca z Tuluzy jest podyktowany względami politycznymi - uważa Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta. - Nicolas Sarkozy chce postąpić humanitaranie, Algierczycy mogą na niego głosować - dodał. Jego zdaniem, zabójca nie jest wysłannikiem Al-Kaidy.

Bezpańskie psy zagryzły stado danieli

Siedem danieli, w tym cztery cielne łanie, osiem bażantów i dwie perliczki padły ofiarą sfory bezpańskich psów, która od kilku dni grasuje w miejscowości Krajenka (woj. wielkopolskie). "Moja mała hodowla przestała istnieć" - napisał do redakcji Kontaktu 24 zrozpaczony pan Witold, właściciel zagryzionego stada.

"600, 700 akcji w ciągu roku. Pomyłki to jeden procent"

- Policjanci nie mogą więcej. Mogą tylko tyle, na ile pozwala im prawo - powiedział w TVN24 rzecznik Komendanta Głównego policji Mariusz Sokołowski, pytany o skutki wtorkowej pomyłki antyterrorystów w Katowicach. Podkreślił, że "środki przymusu bezpośredniego mogą być stosowane do momentu osiągnięcia efektu, czyli obezwładnienia osoby". Zapewnił, że policja zapłaci za szkody poniesione przez rodzinę.

Rutkowski wyklucza wersję o zaczadzeniu małej Magdy

Wersja zaczadzenia małej Magdy z Sosnowca jest nierealna - uważa Krzysztof Rutkowski, właściciel biura detektywistycznego. W programie "Jeden na jeden" powiedział, że ma zaufanie do rodziców Magdy. Odniósł się w ten sposób do informacji śledczych, że badane są wersje mówiące o celowym i zaplanowanym pozbawieniu życia dziecka. Zdradził też, że osobą, która odmówiła zbadania się wariografem, jest brat Katarzyny W.

Spłonęła leśniczówka. Dwie ofiary

Dwie osoby zginęły w pożarze leśniczówki w Dobrzycy koło Piły w Wielkopolsce. Ofiary to prawdopodobnie małżeństwo, które mieszkało w strawionym przez ogień budynku.

Z dużej chmury mały deszcz?

Już nawet ptaki w okolicach Sejmu ćwierkają, że coś się szykuje. A i w samym Sejmie widać, że mamy porę wiosennych porządków. A może to coś więcej? Może wielkimi krokami nadchodzi polityczne przemeblowanie? Może zbliża się czas przesilenia i sejmowo-rządowych zmian?

Tak się kończyły niebezpieczne związki

Starcie Platformy z PSL to kolejny etap długiej i barwnej historii koalicyjnych wojen. PSL występuje w nich nie raz, choć nie jako jedyne, bo rozpadały się już także partyjne małżeństwa innych ugrupowań.

"W najbliższym czasie będą zatrzymania"

Były pytania, sugestie, niedopowiedzenia. Tak, jakby śledczy wiedzieli coś, o czym nie do końca mogli mówić. Prokuratura, która wyjaśnia śmierć półrocznej Madzi z Sosnowca zaskoczyła. Gdy już prawie wszystko wydawało się jasne, ogłosiła, że ktoś matce Magdy najprawdopodobniej pomagał ukryć zwłoki dziecka, i że ktoś z jej otoczenia odmawia przesłuchania przy użyciu wykrywacza kłamstw.

"Dzień gniewu" przeciw wszystkiemu

W kilku miastach Polski odbyły się w środę demonstracje w ramach "Dnia gniewu". Największa, ponad 200 osobowa, przeszła pod prawicowymi hasłami i sztandarami w Warszawie.

"Od reformy nie powinno uzależniać się przyszłości rządu"

Uważam, że od niej nie powinno się uzależniać przyszłości rządu - w ten sposób reformę emerytalną i kryzys, jaki wywołała w koalicji komentował Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i" w TVN24. Senator przekonywał, że koalicjanci powinni szukać porozumienia. - Jeżeli ten rząd się rozpadnie, ta koalicja się rozpadnie, kto przeprowadzi tę reformę emerytalną? Co pozytywnego z tego wyniknie? - pytał.

"Lepsze rozwiązania z nowym koalicjantem? Będę się cieszył"

Wicepremier Waldemar Pawlak, pytany o sytuację, w której PO znajdzie nie tylko partię gotową do poparcia reformy emerytalnej, ale również nowego koalicjanta, odpowiedział: - Dla mnie liczy się to, by te rozwiązania były lepsze. Jeśli PO będzie gotowa z inną partią koalicyjną zaproponować lepsze rozwiązania, to będę się cieszył, że osiągnęliśmy sukces, my - PSL, wszyscy ludzie.

IPN oskarżył najciemniejsze postaci PRL

IPN oskarżył najciemniejsze postaci PRL-owskiego aparatu ucisku. Przed sądem stanie były szef SB zamieszany w morderstwo księdza Jerzego Popiełuszki, generał zaprzyjaźniony z podejrzanym o podżeganie do zabójstwa Marka Papały i współautor stanu wojennego, prawa ręka Wojciecha Jaruzelskiego.

Zarząd PO: Tusk ma wolną rękę ws. emerytur

- Zarząd Platformy Obywatelskiej upoważnił pana premiera Donalda Tuska do przeprowadzenia rozmów z innymi klubami parlamentarnymi ws. zbudowania większości w Sejmie dla przeprowadzenia tego niezwykle ważnego projektu - poinformował po zakończeniu posiedzenia zarządu PO ws. reformy emerytalnej szef klubu partii Rafał Grupiński. Spotkanie szefostwa PO rozpoczęło się o 14 i trwało ponad dwie godziny. Zapowiedziano, że wciąż będą trwały rozmowy z koalicjantem. Wieczorem premier spotkał się z prezydentem. ormie

Palikot "gotów", SLD "stawia warunki", PiS "szkoda czasu"

Ruch Palikota "jest gotowy do rozmów" z PO i rządem ws. reformy emerytalnej. Sojusz Lewicy Demokratycznej gotowość do rozmów deklaruje, ale "pod pewnymi warunkami". Prawo i Sprawiedliwość taką możliwość całkowicie wyklucza. - Nie mamy o czym rozmawiać, szkoda czasu - mówi rzecznik partii.

Szczypińska rezygnuje ze startu w wyborach

Posłanka PiS Jolanta Szczypińska ogłosiła w środę, że wycofała swoją kandydaturę z wyborów na szefa gdyńsko-słupskiego okręgu PiS. Powiedziała, że zrobiła to z powodów osobistych, których jednak nie ujawniła.

Jak było? "Zimno. Widać po moim nosie"

- Można to porównać do wizyty na innej planecie - mówi Adam Bielecki, jeden ze zdobywców Gasherbrum I. Tłumaczy, że nie chodzi tylko o panującą na górze pogodę, ale także o to, jak musieli się ubierać, żeby ustrzec się zimna. - Tam każdy krok wymaga kilku oddechów - dodaje Janusz Gołąb. Dzisiaj wspinacze wrócili do kraju.

Lądowali bez podwozia

"Na poznańskim lotnisku Ławica lądowała awionetka bez podwozia" - zaalarmował nas po południu jeden z widzów. Jak się okazało, samolotem leciały trzy osoby. Nikomu nic się nie stało, jednak na kilka godzin wstrzymano ruch samolotów.

Policja: Stawiali opór, nie było woli współpracy. Jest śledztwo

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące wtorkowej akcji w Katowicach, podczas której antyterroryści omyłkowo wtargnęli do jednego z mieszkań i ciężko poturbowali lokatorów. Rzecznik śląskiej policji Andrzej Gąska przeprosił wcześniej za sytuację. - Chciałbym wyrazić swoje najszczersze ubolewanie, że doszło do tej fatalnej w skutkach pomyłki - powiedział Gąska.

"Przyparty do muru nie wiedział, co robić"

Mężczyznę ukrywającego się w podłódzkich lasach zatrzymali łódzcy policjanci. Nie wiadomo jeszcze, czy ma on związek z uprowadzeniem 11-letniej Julii. Jednak jak dowiedział się reporter TVN24 podejrzanego, ukrywającego się poza domem, wytypowali funkcjonariusze działu kryminalnego. Wcześniej na policję zgłosił się mężczyzna, który przekazał jej "cenne informacje".

Rodzina Olewników: mamy inną opinię ws. monitoringu

Rodzina Olewników zleciła własną opinię ws. istnienia monitoringu domu Krzysztofa Olewnika w momencie jego porwania. Jak poinformowali przedstawiciele rodziny, biegły orzekł, że w październiku 2001 r. przed domem nie było działających kamer.

Poszukiwany wpadł przechodząc na czerwonym

30-letni Jacek J. od połowy stycznia br. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wcześniej został skazany prawomocnym wyrokiem na dwa lata więzienia za handel narkotykami. Był poszukiwany listem gończym. Wpadł w ręce policji, bo... przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle.

230 tys. banknotów w kurierskiej przesyłce

230 tysięcy sztuk banknotów m.in. z Kirgistanu, Uzbekistanu i Kuby znaleźli podlascy celnicy podczas kontroli przesyłek w jednej z firm kurierskich w Białymstoku. Wszystkie zostały już wycofane z obiegu, ale ich wartość kolekcjonerska to około 750 tys. złotych.

Kary za demolkę stadionu w Bydgoszczy

49 uczestników chuligańskich zamieszek na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy zostało skazanych przez sąd na kary roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, ograniczenia wolności oraz grzywny. Wszyscy dobrowolnie poddali się karze.

Rozenek: Premier zaprosił Palikota jeszcze w lutym

Premier Donald Tusk zaprosił Janusza Palikota na spotkanie w lutym - twierdzi rzecznik klubu RP Andrzej Rozenek. To komplikuje trwające od rana zamieszanie wokół zaproszenia dla lidera Ruchu Palikota, o którym poinformował wiceszef Ruchu Sławomir Kopyciński, ale któremu zaprzeczał rzecznik rządu Paweł Graś.

"Celowe pozbawienie życia"? Śledczy badają tę wersję

W śledztwie dotyczącym śmierci 6-miesięcznej Magdy z Sosnowca badane są różne wersje, w tym ta mówiąca o celowym i zaplanowanym pozbawieniu jej życia - powiedziała rzeczniczka katowickiej prokuratury okręgowej Marta Zawada-Dybek. Prokuratura nie wyklucza również, że w ukryciu zwłok dziewczynki udział brały osoby trzecie.

Będą teraz nagrywać akcje antyterrorystów?

Komenda Główna Policji chce, by wszystkie akcje antyterrorystów były rejestrowane za pomocą kamer. - Trwają prace nad takim rozwiązaniem - powiedział rzecznik komendanta głównego Mariusz Sokołowski. To efekt wtorkowej pomyłki antyterrorystów w Katowicach, którzy wtargnęli do mieszkania postronnych osób.