Łódź będzie piękniała? Miasto dostanie ponad 100 milionów euro

Łódź dostanie dodatkowe 105 mln euro na rewitalizację - zadecydowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Oprócz tych środków, miasto ma otrzymać pieniądze z puli 25 mld złotych na rewitalizację w całym kraju w latach 2014 - 2020. - Jeszcze nigdy miasto nie miało takiego wsparcia rządowego - podkreśla Katarzyna Kowalska z biura funduszy europejskich w łódzkim magistracie.

Palikot ukarany przez sejmową komisję etyki. Zwróceniem uwagi

Zwróceniem uwagi ukarała w środę sejmowa komisja etyki szefa Twojego Ruchu Janusza Palikota. To najłagodniejsza z możliwych kar. Chodzi o wypowiedź posła, że speckomisja zajmowała się sprawą śmierci i utraty wolności przez byłych współpracowników wojskowych służb specjalnych w związku z publikacją raportu z weryfikacji WSI.

Reporter pyta o stanowisko ws. OFE. Piechociński: Cep składa się z łącznika, bijaka i dzierżaka

- Prostym narzędziem jest cep, który składa się z łącznika, bijaka i dzierżaka. Widzę, że niektóre polskie media już nie mają nawet dzierżaka w ręku, a chcą ubić politykę - tak wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński odpowiedział na "proste pytanie" reportera TVN CNBC, czy PSL poprze rządową ustawę o zmianach w OFE w takim kształcie, jak została zaproponowana.

Przetarg na radary pod lupą śledczych. Dwa postępowania

Trwają dwa postępowania sprawdzające w sprawie domniemanego posłużenia się przez jedną z firm sfałszowanym dokumentem przy przetargu na radary dla polskich lotnisk. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak, jedno postępowanie zostało wszczęte z zawiadomienia firm uczestniczących w przetargu, drugie z urzędu. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego informuje, że zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożyła jeszcze w sierpniu. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zapewnia, że dopełniła wszelkich procedur.

Materiały z Dominikany trafiły do warszawskiej prokuratury. "Zostały przekazane tłumaczom"

Prokuratura Okręgowa w Warszawie otrzymała w środę dokumenty od Prokuratury Generalnej ws. dotyczącej polskich duchownych podejrzewanych o pedofilię. Wcześniej PG informowała, że materiały - w tym karty i nośnik elektroniczny - dotarły z Dominikany do Polski. Warszawska prokuratura przekazała już dokumenty tłumaczom. Powołała również biegłego, który oceni zawartość przekazanego przez Dominikanę nośnika elektronicznego.

"Są gwałcone, bo prowokują". Apel, by nie palić seksuologa "na stosie"

Wypowiedź białostockiego seksuologa Krzysztofa Boćkowskiego została wyrwana z kontekstu. Stanowczo protestujemy więc przeciwko nieuzasadnionej krytyce, której doświadcza - oświadczyła Podlaska Federacja Związków Zawodowych Ochrony Zdrowia w reakcji na gromy, jakie na niego spadły za wypowiedź, że kobiety "są gwałcone, bo prowokują". Zaapelowała jednocześnie, by nie "palić lekarza na stosie krytyki".

Piechociński o rekonstrukcji rządu: do zmian dojdzie w styczniu

- Temat, na który od kilku miesięcy dają się nabierać media, nie ma realnego przełożenia. Rząd trwa i pracuje w tym samym składzie - powiedział prezes PSL Janusz Piechociński odnosząc się do zapowiadanej rekonstrukcji rządu i wypowiedzi ministra finansów Jacka Rostowskiego o budowaniu nowej ekipy.

"Krzyki, wyzwiska, strzały z kałasznikowa". Greenpeace opisuje akcję rosyjskich służb

- To były sceny jak z filmu. Funkcjonariusze przylecieli helikopterem i zjechali na linach. Wszystkich ludzi wyciągnięto na pokład – mówi w wywiadzie dla "Superwizjera" TVN jeden z działaczy Greenpeace, który opisuje kulisy akcji rosyjskich służb wobec aktywistów tej organizacji. W połowie września z pokładu statku "Arctic Sunrise" pływającego pod banderą Holandii członkowie Greenpeace – w tym Polak Tomasz Dziemianczuk - usiłowali dostać się na platformę "Prirazłomnaja" należącą do Gazpromu. Aresztowanych aktywistów oskarżono najpierw o piractwo, a potem o chuligaństwo. Grozi im do 7 lat łagru.

Polacy je kochają. Unia idzie na wojnę z plastikowymi torebkami

"Stop plastikowym torebkom" - podejście kolejne. Unia Europejska idzie na wojnę i chce ograniczyć zużycie jednorazówek. Rocznie w krajach Unii zużywa się ich blisko 100 miliardów sztuk. To dużo za dużo i nieekologicznie. Według proponowanej ustawy, państwa członkowskie zdecydują w jaki sposób rozwiążą problem.

Sześciolatki do szkół? Losy referendum w rękach PSL

Kluby PiS, Twój Ruch, SLD i Solidarna Polska w piątkowym głosowaniu poprą wniosek o przeprowadzenie referendum ws. obowiązku szkolnego dla 6-latków. Przeciwna jest PO. Losy wniosku ws. referendum są w rękach PSL, które decyzję podejmie w czwartek.

Dyscyplinarka i zgłoszenie na policję po rajdzie pracownika Inspekcji Transportu Drogowego

- Takie zachowania nie pomagają nam w naszych działaniach - powiedział Marcin Flieger z Głównej Inspekcji Transportu Drogowego, komentując nagranie udostępnione przez Stowarzyszenie "Prawo na Drodze". Jak twierdzi autor filmu, kierowca jadący samochodem GITD złamał wiele przepisów, za co w ciągu 12 minut "zarobiłby" 35 punktów. Flieger stwierdził, że nawet jeśli te zarzuty się potwierdzą i kierowca straci prawo jazdy, nie oznacza to, że straci też pracę w GITD.