Kurski przed Kaczyńskim: stoję w pozycji wyprostowanej i z pokorą

- Stoję przed wami w postawie wyprostowanej i z pokorą, z której mnie nie znacie - mówił podczas trwającej w Warszawie Konwencji Zjednoczeniowej Organizacji i Środowisk Patriotycznych Jacek Kurski. Polityk SP stwierdził, że nadszedł "moment historyczny", w którym polska prawica musi się zjednoczyć. Sala wystąpienie byłego europosła przyjęła brawami.

Polacy w europejskiej czołówce... zesputych zębów

Przeciętny polski 12-latek ma więcej zębów z próchnicą niż jego rówieśnik na Białorusi, w Rumunii, Bułgarii, Czechach czy na Węgrzech – alarmują eksperci. Ogólnie próchnica jest częstsza w krajach Europy Środkowo-Wschodniej niż w Europie Zachodniej.

"Bandy napadły na 100 wiosek". Upamiętniono ofiary UPA

Uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni UPA w Małopolsce Wschodniej w latach II wojny światowej, w tym msza, apel poległych i złożenie kwiatów, odbyły się w piątek w Warszawie. Upamiętniono też ofiary zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu.

"Szantaż", CBA i tajne posiedzenie klubu. Pawlak wraca do gry?

Waldemar Pawlak, wbrew klubowi Polskiego Stronnictwa Ludowego, tuż przed głosowaniem nad wotum nieufności dla szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, zgłosił wniosek o jego odłożenie do 22 lipca. Domagał się wyjaśnień ws. przeszukań u posła PSL Jana Burego. Pytał, czy to nie próba szantażu i zastraszenia. Ostatecznie, w głosowaniu, Pawlak jako jedyny z PSL się wstrzymał. Czy były szef PSL wyjdzie znów z politycznego cienia?

Wycieczka do Izraela? Niemcy nie ryzykują, Francuzi odradzają, polskie biura podzielone

Konflikt przy granicy izraelsko-palestyńskiej przybiera na sile. Bojownicy Hezbollahu ostrzegają, by w szczycie sezonu nie latać do Tel Awiwu, bo główne lotnisko kraju może być w każdej chwili zaatakowane. Ziemię Świętą co roku odwiedza 100 tysięcy Polaków. Reporter magazynu "Polska i Świat" sprawdzał, czy wycieczka do Izraela w tej chwili to na pewno dobry pomysł.

Wyniki sekcji zwłok ofiar katastrofy pod Radomiem

Są już wyniki sekcji zwłok dwóch osób, które zginęły w zderzeniu awionetek w okolicach Radomia. Przyczyną ich śmierci był upadek z bardzo dużej wysokości. Prokuratorzy przesłuchali także pilota i jego kursanta, którzy przeżyli środową katastrofę.

Gowin o kontaktach z PiS: nagle słyszę, że wykłócałem się o miejsca

- Wewnątrz PiS pojawił się problem. Nie wszyscy są otwarci na poszerzenie obozu prawicowego - mówił w "Faktach po Faktach" Jarosław Gowin. Lider Polski Razem tłumaczył w ten sposób brak porozumienia jego partii z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. Gowin zadeklarował, że jest gotowy na współpracę, ale potrzeba więcej czasu na rozmowy ws. zjednoczenia prawicy.

"Gazu pieprzowego nie będę nosił". Boni zapewnia, że nie boi się Korwin-Mikkego

- Całe swoje życie udowadniałem, że nie jestem gnidą - tak Michał Boni w programie "Tak jest" odpowiedział na epitet, jakim obdarzył go w piątek Janusz Korwin-Mikke. Między politykami doszło dziś do incydentu: europoseł PO przy świadkach dostał w twarz od europosła i szefa Nowej Prawicy. - Ale się go nie boję. Popatrzyłem mu prosto w oczy. Gazu pieprzowego ze sobą nie będę nosił - uciął Boni.

Prokuratura: żaden polityk nie jest podejrzany

- Działania prokuratury w śledztwie w sprawie powoływania się na wpływy w resorcie infrastruktury nie mają żadnego związku z wydarzeniami politycznymi - oznajmił rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski. Dodał, że żaden polityk ani żadna osoba pełniąca funkcje publiczne nie jest podejrzanym w tej sprawie. Tłumaczył, że trwa analiza materiałów zgromadzonych po czwartkowych przeszukaniach, których dokonano w 15 miejscach w kraju.

Piechociński: Pawlaka raczej nie spotka kara

- Posłowie chcieli przedyskutować dwie rozbieżne racje. Jedną, czy realizujemy dotychczasowy scenariusz i drugą - czy potęgujemy napięcie i wstrzymujemy się od głosowania aż do czasu, kiedy będziemy mądrzejsi o nowe informacje - tak szef PSL Janusz Piechociński tłumaczył rozbieżności w klubie ludowców przed głosowaniem nad wotum nieufności wobec szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza.

Koalicja obroniła rząd i Sienkiewicza

Sejm odrzucił w piątek dwa wnioski PiS - o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu oraz o odwołanie szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Nie obyło się jednak bez zamieszania i wewnętrznej rozgrywki w PSL. Były szef ludowców wnioskował o przesunięcie posiedzenia Sejmu do 22 lipca, aby w tym czasie prokurator generalny i premier przedstawili Sejmowi informację, czy są poważne zarzuty wobec szefa klubu PSL Jana Burego.

Korwin-Mikke: żałuję, że nie naplułem Boniemu w twarz

- Nie uderzyłem Boniego w twarz, ja go tylko spoliczkowałem. To jest akt symboliczny - powiedział na antenie TVN24 Janusz Korwin-Mikke, komentując incydent podczas zorganizowanego przez MSZ spotkania polskich europosłów. Korwin-Mikke nie widzi powodu do wstydu, jest za to oburzony, że Boni upublicznił całą sprawę. - Ta gnida się wzięła i poleciała z tym do prasy. Jakbym wiedział, że to zrobi, tobym go opluł - mówi szef Nowej Prawicy.

Sejm zdecydował: Sienkiewicz zostaje

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Za odwołaniem szefa MSW głosowało 213 posłów, przeciw było 235. Jako jedyny od głosu wstrzymał się Waldemar Pawlak, który wcześniej wnioskował o przerwanie obrad Sejmu do 22 lipca, aby została wyjaśniona sytuacja prawna posła PSL Jana Burego. Biuro Burego w przeddzień głosowania zostało przeszukane przez CBA. W piątek Sejm odrzucił także wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.

Zmarł, bo był długi weekend? Po kontroli: "praktycznie przekreślili szanse na przeżycie"

W nocy czy w weekend, owszem, technik mógł zrobić USG czy tomografię, ale już lekarza, który badanie by ocenił w szpitalu im. Jonschnera w Łodzi nie było; diagnozował pacjenta... przez telefon. To omijanie przepisów i działanie na szkodę pacjentów - nie ma wątpliwości wojewódzki konsultant ds. radiologii, który skontrolował placówkę po śmierci pacjenta w długi majowy weekend. Portal tvn24.pl dotarł do wyników kontroli.

CBA u szefowej rzeszowskiej prokuratury i byłego szefa UOP w Rzeszowie

CBA weszło do gabinetu szefowej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. W ramach śledztwa dotyczącego m.in. powoływania się na wpływy w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju badane są jej związki z biznesmenami z Podkarpacia i politykami PO i PSL. CBA weszło też do domu byłego prokuratora, wpływowej postaci w wymiarze sprawiedliwości oraz prowadzi czynności wobec byłego szefa UOP w Rzeszowie - dowiedział się portal tvn24.pl.

"Opór w PiS". Gowin o fiasku rozmów

Chcę zdementować, że poszło o miejsca na listach. Pewne ustalenia, które myślałem, że zapadły wcześniej, wczoraj okazały się nieaktualne - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Jarosław Gowin, lider Polski Razem. - Chodzi o kwestie programowe, a nie o miejsca na listach - dodał. Jego ugrupowanie nie porozumiało się z PiS ws. zjednoczenia prawicy.

"Postawa aptekarsko-kupiecka". Brudziński o problemie z jednoczeniem prawicy

Jarosław Kaczyński nie wycofuje się z projektu zjednoczenia prawicy. PiS wyciągnęło rękę do Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry. Albo ci panowie tę rękę podejmą i będziemy współpracować, albo będziemy uprawiać politykę, jaką ci panowie proponują: dać więcej, jeszcze więcej pieniędzy, jeszcze więcej jedynek - stwierdził w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS.