Były premier: Polską rządzą służby specjalne

- Tę aferę zrobiły służby specjalne i dalej nią sterują – powiedział we wtorek w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Kazimierz Marcinkiewicz. Pytany o upublicznienie akt z afery podsłuchowej, były premier ocenił, że "to się wszystko rozejdzie, bo my nie wyjaśniamy afer - są rozdmuchiwane i zamiatane przez służby specjalne".

Ambasador Mull żegna się z internautami. "Z całym sercem, dziękuję!"

"Moi Drodzy! Nie mam słów wyrażić jak wzruszony jestem przez Wasze życzliwe życzenia dziś. Z całym sercem, dziękuję!" - napisał na Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Stephen D. Mull. Po tym, jak ogłosił, że kończy swoją dyplomatyczną misję w Polsce, internauci ocenili, że to "międzynarodowy skandal".

"Zbigniew S. to specyficzna i dziwna osoba. Ktoś go użył"

Prawdopodobnie ktoś przekazał Zbigniewowi S. sfotografowane akta z afery podsłuchowej i użył go oraz jego względnej popularności w internecie, żeby rozpowszechnić te dokumenty - powiedział w "Jeden na jeden" Mariusz Kamiński, wiceszef PiS, były szef CBA. W jego opinii działania prokuratury ws. wycieku są "nieporadne i niepoważne".

Dom zlicytowany zamiast działki rolnej. Lokatorzy trafili na bruk

Rażące niedbalstwo, naruszenie prawa czy przestępstwo? W roli głównej komornik, który zlicytował dom zamiast działki rolnej. Katastrofalna pomyłka to efekt bałaganu w papierach. W efekcie nabywca działki, który stał się - mimochodem - właścicielem domu, wyrzucił dotychczasowych lokatorów na bruk. Płacą więc za błędy komornika, który nie sprawdził co licytuje: dom czy ziemię. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Zbigniew S. nie może opuszczać kraju. Usłyszał zarzut

Zbigniew S. został zatrzymany we wtorek wieczorem w sprawie publicznego rozpowszechniania wiadomości ze śledztwa dotyczącego podsłuchów. Po kilkugodzinnym przesłuchaniu opuścił prokuraturę. Usłyszał zarzut bezprawnego upubliczniania informacji z postępowania przygotowawczego. Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze: dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

"Najważniejsze jest to, co jest na taśmach"

- Chciałabym dowiedzieć się od prokuratury, na jakim etapie są postępowania dotyczące tych wątków z afery taśmowej, np. prywatyzacji Ciechu, kwestii węgla, rozmowy Belki z Sienkiewiczem. To są najważniejsze elementy, to pokazuje, że stan państwa jest całkowicie rozsypany – mówiła w "Faktach po Faktach" Beata Kempa ze Zjednoczonej Prawicy.

Andrzej Seremet: nie może być tak, że Polską rządzi Stonoga i kelnerzy

- Twierdzę, że źle się stało, ale to nie jest kwestia zaniedbań ze strony prokuratury - tak w "Kropce nad i" prokurator generalny Andrzej Seremet skomentował upublicznienie akt ze śledztwa ws. afery podsłuchowej. Dodał, że wszelkie tropy wskazują na to, że dokumenty mogły udostępnić osoby, którym - zgodnie z prawem - prokuratura wcześniej je przekazała.

Minister sprawiedliwości: dopuszczono się czegoś, co jest niewybaczalne

Nie może być usprawiedliwienia dla łamania prawa. Dopuszczono się czegoś, co jest niewybaczalne - mówił w programie "Tak jest" w TVN24 minister sprawiedliwości Borys Budka, komentując upublicznienie akt z afery podsłuchowej. Andrzej Dera z Solidarnej Polski wskazał z kolei, że wyciek ujawnił słabość państwa.

Generał Kiszczak znów stanie przed sądem. Tym razem jako świadek

Byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka chce przesłuchać Sąd Rejonowy w Białymstoku w procesie byłego komendanta wojewódzkiego Milicji Obywatelskiej w tym mieście, Sylwestra R. IPN postawił b. komendantowi MO zarzuty związane z działaniami państwa komunistycznego wobec opozycji w grudniu 1981 roku.

Episkopat nawołuje do zgłaszania przypadków pedofilii wśród księży

Kościół szeroko otwiera się na zgłaszanie przypadków nadużyć seksualnych wobec nieletnich - powiedział koordynator Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży o. Adam Żak. We wtorek zaprezentowano dokumenty, które określają wytyczne w sprawie ochrony dzieci przed wykorzystaniem seksualnym. Wśród nich jest m.in. postanowienie o badaniu kandydatów na księży pod kątem psychoseksualnym.

Śpieszmy się rodzić dzieci? Nowa kampania budzi kontrowersje

Fundacja Mamy i Taty rozpoczęła w poniedziałek kampanię społeczną, która ma "przedstawić macierzyństwo jako szczególną wartość". Spot kampanii, który przedstawia kobietę wyrażającą żal, że nie urodziła dzieci, spotkał się ze zróżnicowanymi reakcjami internautów.

"Najbardziej szalony ambasador" odchodzi. Internauci: międzynarodowy skandal

"Prezydent Obama wczoraj mianował mojego następcę" - napisał na Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Stephen D. Mull. Podczas pobytu w Polsce Mull dał się poznać jako aktywny i barwny dyplomata. Swoimi przeżyciami często dzielił się w sieci. Informację o odejściu ambasadora jego zwolennicy przyjęli ze smutkiem.

PiS chce komisji śledczej po wycieku akt

Szef klubu parlamentarnego PiS zwrócił się do marszałka Sejmu o włączenie do porządku obrad punktu o powołanie komisji śledczej ws. "taśm prawdy". To reakcja na wyciek do internetu akt śledztwa z afery podsłuchowej. Zdaniem szefa speckomisji Marka Biernackiego z PO w tej sytuacji powoływanie komisji śledczej nie ma sensu. Przekazał, że w przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie speckomisji ws. wycieku.