"Ida" dostała Oscara. Wygra na tym nawet bezdomny pies ze Zgierza

Chwalona przez krytyków "Ida" długo nie mogła znaleźć uznania w oczach przeciętnego widza. Kiedy jednak została nagrodzona Oscarem, okazało się, że w jej blasku może się ogrzać wiele osób. Niewykluczone, że tej chwały wystarczy nie tylko dla polityków i samorządowców, ale nawet dla pewnego bezdomnego psa.

CBA zatrzymało b. szefa biura poselskiego Jana Burego

Były szef biura poselskiego Jana Burego został zatrzymany przez CBA pod zarzutem korupcji. Bogusław P. miał przyjąć 350 tys. zł łapówki. Podkarpacki działacz PSL miał w zamian załatwić dotację w wysokości 63 milionów zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Kaczyński o Oscarze dla "Idy": cieszę się, ale...

Cieszę się jako Polak z sukcesu. Natomiast cieszyłbym się nieporównanie bardziej, gdyby Oscara zdobył np. film o rotmistrzu Pileckim, albo o rodzinie Ulmów - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując nagrodzenie "Idy" Oscarem.

Nieuleczalnie chory wyrzucony z siłowni. Bo "złamał regulamin"

Mikołaj Nitka cierpi na dystrofię mięśniową, a jedyny sposób, by pozostać w miarę sprawnym, to dużo ćwiczyć. I tu jest kłopot, bo mężczyzna nie może znaleźć w Bydgoszczy siłowni, w której mógłby ćwiczyć. Z ostatniej został wręcz wyrzucony. Sprawę zgłosił Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Materiał "Faktów TVN".

Śmierć po nowym dopalaczu. "Nie był zabroniony"

Jeden mężczyzna zmarł, a dwóch innych trafiło do szpitala w Mikołowie po tym, jak zażyli dopalacz. Policja łączy te trzy sprawy i twierdzi, że wcześniej takiej substancji na rynku nie było. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Problemy z pakietem onkologicznym. Kolejne placówki rezygnują

Dziewięć szpitali i 69 przychodni wypowiedziało realizację pakietu onkologicznego. Ich dyrektorzy twierdzą, że nie są w stanie leczyć pacjentów z nowotworami według zasad narzuconych przez Ministerstwo Zdrowia. Co mają teraz zrobić chorzy? Materiał "Faktów TVN".

Duda szykowany na szefa rządu? "Przemówienia nie prezydenckie, a premierowskie"

- To, co mnie najbardziej zdziwiło, to pozycja Andrzeja Dudy, który w gruncie rzeczy wygłaszał nie prezydenckie przemówienia, a premierowskie - podsumował w "Faktach po Faktach" pierwszy miesiąc kampanii prezydenckiej Bartłomiej Sienkiewicz. - Zastanawiam się, czy pomysł PiS nie sprowadza się do jednej rzeczy: w istocie Duda nie jest kandydatem na prezydenta, a pisowskim kandydatem na premiera. A to, co się w tej chwili dzieje, jest tylko i wyłącznie próbą wyrobienia mu marki - ocenił.

"Im bardziej ludzie są wierzący, tym bardziej szanują żony"

Kobiety czekają na tę konwencję. A Kościół z powodów niczym nieuzasadnionych próbuje wywrzeć na polityków taki wpływ, by nie weszła w życie - mówiła w "Kropce nad i" o tzw. konwencji antyprzemocowej Wanda Nowicka. Ks. Dariusz Oko przekonywał z kolei, że konwencja nie jest potrzebna, bo "im bardziej ludzie są wierzący, tym bardziej szanują żony".

Sondaż: Komorowski traci, Duda zyskuje

47 proc. osób, które zamierzają wziąć udział w wyborach prezydenckich, zamierza głosować na Bronisława Komorowskiego. 17 proc. zadeklarowało poparcie dla Andrzeja Dudy - wynika z lutowego sondażu TNS Polska.

Czarnecki pod rękę z Komorowskim. "Co na to prezes powie?"

W niedzielnym Marszu Godności w Kijowie ramię w ramię przeszli Bronisław Komorowski i Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS i wiceprzewodniczący PE tłumaczył po powrocie do kraju, że poza granicami kraju nie należy demonstrować podziałów, jednak gest polityków wywołał na Wiejskiej liczne komentarze. - Nie chciałbym być w skórze Ryszarda Czarneckiego po powrocie do kraju - ironizował Tomasz Kalita (SLD).

Na Jasnej Górze powstał ruch do kontrolowania wyborów

Uczestnicy konferencji "Powstań Polsko" powołali na Jasnej Górze Ruch Kontroli Wyborów, który będzie dbał o prawidłowy przebieg wyborów w 2015 roku. - W państwach demokratycznych fałszerstwa są jednym z najczęstszych przestępstw, gdyż to zamach na podwaliny demokracji. W Polsce robi się to bezkarnie - powiedziała prawicowa dziennikarka Ewa Stankiewicz.

Dyrektor zabronił używania tomografu? Trwa śledztwo po śmierci pacjenta w Łodzi

Czy lekarze ze szpitala im. Jonschera w Łodzi mogli doprowadzić do śmierci pacjenta? Medycy dowiedzieli się, że ma on tętniaka aorty brzusznej dopiero po interwencji chirurgicznej. Portal tvn24.pl dotarł do dokumentu, z którego wynika, że w łódzkiej placówce obowiązywał zakaz wykonywania badań tomografii komputerowej. Czy tak rzeczywiście było i czy mogło to wpłynąć na śmierć łodzianina? Wyjaśniają to prokuratorzy.

Abp. Gądecki: nasze ustawodawstwo grzechem społecznym

- Do aktualnych grzechów społecznych należy "nasze ustawodawstwo przeciwne życiu i obyczajom tj. akceptacja in vitro, pigułka 'dzień po' oraz konsekwencje moralne ustawy o tzw. przemocy" - napisał w liście pasterskim na Wielki Post przewodniczący Episkopatu Polski i metropolita poznański abp. Stanisława Gądecki.

Prokuratura: Kaczyński nie znieważył prezydenta

Prokuratura odmówiła śledztwa w sprawie publicznego znieważenia przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego prezydenta RP i prezesów SN, NSA i TK. Prezes PiS mówił o "terroryzowaniu" przez nich sądów badających ważność wyborów samorządowych.

Prokuratorzy przesłuchali szefa CBA

Szef CBA Paweł Wojtunik został dziś przesłuchany w warszawskiej prokuraturze okręgowej - dowiedział się portal tvn24.pl. Chodzi o sprawę wycieku trzech tajnych meldunków, spisanych przez agentów po spotkaniach z biznesmenem Markiem Falentą.

Schetyna: warto zrobić wszystko, aby odszkodowania nie trafiły do terrorystów

- Trudno sobie wyobrazić nieprzyjmowanie wyroków Europejskiego Trybunału przez Polskę. To oznaczałoby, że nie szanujemy reguł prawa międzynarodowego - powiedział szef MSZ Grzegorz Schetyna, pytany o to, czy Polska zapłaci za odszkodowania w związku z więzieniami CIA. Dodał jednak, że należy podjąć kroki, aby te pieniądze nie trafiły do terrorystów.