"To wielka lekcja historii nie tylko dla Polaków, ale i dla cudzoziemców"

Muzeum II Wojny Światowej po raz pierwszy zaprezentowało wystawę główną. To ponad 2 tysiące eksponatów i około 250 stanowisk multimedialnych na powierzchni pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Wystawa od roku jest kością niezgody między dyrekcją muzeum i miastem, a ministerstwem kultury. Resort uważa, że nie pokazuje odpowiednio polskiego punktu widzenia, a za bardzo skupia się na uniwersalnej narracji.

Kręgosłup Jagienki naciska na płuca. "Spieszymy się, zanim córka się udusi"

- Lekarze powiedzieli mi, że się poddają. Że mam czekać na śmierć Jagienki - mówi matka siedmioletniej dziewczynki z Łodzi, która cierpi na łamliwość kości. Jedyną nadzieją jest kosztowne leczenie we francuskiej klinice. NFZ od kilku miesięcy nie podjął decyzji, czy sfinansuje wyjazd. Dlatego rodzice zbierają pieniądze na własną rękę.

"Szczęśliwego Nowego Roku 1989". Zagubiona kartka trafiła do adresata

Ludzie listy piszą, ale nie zawsze wysyłają. Bibliotekarze z Sępólna Krajeńskiego znaleźli w jednej z książek świąteczną pocztówkę z życzeniami na "Nowy Rok 1989". Adres wpisany, znaczek naklejony. Zabrakło tylko pocztowego stempla. Dzięki bibliotekarzom po 28 latach życzenia trafiły do adresata.

Teatr szuka Wiedźmina

Słynny "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego trafi na deski Teatru Muzycznego w Gdyni. Młodzi, utalentowani aktorzy niemal z całej Polski pojawili się na dwudniowym castingu. Mają tylko kilka chwil, by przekonać do siebie twórców spektaklu.

Patryk ma szansę pokonać glejaka, ale potrzebuje pomocy

Pięcioletni Patryk walczy z glejakiem - złośliwym nowotworem mózgu. Największe szanse na powrót do zdrowia daje kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych. Rodzina chłopca potrzebuje jednak 1,2 miliona złotych, żeby Patryk mógł trafić na leczenie. Połowę tej sumy musi wpłacić do 15 lutego 2017 r.

Nowa wystawa w Kijowie w rocznicę powstania styczniowego

Ambasadorzy Polski i Litwy wspólnie złożyli w niedzielę hołd uczestnikom wymierzonego w Imperium Rosyjskie powstania styczniowego, którzy więzieni byli w twierdzy Krzywa Kaponiera w stolicy Ukrainy, Kijowie. W niedzielę 22 stycznia minęła 154. rocznica wybuchu powstania.

Kibice w kominiarkach na środku drogi. Policja: zapobiegliśmy ustawce

Zatrzymali samochody, założyli kominiarki i wybiegli na środek drogi. Policja informuje, że pseudokibice z Warszawy mieli informację, że z naprzeciwka jadą fani wrogiej drużyny. - Byliśmy w pobliżu. Niewykluczone, iż udało nam się zapobiec "ustawce" - mówią funkcjonariusze o zdarzeniu, do którego doszło w weekend w Kamieńsku (woj. łódzkie).

Kaczyński: ostateczna decyzja będzie należała do TK

Bierzemy pod uwagę, że Trybunał Konstytucyjny może zakwestionować część zmian w ordynacji wyborczej do samorządów dotyczących kadencyjności - powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla Polskiego Radia Wrocław prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Złodzieje węgla coraz bardziej zuchwali

Złodzieje na Śląsku idą na całość i kradną węgiel nawet z jadących pociągów. W Piekarach Śląskich podczas takiej próby wykoleili cały skład. Nie powstrzymują ich nawet możliwie tragiczne skutki. Tak jak mężczyznę, który podczas jednej z akcji stracił rękę. Materiał "Faktów" TVN.

Wojtek, Oskar, Oliwia i Marta. Historia kilku istnień uratowanych przez WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zebrała miliony - warto więc przyjrzeć się kilku z wielu milionów powodów, dla których powinna grać dalej. Dla Wojtka, Oskara, Oliwii i Marty nowy medyczny sprzęt, który zakupiono z zebranych przez WOŚP pieniędzy, oznacza ratunek lub poprawienie jakości życia. Materiał "Faktów" TVN.

Pomysły prezesa PiS na ordynację wyborczą. Materiał "Faktów" TVN

Nowe porządki w samorządach według prezesa PiS: prezydenci, burmistrzowie i wójtowie tylko na dwie kadencje. I to od zaraz. Oznacza to, że ci, którzy właśnie rządzą drugą kadencję, za niecałe dwa lata na pewno przestaną. Prezes Kaczyński nie widzi problemu. - W tym wypadku suwerenem są mieszkańcy danego miasta - ocenia pomysł lidera PiS Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Materiał "Faktów" TVN.

Telewizja ZDF usuwa wpisy o "niemieckich obozach śmierci"

Niemiecka telewizja publiczna ZDF zapowiedziała na swoim profilu na Facebooku, że będzie usuwała wpisy #GermanDeathCamps, #GermanNotNazi, #GermanNotPolish nie związane z tematem materiałów zamieszczanych na stronie internetowej. Będzie też blokowała autorów tych postów.

Gdy minister nie odbiera telefonu od prezesa

W sobotę Jarosław Kaczyński przyjechał do Łodzi na zamknięte dla mediów spotkanie z działaczami partii z województwa łódzkiego. Kamery zarejestrowały fragment rozmowy między nim a działaczami PiS. - Pan minister teraz nie odbiera właśnie - zwraca się do lidera partii jeden z działaczy. - To mu powiedz, żeby odebrał - odpowiada mu Kaczyński.

W 1949 roku został skazany za "ośmieszanie i obrażanie ZSRR". Sąd nie unieważnił wyroku

Sąd Okręgowy w Olsztynie nie unieważnił wyroku z 1949 r., skazującego mężczyznę za publiczne ośmieszanie i obrażanie ZSRR. Został skazany na 3 lata więzienia i w całości tę karę odbył, pracując m.in. w kamieniołomach. Sąd wskazał, że mężczyzna był wówczas nietrzeźwy i krytykował władze, ale nie robił tego w ramach działalności niepodległościowej. Dlatego wyrok pozostaje ważny.

Magierowski: liczymy na spotkanie z Trumpem w tym roku

Niewykluczone, że pierwsze spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy i nowego prezydenta USA Donalda Trumpa będzie miało miejsce wiosną w Brukseli podczas szczytu NATO - powiedział w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24 dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta, Marek Magierowski.

"Do historii przechodzi się tworząc historię, a wy zmieniacie zasady gry"

Prezes Jarosław Kaczyński i PiS kierują się strachem - powiedział w "Kawie na ławę" Bartosz Arłukowicz (PO), komentując ostatnią zapowiedź szefa Prawa i Sprawiedliwości ws. zmiany ordynacji wyborczej. - Zmieniacie zasady gry, bo się boicie - oświadczył. Innego zdania był Adam Bielan (PiS), który stwierdził, że zmiany miałyby "ograniczyć patologie" w samorządach.