W sobotę kilkanaście fiatów 126p, czyli popularnych maluchów, przyjechało nad poznańską Maltę, by wziąć udział w rajdzie. Ich właściciele to pasjonaci z Polski i Europy. Najbardziej rzucał się w oczy fiat, który przyjechał na zlot cały... zardzewiały. Na ten efekt właściciel długo pracował. - Po miesiącu polewania go słoną wodą były pierwsze efekty - mówi właściciel wyjątkowego malucha, Michał Smyk.

Powiewające na budynkach swastyki, niemieckie tabliczki z nazwami ulic - tak wyglądał Poznań w czasie II wojny światowej. Założeniem Niemców było stworzenie w Wielkopolsce wzorcowego okręgu III Rzeszy i przerobienie Poznania na typowe niemieckie miasto. Tego planu nie udało im się nigdy zrealizować.

W pokoju nr 52 w ośrodku w Arłamowie Lech Wałęsa spędził blisko rok. Komunistyczne władze wybrały właśnie to miejsce na internowanie lidera "Solidarności". W poranku "Wstajesz i wakacje" w TVN24 były prezydent opowiada Jarosławowi Kuźniarowi, jak został zatrzymany i dlaczego trafił w Bieszczady. Zdradza też, co robili pilnujący go mężczyźni, kiedy odwiedzała go żona Danuta.

Bycie pilotem myśliwca, to dla wielu praca-marzenie. Możliwość kontrolowania potężnej maszyny i swobodne latanie w chmurach ma swoją magię. Pilot z bazy w Malborku postanowił przy pomocy kolegi cywila przybliżyć tę magię wszystkim. Razem stworzyli wyjątkowe filmy pokazujące świat widziany z kokpitu MiGa-29.

Pierwsze czarne skrzynki w kopalniach. Są już w pięciu miejscach i mają, podobnie jak w samolotach, mierzyć najważniejsze parametry. Urządzenia będą też kontrolować i zmuszać kopalnie do prowadzenia prawidłowych pomiarów stężeń gazów. Co na to górnicy? Materiał "Polski i Świata".

Nie będzie dobrowolnej dymisji ani przymusowego odwołania - prof. Bogdan Chazan zostaje na stanowisku. Prezydent Warszawy czeka na kolejny raport. A profesor o Palikocie mówi "producent gorzałki z Biłgoraja", a pieniądze za procedurę usunięcia ciąży nazywa srebrnikami. Co nie zbliża nikogo do rozstrzygnięcia dylematu co wolno dyrektorowi publicznego szpitala. Materiał "Faktów" TVN.

Był środek dnia, gdy uzbrojony w nóż i pistolet mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów w Poznaniu. Przyłożył nóż do brzucha klientki, ale na szczęście nikomu nic nie zrobił. Uciekł i tylko dzięki pracownikom udało się go zatrzymać. Na chwilę, bo policjanci go zwolnili, argumentując, że nikogo nie zranił, a tylko groził. Podejrzany jest na wolności, a ludzie się boją. Materiał "Faktów" TVN.

Dwudziestu założycieli Komitetu Obrony Robotników otrzymało od Amerykanów zaproszenia na wręczenie tej organizacji nagrody im. Jana Karskiego. O odebranie nagrody w imieniu KOR poproszono Bogdana Borusewicza. To prawdopodobnie powód, dla którego z udziału w ceremonii zrezygnowali Antoni Macierewicz i Piotr Naimski, którzy byli założycielami KOR. - Ambasador Stanów Zjednoczonych nie zna historii - tak Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS tłumaczy przyczyny bojkotu.

- Miłość matki do chorego dziecka może być zastąpiona przez miłość innego człowieka - takimi słowami Andrzej Jaworski (PiS) wyraził poparcie dla prof. Bogdana Chazana i jego odmowy aborcji płodu z wadą. Sugerował, że noworodka rodzice mogą oddać do hospicjum. - Ten lekarz postąpił wbrew sumieniu każdego normalnego człowieka, zmusił to dziecko do niewyobrażalnego cierpienia przed śmiercią - odpierała ten argument Joanna Senyszyn (SLD).

- Stanowisko profesora Chazana można traktować jako przejaw takiego obywatelskiego protestu przeciwko złemu, sprzecznemu z konstytucją i sprzecznemu z zasadami moralnymi prawu - przekonywał w "Faktach po Faktach" Jarosław Gowin (Polska Razem), komentując spór wokół odmowy aborcji. - Miejsce do obywatelskiego protestu to nie jest szpital i ludzkie życie - ripostował Adam Szejnfeld (PO).

Tragedia w miejscowości Nowe Mostki pod Sochaczewem. W pożarze przyczepy kempingowej zginęła trzylatka. - Prawdopodobnie bawiła się z rodzeństwem w środku, dzieci zaprószyły ogień. Dwójka uciekła, jedno dziecko zostało w przyczepie. Ale o tym nie wiedzieli strażacy, którzy najpierw ugasili pożar, a potem we wnętrzu dokonali makabrycznego odkrycia - relacjonuje reporterka TVN24.

Gdzie jeździ najwięcej łódzkich cyklistów i gdzie trzeba poprawić infrastrukturę rowerową? Na te pytania odpowiada dokument stworzony przez Fundację Fenomen, który został opracowany dzięki European Cycyle Challenge 2014. Magistrat zapowiada, że na pewno weźmie to pod uwagę przy inwestycjach rowerowych.

Ruszyły prace związane z budową peronów podziemnego dworca Łódź Fabryczna. Powstaje także nadziemne rusztowanie, które posłuży do montażu stalowej konstrukcji dachu. Od września mają ruszyć prace związane z układaniem torów kolejowych.

Prokuratura w Radomsku wysłała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko dentyście, który miał usunąć zdrowy ząb swojemu pacjentowi. Dodatkowo śledczy zarzucają Dariuszowi N. narażanie swojego klienta na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Stomatolog podczas zabiegu miał być pijany. Może trafić za kratki na dwa lata.

- Co za debil - tak autor nagrania skomentował popisy kierowcy fiata 500L, który na trasie do Rybnika zajeżdżał innym samochodom drogę, jakby próbując doprowadzić do kolizji. Film, na którym widać wyczyny pirata, został opublikowany w sieci. Okazuje się, że to nie pierwsze takie szaleństwo kierowcy - wcześniej w podobny sposób doprowadził do zderzenia z innym pojazdem w Żorach.