Bardzo potrzebny plakat. Sytuacja jest poważna i walka się toczy o to, żeby Polska nie wpadła w ręce tych koszmarnych ludzi - w ten sposób Stefan Niesiołowski komentował grafikę PO, która przedstawia m.in. Jarosława Kaczyńskiego jako ministra zemsty narodowej. - To jest tandetne - odparł z kolei Robert Kwiatkowski z Twojego Ruchu.

100 metrów długości, 33 szerokości i 13 - wysokości. Jednocześnie będzie stąd mogło odjeżdżać 8 tramwajów. Przy budowie zostaną zastosowane technologie stosowane na największych stadionach. W Łodzi rozpoczęła się budowa centralnego przystanku przesiadkowego, który ma usprawnić podróż na trasie W-Z. To część wartej ponad 740 mln zł modernizacji.

Zakończył się montaż 90 granitowych płyt pokazujących granice utworzonego w Łodzi przez Niemców w czasie II wojny światowej getta. Płyty z napisem "Litzmannstadt Getto 1940-1944" pojawiły się na ulicach i w parkach łódzkiej dzielnicy Bałuty. Na tym terenie stanie też siedem tablic informacyjnych.

W Grabarce (Podlaskie) trwają we wtorek obchody prawosławnego Święta Przemienienia Pańskiego. To najważniejsza uroczystość w tym sanktuarium. Wśród gości jest prezydent z małżonką. Przybyła też delegacja greckich mnichów z relikwiami św. Marii Magdaleny.

"Zemsta, wojna, nienawiść - w takiej Polsce możesz obudzić się już niedługo... Oni tylko czekają, żeby wykorzystać Polaków do realizacji swoich chorych wizji" - tak PO ostrzega przed rządami PiS. Według grafiki, umieszczonej na oficjalnym profilu partii w serwisie społecznościowym, Jarosław Kaczyński miałby zostać ministrem zemsty narodowej, a Antoni Macierewicz - ministrem wojny z Rosją i Smoleńska.

- Celem spotkania było doprowadzenie do zamrożenia konfliktu, do rozmów z separatystami i do federalizacji kraju, która byłaby instrumentem wpływu Rosji na Ukrainę - mówił w "Faktach po Faktach" o berlińskich rozmowach szefów dyplomacji Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec Paweł Zalewski. Według polityka PO spotkanie to "było szkodliwe". - Francja i Niemcy działały za przyzwoleniem Unii Europejskiej czy reprezentowały siebie? - pytał z kolei Marek Jurek (Prawica RP). - Bo jeśli reprezentowały siebie, to mamy do czynienia z podwójnym zaprzeczeniem solidarności - dodał.

Polska jest gotowa zasiąść przy stole obrad jako kraj pośredniczący w rozwiązaniu kryzysu na Ukrainie. Jednak przez to, że nie uczestniczyła w spotkaniu w Berlinie, niczego nie straciła - dał do zrozumienia rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski w rozmowie z TVN24. O tym, jak przebiegły niedzielne rozmowy szefów dyplomacji Ukrainy, Rosji Niemiec i Francji, bardzo szczegółowo poinformował bowiem Radosława Sikorskiego jego odpowiednik w Kijowie Pawło Klimkin.

Po kilkugodzinnym postępowaniu sprawdzającym Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. wycieku ściśle tajnych dokumentów, które - jak pisze "Wprost" - były podstawą do opracowania aneksu do raportu Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI.

- Nie ma ofiar śmiertelnych, wszystko jest w jak najlepszym porządku - mówi właściciel karuzeli, której niezabezpieczona instalacja poparzyła siedmioro dzieci. Sprawą zajęła się prokuratura, policja zakazała używania sprzętu, a firma? Przeniosła swoje urządzenia kilkadziesiąt kilometrów dalej. I znów na niebezpiecznym sprzęcie wozi dzieci.