- Dzięki znalezieniu dokumentów świadczących o skorumpowaniu Wiktora Janukowycza zrozumieliśmy, że prezydent Ukrainy nie postrzegał siebie jako polityka, a jako szejka - powiedział w rozmowie z portalem tvn24.pl ukraiński dziennikarz Dmytro Gnap z telewizji Hromadske.tv, który odebrał w Warszawie nagrodę Fundacji Reporterów.

- W pewnym momencie do mnie po prostu podszedł i po prostu dał mi klapsa - wspominała w "Babilonie" w TVN24 wydarzenie sprzed kilku lat Katarzyna Piekarska z SLD, mówiąc o swoim spotkaniu z Januszem Korwin-Mikkem. - Szczerze mówiąc, zostałam jak żona Lota, po prostu znieruchomiałam - dodała.

- Gdyby inne kraje brały przykład z Polski, myślę, że sytuacja (na Ukrainie) byłaby zupełnie inna - powiedział w "Horyzoncie" Leonid Krawczuk. Według pierwszego prezydenta niepodległej Ukrainy prezydent Rosji Władimir Putin zachowywałby się inaczej, gdyby ze strony całego świata odczuł tak jednolicie krytyczne wobec swoich działań stanowisko.

70 lat temu u brzegów Normandii zginęło 37 polskich marynarzy, a polska flota straciła swój największy okręt w historii. - Nie szkoda tego starego żelaza, i tak nie było nasze, ale szkoda tych młodych żywotów – takimi słowami komandor Stanisław Dzienisiewicz, dowódca krążownika ORP Dragon, żegnał pozostałą przy życiu załogę schodzącą ze śmiertelnie uszkodzonej jednostki.

- Stoję przed wami w postawie wyprostowanej i z pokorą, z której mnie nie znacie - mówił podczas trwającej w Warszawie Konwencji Zjednoczeniowej Organizacji i Środowisk Patriotycznych Jacek Kurski. Polityk SP stwierdził, że nadszedł "moment historyczny", w którym polska prawica musi się zjednoczyć. Sala wystąpienie byłego europosła przyjęła brawami.

Przeciętny polski 12-latek ma więcej zębów z próchnicą niż jego rówieśnik na Białorusi, w Rumunii, Bułgarii, Czechach czy na Węgrzech – alarmują eksperci. Ogólnie próchnica jest częstsza w krajach Europy Środkowo-Wschodniej niż w Europie Zachodniej.

Uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni UPA w Małopolsce Wschodniej w latach II wojny światowej, w tym msza, apel poległych i złożenie kwiatów, odbyły się w piątek w Warszawie. Upamiętniono też ofiary zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu.

Waldemar Pawlak, wbrew klubowi Polskiego Stronnictwa Ludowego, tuż przed głosowaniem nad wotum nieufności dla szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza, zgłosił wniosek o jego odłożenie do 22 lipca. Domagał się wyjaśnień ws. przeszukań u posła PSL Jana Burego. Pytał, czy to nie próba szantażu i zastraszenia. Ostatecznie, w głosowaniu, Pawlak jako jedyny z PSL się wstrzymał. Czy były szef PSL wyjdzie znów z politycznego cienia?

Konflikt przy granicy izraelsko-palestyńskiej przybiera na sile. Bojownicy Hezbollahu ostrzegają, by w szczycie sezonu nie latać do Tel Awiwu, bo główne lotnisko kraju może być w każdej chwili zaatakowane. Ziemię Świętą co roku odwiedza 100 tysięcy Polaków. Reporter magazynu "Polska i Świat" sprawdzał, czy wycieczka do Izraela w tej chwili to na pewno dobry pomysł.