"Naszym dzieciom nie jest potrzebna litość, tylko miłość i wsparcie"

- Gdyby nie to miejsce, dzieci byłyby skazane na marginalizacje życia - mówi Jolanta Bobińska z fundacji "Dom w Łodzi". Dom dziecka dla dzieci chorych w Łodzi to jedyne miejsce w Polsce, które zapewnia specjalistyczną opiekę niepełnosprawnym dzieciom. Jego mali mieszkańcy, poza całodobową opieką pielęgniarską i wychowawczą, mają zapewnioną rehabilitację ruchową, psychologiczną, logopedyczną i hipoterapię.

Mandat zapłacisz kartą. Będą terminale w radiowozach

Sprawcy wykroczeń będą mogli zapłącić mandat kartą płatniczą. W lipcu w radiowozach pojawią się terminale. MSWiA zapowiada również przyspieszenie karania piratów drogowych, których nagrali inni kierowcy. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Rokita: rządy krajów UE będą długo patrzeć na Polskę z wyrozumiałością

- Negatywnego szumu wokół Polski będzie dużo i będzie on coraz bardziej dokuczliwy dla państwa - ocenił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Jan Rokita. Jak mówił, choć tworzy to złą atmosferę, nie ma jednak kluczowego znaczenia. Komentator stwierdził bowiem, że rządy dużych krajów europejskich będą długo patrzeć z wyrozumiałością na działania polskiego rządu. - Traktują Warszawę jako jednego z kluczowych partnerów do prowadzenia europejskiej polityki - podkreślił.

Karol Modzelewski: Polska jest na drodze do rządów autorytarnych

Nie mam wrażenia, że za działaniami PiS stoi dobry pomysł na Polskę - powiedział w "Piaskiem po oczach" prof. Karol Modzelewski. Działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, który wspiera dziś Komitet Obrony Demokracji, komentował pierwsze miesiące rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Opiekunka Violetty Villas usłyszała ostateczny wyrok

W piątek Sąd Najwyższy oddalił kasację obrony Elżbiety B. do wyroku skazującego ją na 10 miesięcy więzienia za nieudzielenie pomocy Violetcie Villas w okresie bezpośrednio poprzedzającym jej śmierć. Kasacja została uznana za "bezzasadną". Tym samym wyrok jest ostateczny.

Autobus jednak się zatrzymywał. Pięć razy. Tajemnicza śmierć Rosjanek to tragiczny zbieg okoliczności?

W ich żyłach pojawiły się zakrzepy, które w konsekwencji doprowadziły do zgonu. Jeszcze wczoraj prokuratorzy mówili, że dwie turystki z Rosji mogły umrzeć, bo autobus wiozący je na wakacje do Pragi przez dłuższy czas nie miał postojów. Dziś śledczy mówią już, że tylko w Polsce zatrzymywał się trzy razy. Dlaczego więc doszło do tragedii? Ma to wyjaśnić śledztwo.

Był dziennikarzem, często zmieniał partie, słynął z ekscesów drogowych. Teraz pokieruje TVP

Kariera Jacka Kurskiego to pasmo zaskakujących sukcesów i bolesnych porażek. Wielokrotnie zmieniał polityczne barwy, był dziennikarzem, specem od PR, najwierniejszy jest jednak polityce. W 2014 roku w błysku fleszy pożegnał się z wyborcami. Bez polityki wytrzymał tylko kilkanaście miesięcy, by wrócić jako wiceminister kultury w rządzie Beaty Szydło. Teraz to telewizja publiczna ma być jego żywiołem. W piątek zajął się jej kierowaniem, jest 16. prezesem TVP.

Odwołanie rozprawy TK. "Efekt spotkania" Duda-Rzepliński, "racjonalna" decyzja

Odwołanie terminu rozprawy Trybunału Konstytucyjnego ma związek z czwartkowym spotkaniem prezydenta z prezesem TK i oznacza, że doszło do jakiegoś porozumienia - stwierdził Sławomir Neumann (PO). Z kolei Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej oceniła tę decyzję jako racjonalną, bo TK najpierw powinien zająć się nowelizacją ustawy, a potem uchwałami o wyborze sędziów.

Macierewicz: namawiają żołnierzy do odmowy wykonywania rozkazów

- Zarzuca się nam, że łamiemy demokrację, przywracając praworządność. Krótko mówiąc: dotychczasowa grupa, która rządziła Polską od 1989 roku, mając swoich sojuszników w innych państwach, organizuje atak przeciwko własnemu krajowi - stwierdził w Radiu Maryja minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Jacek Kurski prezesem TVP. Jest też nowa prezes Polskiego Radia

Jacek Kurski został powołany przez ministra skarbu państwa na prezesa TVP, zaś Barbara Stanisławczyk na prezesa Polskiego Radia. W poniedziałek minister ma zaprezentować nowe rady nadzorcze tych mediów. Zmiany kadrowe w mediach publicznych są efektem podpisanej wczoraj przez prezydenta ustawy medialnej.

Wiceszef MSZ: Polsce zależy, aby KE traktowała nasz kraj jak każdy inny

- Dla Polski pluralizm mediów i poszanowanie rządów prawa jest nie mniej ważnym elementem polityki, jak dla Unii Europejskiej, dlatego tutaj było stosunkowo łatwo wyjaśnić swoje stanowiska - powiedział wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański po spotkaniu z szefową przedstawicielstwa KE w Polsce Marzenną Guz-Vetter. Szymański podkreślił, że Polsce zależy, aby KE traktowała nasz kraj jak każdy inny.