Ochojska gotowa pośredniczyć między protestującymi a rządem

Nie jestem mediatorem, fachowcem w tej dziedzinie. Natomiast mogę być "zmiękczaczem" - powiedziała Janina Ochojska. Zaproponowała pośredniczenie w rozmowach między protestującymi w Sejmie osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami a rządem. - Chodzi o to, żeby próbować znaleźć jakieś wyjście – podkreśliła.

W cztery minuty 80 punktów karnych

Pędził motocyklem ponad 130 km/h, uciekał przed policją, wyprzedzał innych kierowców. W ten sposób 26-latek z Nowego Sącza (Małopolska) "zdobył" 80 punktów karnych… w niespełna cztery minuty.

Czworo ministrów do dymisji? "To jest decyzja pana premiera"

Premier zawsze ma, jako szef rządu, instrumenty i możliwości - tak Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, skomentował medialne doniesienia o możliwych zmianach w rządzie. Gość internetowej dogrywki "Jeden na jeden" dodał, że będąc członkiem ścisłego kierownictwa PiS, "nie ma żadnej informacji" o dymisjach.

Brudziński o zdrowiu Kaczyńskiego: rozpocznę od informacji

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ma problem z kolanem, ale nie wybiera się na polityczną emeryturę – powiedział w "Jeden na jeden" minister spraw wewnętrznych i administracji oraz bliski współpracownik Kaczyńskiego Joachim Brudziński. Dodał, że prezes PiS "ma pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w partii".

"Nie ma możliwości zapewnienia opieki". Pielęgniarek brak, szpital zamknięty

W szpitalu w Lublinie zabrakło pielęgniarek. 73 z nich w tym samym czasie poszło na zwolnienia lekarskie. Placówka musiała wstrzymać przyjmowanie chorych i wykonywanie planowych operacji, a dyrektor skierował wszystkie zwolnienia do weryfikacji przez ZUS. Ale problemy pielęgniarek dotyczą całego kraju. Materiał magazynu "Polska i świat".

Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera

Olga Tokarczuk laureatką tegorocznej Międzynarodowej Nagrody Bookera - najważniejszego literackiego wyróżnienia przyznawanego w Wielkiej Brytanii autorom książek przetłumaczonych na język angielski. Wyróżnienie przyznane zostało za książkę "Bieguni" ("Flights") w tłumaczeniu Jennifer Croft.

Szef MSZ: spotkanie Duda-Trump możliwe we wrześniu

Mamy deklarację ze strony USA, że w tym roku dojdzie do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w Białym Domu - przekazał szef MSZ Jacek Czaputowicz korespondentowi "Faktów" TVN. Jego zdaniem, taka wizyta może odbyć się we wrześniu. Ale możliwy jest też inny termin.

"Moim marzeniem jest, żeby na meczach klubowych pojawiali się tak zwani Janusze"

Chyba na jakiś czas policja powinna wrócić na polskie stadiony. Oczywiście nie za darmo, odpłatnie - proponował Michał Listkiewicz, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Gość wtorkowych "Faktów po Faktach", komentując zajścia podczas meczu Legii z Lechem, powiedział, że "czara goryczy już się przelała". Zdaniem generała Adama Rapackiego, byłego zastępcy komendanta głównego policji, "zupełnie nie załatwi to problemu".

Morawiecki o Iranie: jesteśmy nieformalnym pośrednikiem między Waszyngtonem a Brukselą

Odgrywamy konstruktywną, pozytywną rolę wobec obu stron, USA i Unii Europejskiej - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, pytany o polskie stanowisko wobec wypowiedzenia przez Stany Zjednoczone umowy atomowej z Iranem. Dodał, że "po wyprowadzeniu przez prezydenta Donalda Trumpa USA z porozumienia nuklearnego jesteśmy niejako nieformalnym pośrednikiem między Waszyngtonem a Brukselą".

Czaputowicz w ONZ: Polska za ograniczeniem prawa weta w sprawach ludobójstwa

Zawieszenie broni na Ukrainie jest wciąż daleko - oświadczył we wtorek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Dodał, że Polska popiera "inicjatywy na rzecz ograniczenia korzystania z prawa weta w Radzie Bezpieczeństwa w przypadkach, w których dochodzi do zbrodni wojennych, przeciwko ludzkości czy ludobójstwa".

Sytuacja na A2 opanowana. Korka już nie ma

Najpierw apele o zabieranie w podróż butelek z wodą, potem ewakuacja samochodów z autostrady. Lubuska policja od rana robiła, co mogła, by rozładować olbrzymie korki na autostradzie A2 w rejonie Świecka. Na początku zator w kierunku Niemiec liczył dwadzieścia kilometrów. Po 18.15 sytuacja się unormowała. - Drogi dojazdowe i sama autostrada są przejezdne - informował nasz reporter.

Niebezpieczny stos. Saperzy wywieźli z budowy 666 bomb

W trakcie budowy gazociągu w lesie pod Kędzierzynem-Koźlem (Opolskie) prywatna firma saperska znalazła ponad 1200 różnego rodzaju pocisków, bomb i amunicji z czasów II wojny światowej. Wojsko uważa, że sposób zabezpieczenia pocisków przez firmę był niezgodny ze sztuką. Dlatego żołnierze sami wzięli się za wywóz niebezpiecznych przedmiotów na poligon. Sprawą zajęła się prokuratura.

"Zarabiam 2200 na rękę. Co weekend mam wojnę z kibolami"

- Jak na jednego z nas przypada dziesięciu, to nie ma tragedii. Bywa gorzej. Ale zawsze jest się czego bać - mówią tvn24.pl policjanci z prewencji, którzy regularnie ścierają się z pseudokibicami. - Oni są dobrze zorganizowani, uzbrojeni i prawie zawsze bezkarni - mówią funkcjonariusze.

Już 11 chuliganów zatrzymanych, trzech z zarzutami. "Jeden miał zakaz stadionowy"

Już jedenastu pseudokibiców Lecha Poznań, którzy podczas niedzielnego meczu wtargnęli na boisko i przerwali mecz, zostało zatrzymanych przez policję. Trwają przesłuchania trzech mężczyzn - trzech już usłyszało zarzuty, kolejni mają je usłyszeć wkrótce. Jeden z zatrzymanych już wcześniej miał zakaz stadionowy. Pozostali chuligani są identyfikowani i poszukiwani.