"Odwracanie się od Europy ma konsekwencje w mniejszych pieniądzach"

Rząd przede wszystkim powinien mieć refleksję, na ile postępowanie Prawa i Sprawiedliwości miało wpływ na tak duży spadek funduszy dla Polski - powiedziała w dogrywce "Jeden na jeden" na tvn24.pl Joanna Schmidt. Była posłanka Nowoczesnej skomentowała propozycje Komisji Europejskiej w sprawie podziału środków na politykę spójności.

"Nie sięgnęłabym po władzę, nie mając wizji na rozwój partii"

Teraz czuję, jak bardzo mocno byłam blokowana w partii - podkreślała w "Jeden na jeden" w TVN24 Joanna Schmidt, była posłanka Nowoczesnej, a teraz parlamentarzystka niezależna. Jej zdaniem Nowoczesna jest "wchłaniana i rozpuszczana" przez Platformę Obywatelską, a wyborcy potrzebują "wyrazistej alternatywy".

Adopcje po nowemu. "Będzie można wywierać naciski na kobietę"

W przypadku adopcji nowości oznaczają trudności. Ministerialny projekt zmian w przepisach budzi obawy. Zgodnie z nim dzieci czekające na adopcję czekać będą dłużej, ponieważ rodzice biologiczni dostaną więcej czasu na zastanowienie, czy zrzec się praw rodzicielskich, czy nie. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Bezpieczne stadiony? Minister zapowiadał to półtora roku temu. Sprawdzamy, co zrobił

Półtora roku temu Zbigniew Ziobro zapowiedział "zasadniczą zmianę całości Kodeksu karnego" między innymi w sprawach stadionowych chuliganów. - Mam nadzieję, że w ciągu dwóch, trzech miesięcy będziemy mogli przedstawić efekty tych prac - zapewniał minister sprawiedliwości. Sprawdziliśmy, czy w projektach zmian w kodeksie ogłoszonych przez jego resort, opracowywanych przez rząd bądź przekazanych do Sejmu spełnił tę obietnicę.

40 zastępów strażaków w akcji. Pożar składowiska chemikaliów

Pożar składowiska chemikaliów we wsi Wszedzień koło Mogilna w województwie kujawsko-pomorskim wybuchł w poniedziałek wieczorem. Do akcji gaśniczej skierowano kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Jak dowiedziała się redakcja tvn24.pl we wtorek nad ranem, nie ma zagrożenia chemicznego.

"Zdecydowany sprzeciw budzą próby wywierania nacisku na sędziów"

"Zauważamy wysoki stopień zaangażowania pani Dagmary Pawełczyk-Woickiej w działania, które wielokrotnie ocenialiśmy jako naruszające wartości składające się na etos zawodu sędziego" - oświadczyło Zebranie Sędziów Sądu Apelacyjnego w Krakowie, które podjęło w poniedziałek cztery uchwały. W jednej z nich wspiera krakowskich sędziów, którzy w zeszłym tygodniu wyrazili wotum nieufności wobec prezes tamtejszego Sądu Okręgowego.

"W ciągu kilkunastu dni pan prezes powinien opuścić szpital"

Jarosławowi Kaczyńskiemu nic poważnego nie dolega. Wkrótce wróci do pracy - zapewnił Adam Bielan, wicemarszałek Senatu, komentując stan zdrowia prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Gość "Kropki nad i" dodał, że lider partii rządzącej nie wybiera się na polityczną emeryturę.

"W 2015 roku minister Rafalska szeptała nam do ucha: zagłosujcie na mnie"

Czujemy się oszukani. Nie tylko przez minister Elżbietę Rafalską, ale także przez prezydenta - powiedziała w "Faktach po Faktach" Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych, która wraz z pozostałymi protestującymi przebywała w Sejmie 40 dni, walcząc o spełnienie postulatów. Jej syn, Jakub Hartwich, ocenił, że "polski rząd niestety nie chce pomagać osobom niepełnosprawnym".

NIK alarmował, wiceminister ostrzegał. Państwo wiedziało, że śmieci to tykająca bomba

Władze państwa i władze samorządowe od kilku lat miały świadomość narastającego problemu składowisk, na których gromadzono odpady niezgodnie z wydanymi pozwoleniami. Problem nie został jak dotąd rozwiązany. Na wysypiskach wybuchło w tym roku ponad 70 tajemniczych pożarów. "Zero tolerancji dla mafii śmieciowej" - ogłosił dziś wiceminister środowiska. Zwiększenie kontroli służb państwowych nad "strumieniem odpadów" jest jednak dopiero zapowiadane.

"Nie ma pomiędzy nami żadnych rozbieżności"

Zgadzamy się co do wszystkich głównych celów, które Sojusz Północnoatlantycki powinien w najbliższych latach realizować - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z sekretarzem generalnym NATO. Jens Stoltenberg podkreślał w poniedziałek rolę Polski w NATO.

Obywatele RP chcą oddalenia wniosku MSWiA

Obywatele RP wnioskują do Sądu Rejonowego w Warszawie o oddalenie w całości wniosku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Chodzi o zawieszenie zarządu Fundacji Wolni Obywatele RP i wyznaczenie zarządcy w związku z naruszeniem postanowień statutu fundacji.

"Protest nie był polityczny. Byłam tam, by towarzyszyć protestującym i im pomagać"

Wykorzystywanie protestu do ataku na opozycję jest kompletnie nieodpowiedzialne - powiedział poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz. Skomentował w ten sposób wypowiedź premiera, który zarzucił opozycji, że próbowała "zbić kapitał polityczny na tym ludzkim nieszczęściu". Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15 podkreśliła, że politycy opozycji przychodzili do protestujących w Sejmie opiekunów i ich podopiecznych, bo "nie było możliwości, aby ktokolwiek inny wyprowadził osoby niepełnosprawne na spacer czy przyniósł jedzenie".

PO liczy na "szybkie wyjaśnienie" pożaru. Brudziński zapowiada zbadanie sprawy

- Liczymy, że policja pod nadzorem ministra Brudzińskiego szybko wyjaśni, kto dokonał tego podpalenia i jakie były motywy - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann. Z kolei minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński poprosił kilka godzin wcześniej szefów Policji i Państwowej Straży Pożarnej o informacje w sprawie pożaru przy kamienicy posła PO Krzysztofa Brejzy.

40 dni protestu w Sejmie

Nikt nie myślał, że potrwa aż tyle. Po 40 dniach protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców został zawieszony. Opuścili oni Sejm. Trwającej sześć tygodni walce - jak sami mówią - towarzyszyły wielkie emocje. Postulat 500 złotych dodatku nie został spełniony i jak zapowiadają, protest będzie trwał.

Bielan: są momenty, kiedy straż marszałkowska musi użyć siły

Zarówno straż marszałkowska, jak i protestujący w Sejmie byli pod dużą presją, być może w pewnym momencie emocje spowodowały, że doszło do scen, których nie chcielibyśmy oglądać - powiedział w poniedziałek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Pytany, czy jest dumny z tego, jak straż i marszałek Sejmu potraktowali protestujących, odpowiedział: - Oczywiście, że nie jestem dumny, w ogóle nie chciałbym takich scen oglądać.

To mogła być zbrodnia doskonała. Zdecydowało kilka minut

Ciało 54-latka było już w drodze do krematorium, kiedy policja otrzymała dowód, że nie zmarł on śmiercią naturalną. Mężczyzna został zamordowany, a zarzut zabójstwa usłyszał już jego syn. Został tymczasowo aresztowany, do winy się nie przyznał.