"Protest nie był polityczny. Byłam tam, by towarzyszyć protestującym i im pomagać"

Wykorzystywanie protestu do ataku na opozycję jest kompletnie nieodpowiedzialne - powiedział poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz. Skomentował w ten sposób wypowiedź premiera, który zarzucił opozycji, że próbowała "zbić kapitał polityczny na tym ludzkim nieszczęściu". Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15 podkreśliła, że politycy opozycji przychodzili do protestujących w Sejmie opiekunów i ich podopiecznych, bo "nie było możliwości, aby ktokolwiek inny wyprowadził osoby niepełnosprawne na spacer czy przyniósł jedzenie".

PO liczy na "szybkie wyjaśnienie" pożaru. Brudziński zapowiada zbadanie sprawy

- Liczymy, że policja pod nadzorem ministra Brudzińskiego szybko wyjaśni, kto dokonał tego podpalenia i jakie były motywy - powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann. Z kolei minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński poprosił kilka godzin wcześniej szefów Policji i Państwowej Straży Pożarnej o informacje w sprawie pożaru przy kamienicy posła PO Krzysztofa Brejzy.

40 dni protestu w Sejmie

Nikt nie myślał, że potrwa aż tyle. Po 40 dniach protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców został zawieszony. Opuścili oni Sejm. Trwającej sześć tygodni walce - jak sami mówią - towarzyszyły wielkie emocje. Postulat 500 złotych dodatku nie został spełniony i jak zapowiadają, protest będzie trwał.

Bielan: są momenty, kiedy straż marszałkowska musi użyć siły

Zarówno straż marszałkowska, jak i protestujący w Sejmie byli pod dużą presją, być może w pewnym momencie emocje spowodowały, że doszło do scen, których nie chcielibyśmy oglądać - powiedział w poniedziałek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Pytany, czy jest dumny z tego, jak straż i marszałek Sejmu potraktowali protestujących, odpowiedział: - Oczywiście, że nie jestem dumny, w ogóle nie chciałbym takich scen oglądać.

To mogła być zbrodnia doskonała. Zdecydowało kilka minut

Ciało 54-latka było już w drodze do krematorium, kiedy policja otrzymała dowód, że nie zmarł on śmiercią naturalną. Mężczyzna został zamordowany, a zarzut zabójstwa usłyszał już jego syn. Został tymczasowo aresztowany, do winy się nie przyznał.

Premier z przesłaniem do "turboliberalnej opozycji"

Cieszę się, że protest w Sejmie się zakończył. Jesteśmy otwarci na rozmowę, chcemy dalej prowadzić dialog ze środowiskami osób niepełnosprawnych, jesteśmy rządem najbardziej wrażliwym społecznie w Polsce po 1989 roku - zapewniał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Zwrócił się również do polityków opozycji, którą nazwał "turboliberalną opozycją".

Premier: Nord Stream2 to zatruta pigułka europejskiego bezpieczeństwa

Zgromadzenie Parlamentarne NATO musi zadać sobie pytanie, czy wspólne bezpieczeństwo nie zostanie zagrożone. Gazociąg Nord Stream2 stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego i solidarności Europy - mówił premier Mateusz Morawiecki w Sejmie. - Jest to czas, w którym należy podkreślić za premierem Ukrainy: Nord Stream2 to nowa broń hybrydowa wymierzona w Unię Europejską, kraje Unii Europejskiej i w NATO - dodał.

Jechał zygzakiem, miał 1,5 promila. Był w drodze po dziecko

Wjeżdżał na sąsiedni pas, wyprzedzał na ciągłej, zjeżdżał na pobocze. Pierwsze skojarzenie - pijany za kółkiem. Nos nie zawiódł policjanta po służbie, który na drodze dokonał obywatelskiego zatrzymania kierowcy volkswagena. Kiedy mężczyzna dmuchnął w alkomat, wskaźnik pokazał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ujawnienie dokumentu ze szczegółami negocjacji z USA. "Nie wiem, czy w ogóle jest prawdziwy"

Nie wierzę w to, żeby ten dokument w ogóle został sygnowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, bo takie dokumenty po prostu nie wypływają - stwierdził w internetowej części programu "Jeden na jeden" w tvn24.pl Marek Opioła (PiS), szef sejmowej speckomisji oraz polskiej delegacji na Zgromadzenie Parlamentarne NATO. Tak skomentował doniesienia Onetu, według których miało dojść do ujawnienia szczegółów dotyczących negocjacji na temat stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce.

Sasin o niepełnosprawnych: nie jest tak, że uważamy sprawę za zamkniętą

Dobra decyzja, dobrze, że ten protest się kończy - stwierdził szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, pytany w niedzielę w Inowrocławiu o komentarz do opuszczenia Sejmu przez protestujących niepełnosprawnych i ich bliskich. Na spotkaniu z zapowiedział dalszą pomoc dla niepełnosprawnych. - Chociaż z budżetu państwa wydajemy ponad 4 miliardy złotych więcej niż było to wcześniej - stwierdził w niedzielę w Inowrocławiu.

"Ważny krok". Gowin w Izraelu, rozmawiał o ustawie o IPN

Wicepremier Jarosław Gowin rozmawiał w niedzielę w Tel Awiwie z izraelskim ministrem do spraw nauki Ofirem Akunisem między innymi na temat wywołującej kontrowersje nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. - To ważny krok, by odsunąć na bok to, co ostatnio dzieliło nasze narody - podsumował tę rozmowę.

Emocje i łzy. Protestujący wrócili do domów

Opuścili Warszawę, są już w domach. Po 40 dniach Komitet Protestacyjny Rodziców Osób Niepełnosprawnych zakończył protest w Sejmie. Opiekunom osób niepełnosprawnych i ich podopiecznym towarzyszyły duże emocje i łzy. - Tęskniłem za swoim ukochanym przyjacielem, czyli psem, który bardzo się cieszy na mój widok. Jestem też wdzięczny mamie, że wytrwała ze mną - mówił Adrian Glinka, nie kryjąc wzruszenia.