Posłanka PO chciała uderzyć w ministra i zaliczyła wpadkę. "Przepraszam za błąd"

To dzięki pana mowie nienawiści - napisała posłanka PO Kinga Gajewska w emocjonalnym wpisie adresowanym do Mariusza Błaszczaka. Przytoczyła w nim historię ataku na rodzinę z Czeczenii, którą opisał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W rzeczywistości atak miał miejsce za czasów rządów PO-PSL, a zdjęcie użyte do zilustrowania historii pochodzi nie z Białegostoku, a z Syrii.

Szczerski: słowa prezesa PiS to dobry sygnał

Słowa prezesa Kaczyńskiego zachęcające do wyciszenia emocji wokół decyzji prezydenta to dobry sygnał, który wychodzi naprzeciw także oczekiwaniom prezydenta. Powinny być dobrze przyjęte - powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu Andrzeja Dudy. Zaznaczył, że prezydent pozostaje przywiązany do głębokiej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Ma 88 lat, zdał egzamin na prawo jazdy. "Nie jestem jeszcze na aucie, jeszcze coś potrafię"

- Wstałem o 4 rano, wykąpałem się, ogoliłem, wypiłem dwie kawy, zjadłem kromkę chleba z miodem, o godzinie 6 był już po mnie instruktor. Egzamin był wyznaczony na 7.30, sam tak chciałem, bo człowiek jest sprawniejszy rano. Na placu manewrowym czułem, jak mi włosy z cebulek wychodzą, w ustach mi zaschło, ale utrzymałem koncentrację - pan Piotr, lat 88, opowiada, jak zdał egzamin na prawo jazdy.

Kaczyński o protestujących przed  jego domem. "Atak odparł mój kot"

Ostatnio wykrzykuje się hasło, zupełnie bzdurne: "precz z Kaczorem dyktatorem". Ten Kaczor to oczywiście ja, a ten dyktator jest tak łagodnym i dobrym dyktatorem, że można mu nawet oblegać dom, nie dawać mu mieszkać spokojnie. (…) Oczywiście tutaj mogę powiedzieć żartem, że atak odparł mój kot - powiedział w czwartek na antenie Radia Maryja Jarosław Kaczyński. Nawiązał w ten sposób do protestów przeciwko zmianom w sądownictwie. W sobotę 22 lipca manifestacja odbyła się także przed domem prezesa PiS na Żoliborzu.

Ścigali jednego, teraz już trzech. Kolejni zamieszani w superskok znikają

Do niedawna wielkim nieobecnym w tej sprawie był Grzegorz Łuczak. Teraz do grona osób ściganych listem gończym po kradzieży 8 milionów złotych dołączyli dwaj skazani niedawno mężczyźni - Adam K. i Dariusz D. Pierwszy miał przygotować plan przestępstwa, a drugi pomóc w jego realizacji. Mieli trafić za kratki, ale wyparowali.

Brutalna interwencja policji wobec starszej kobiety. "Wyszli poza prawo"

Ten film jest smutny, przykry dla tej starszej pani, która spotkała się z niepotrzebną i niewytłumaczalną agresją - powiedział we "Wstajesz i Wiesz" Dariusz Nowak, były rzecznik małopolskiej policji. Jego zdaniem funkcjonariusze, którzy brutalnie potraktowali 82-letnią kobietę, "wyszli poza prawo".

"Wydało mi się to symbolem pokoju, jakby to była biała krew"

Zdjęcie zrodziło się z potrzeby chwili. Zauważyłam jak strugi wosku spływają po czyjejś ręce. Wydało mi się to symbolem pokoju - powiedziała "Faktom po południu" Katarzyna Bartosik, autorka fotografii wykonanej 18 lipca podczas protestu "Wolne Sądy" przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Zdjęcie szybko rozprzestrzeniło się w sieci i dla wielu internautów stało się symbolem manifestacji przeciwko zmianom w sądownictwie zaproponowanym przez Prawo i Sprawiedliwość.

Ministerstwo po liście z Niemiec chce ponownej analizy w sprawie Przystanku Woodstock

Sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba odpowiedział na list przedstawiciela rządu RFN, który kilka dni temu wyraził zdziwienie, iż strona polska zrezygnowała ze współpracy z niemieckimi strażakami przy zabezpieczeniu Przystanku Woodstock. Wiceminister zalecił, aby straż pożarna raz jeszcze dokonała analizy bezpieczeństwa festiwalu. Poprosił również, aby nasi zachodni sąsiedzi skupili się na zabezpieczeniu granicy, tak, by do Polski nie przedostali się terroryści.

"Wymiar sprawiedliwości musi być przebudowany"

My, w odróżnieniu od naszych poprzedników, nasze zobowiązania wypełniamy, wymiar sprawiedliwości musi być przebudowany i zrobimy wszystko, by tak się stało - zapowiedział w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak w wywiadzie telewizyjnym. - W kampanii prezydenckiej Andrzej Duda również mówił o tym zobowiązaniu, więc czekamy, że to zobowiązanie też zostanie wykonane - dodał.

"Co się wydarzyło". Nowa książka Hillary Clinton

Jesienią ukaże się nowa książka byłej kandydatki na prezydenta z ramienia Partii Demokratycznej Hillary Clinton, zatytułowana "What Happened" ("Co się wydarzyło"). Będą to jej wspomnienia z zeszłorocznej kampanii prezydenckiej - poinformowała w czwartek agencja AP.

"Środki na potencję to był zwykły gips". Kupujemy w sieci, możemy trafić na truciznę

Podrażnienia przewodu pokarmowego, ból brzucha, złe samopoczucie, poważne uszkodzenia narządowe, powodujące poważną niewydolność wątroby - to niektóre z zagrożeń wynikające z zażycia niewłaściwych leków. Główny Inspektorat Farmaceutyczny bije na alarm. W ciągu roku liczba podrabianych leków wzrosła czterokrotnie. Fałszywe - zamiast leczyć - mogą poważnie zaszkodzić, a nawet uśmiercić. Materiał programu "Polska i świat".

Miller: za dwa lata ludzie mogą znowu wyjść na ulice, a z nimi wyjdą inni

- Prezydent zapowiadając, że skieruje do Sejmu własne projekty ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym, popełnił błąd - mówił Leszek Miller w "Faktach po Faktach". - Powinien zwołać Radę Gabinetową, żeby przed całym rządem powiedzieć, jakie ma zastrzeżenia do ustaw i jak sobie wyobraża dalsze procedowanie nad nowymi aktami prawnymi - wyjaśniał były premier.

Sąd cywilny a wybór prezes Przyłębskiej. Sprawę rozpatrzy TK

11 września Trybunał Konstytucyjny zbada, czy sąd w trybie cywilnym może weryfikować powołanie prezesa TK. Wnioskodawcy - posłowie PiS chcą uznania, że jest to niekonstytucyjne. 12 września Sąd Najwyższy ma w tym trybie badać "umocowanie" Julii Przyłębskiej jako prezesa TK.