Najnowsze

Najnowsze

Kontrola w sprawie "policjantów przebierańców"

W komendzie policji w Suwałkach działają doświadczeni policjanci z Biura Kontroli Komendy Głównej Policji - dowiedział się portal tvn24.pl. Ich zadaniem jest sprawdzenie między innymi tego, czy policjanci z tej jednostki rzeczywiście pilnują domu wiceministra Jarosława Zielińskiego i muszą "przebierać się" za funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.

"Chcemy wysłać sygnał do Londynu". Źródło: unijny szczyt niezależnie od rozwoju wypadków

Zwołany na niedzielę 25 listopada szczyt 27 państw Unii Europejskiej obędzie się niezależnie od tego, czy porozumienie w sprawie brexitu upadnie w Londynie czy nie - twierdzi PAP, powołując się na źródła unijne. Brytyjskie media podają w piątek, że pięciu eurosceptycznych ministrów gabinetu Theresy May porozumiało się co do pozostania na stanowiskach i próby przekonania premier do renegocjacji umowy z UE.

Kempa: pakt ONZ o migracji nie przyniesie nic dobrego

- To leczenie skutków - oceniła w piątek minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa, odnosząc się do paktu ONZ o migracji. Zapowiedziała także, że wkrótce zapadnie ostateczna decyzja rządu w sprawie przystąpienia do niego Polski.

"Człowiek, który wiedział za dużo". Reportaż "Superwizjera"

Dziennikarze "Superwizjera" i "Głosu Wielkopolskiego" dotarli do nowych świadków w sprawie Jarosława Ziętary. Poznański dziennikarz zaginął bez śladu 26 lat temu. Wiele wskazuje na to, że został porwany i zamordowany. Tuż po tym, jak wpadł na trop olbrzymiej afery przemytniczej. Do dziś nie wiadomo, kto był informatorem Ziętary i jaki udział w tej sprawie mogły mieć służby specjalne.

Tankowali paliwo do bagażnika, uciekli i nie zapłacili. Wpadli po pościgu

Do pięciu lat więzienia grozi parze młodych ludzi, których zatrzymano pod zarzutem kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w powiecie strzelecko-drezdeneckim (Lubuskie). - Ich ucieczka przed policją zakończyła się kolizją z cysterną i radiowozem - poinformował Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Rzecznik dyscyplinarny "nie ma podstawy prawnej" do wezwania sędziego na świadka

Sędzia nie może być przez rzecznika wzywany jako świadek, a jeśli rzecznik dyscyplinarny wzywa sędziego do złożenia zeznań, czyni to bezprawnie - wynika z opinii profesora Kazimierza Zgryzka z Uniwersytetu Śląskiego, przygotowanej dla Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Pismo ma związek z "działaniami podjętymi przez rzecznika dyscyplinarnego w stosunku do sędziów" i wzywaniem ich na przesłuchania.

"Wykonanie postanowienia to jest rzecz niełatwa". TSUE wysłuchał argumentów w sprawie Polski

W Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu zakończyła się rozprawa w sprawie środków tymczasowych dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym. Sędziowie wysłuchali argumentów zarówno przedstawiciela polskiego rządu, jak i Komisji Europejskiej, która w skardze do TSUE wniosła o zawieszenie stosowania przepisów ustawy. Według korespondenta TVN24, Polskę poparły Węgry.

Lekarka wspierająca ruchy antyszczepionkowe stanie przed komisją etyki

- Komisja Etyki może podjąć decyzję o skierowaniu sprawy do rzecznika odpowiedzialności zawodowej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Białymstoku - mówi prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku Henryk Grzesiak, odnosząc się w ten sposób do słów dr Doroty Sienkiewicz, która poparła w Sejmie ruch antyszczepionkowy. Okręgowa Izba Lekarska przekazała tę sprawę do Komisji Etyki Lekarskiej.

NBC News: USA badają możliwości wydalenia ściganego przez Turcję Fethullaha Gulena

Administracja Donalda Trumpa sprawdza możliwości pozbycia się z terytorium USA tureckiego kaznodziei Fethullaha Gulena - poinformowała amerykańska NBC News. Według tej stacji ma to być sposób, aby przekonać domagające się ekstradycji Gulena władze Turcji do złagodzenia presji na Arabię Saudyjską po śmierci dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego.

Saperzy, rosomaki i przeprawa przez Zalew Włocławski

W czwartek odbyły się ćwiczenia zorganizowane przez 12. Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną w ramach trwających manewrów Anakonda-18. W miejscowości Murzynowo pod Płockiem Polscy i Czescy saperzy mieli za zadanie przeprawić na drugi brzeg między innymi rosomaki, zestawy przeciwlotnicze Poprad, Brdm i wojskowe samochody ciężarowe.

Pierwsze superszybkie pociągi w Afryce. Nie zabrakło kontrowersji

W Maroku uruchomiono w czwartek pierwszą w Afryce linię kolejową dużych prędkości. Pociągi, które będą jeździć z prędkością do 320 kilometrów na godzinę, skrócą ponad dwukrotnie czas podróży pomiędzy Tangerem na północy kraju a Casablanką na zachodzie.