Najnowsze

Najnowsze

"Gwałtowny, rodzący obawy i niebezpieczny moment" w Syrii

Specjalny przedstawiciel ONZ do spraw Syrii Staffan de Mistura powiedział w środę na forum Rady Bezpieczeństwa, że nasilenie przemocy w regionie powoduje ofiary cywilne na przerażającą skalę oraz zaapelował o wysiłki zmierzające do natychmiastowej deeskalacji.

Uciekli przed wojną, teraz grozi im deportacja

Polska chce deportować ukraińska rodzinę z Doniecka. Po raz kolejny odmówiono im przyznania statusu uchodźcy - mimo, że rodzina uciekła z regionu gdzie toczą się walki. Andriej i Natalia razem z dwójką dzieci od ponad dwóch lat próbują ułożyć sobie życie w Polsce. Teraz znów wróciły wspomnienia i lęk przed powrotem.

Wyjątkowy doping z Korei Północnej

Roztańczona piękna armia Kima czyli cheerleaderki z Korei Północnej, które skradły serca kibiców. Film, na którym dziewczyny dopingują swoją drużynę podczas meczu hokejowego w Pjongczangu, bije rekordy popularności w sieci. Nic dziwnego, przy tych dziewczynach wyrażenie "być na dopingu" nabiera nowego znaczenia.

Roboty zaopiekują się osobami starszymi

Społeczeństwa starzeją się, a chętnych do opieki nad osobami starszymi zaczyna brakować. Japonia stawia na roboty - bardzo im się spieszy, bo opiekunów-ludzi już zaczyna brakować.

Nowe zasady wyprowadzania psów w Warszawie

Warszawscy radni znoszą obowiązek wyprowadzania psów na smyczy i wywołują sporo kontrowersji. Nie wszystkim decyzja się podoba, mieszkańcy są podzieleni. Bo poczucie własnego bezpieczeństwa jest silniejsze, niż prawo psa do szerszej wolności.

Neonaziści szykują kolejne zloty w Polsce?

W magazynie "Polska i Świat" pytamy, czy polski rząd i polskie organy ścigania mają pod nadzorem grupy neonazistowskie. Niecały miesiąc po reportażu "Superwizjera" TVN, w którym pokazano spotkania i koncerty neonazistów, ci szykują kolejne złoty i wcale się z tym nie kryją.

Budżet UE uzależniony od stopnia praworządności?

Czy kurek z unijnymi pieniędzmi będzie dla Polski przykręcony? Czy Polska wypracuje z UE kompromis w sprawie praworządności, która jest kością niezgody od dwóch lat. Szef Komisji Europejskiej łagodzi ton, Polski rząd to zauważa, ale polityka jest polityką i oprócz dyplomacji, i gestów liczą się też konkrety. Pytanie brzmi, jaka propozycja padnie z polskiej strony.

"Rozpoczynamy od niezwykle mocnego znaku"

Każdy człowiek jest bezinteresownym darem dla drugiego. Nie skrzywdzić, nie robić drugiemu przykrości - to jest głęboki wymiar Wielkiego Postu - powiedział metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz podczas mszy świętej, którą odprawił w środę popielcową w Świątyni Opatrzności Bożej.

Siła władzy

Władysław Frasyniuk o świcie został wyprowadzony w kajdankach z domu na przesłuchanie w prokuraturze. Zwolniono go po zaledwie dziesięciu minutach, z postawionym zarzutem dotyczącym smoleńskiej kontrmanifestacji. Stąd pytanie, czy konieczne było użycie wobec byłego opozycjonisty takich środków, jakby zatrzymywano groźnego bandytę?

"Solidarni z Frasyniukiem". Demonstracja we Wrocławiu

Około dwustu osób zgromadziło się w środę wieczorem na wrocławskim rynku, aby dać wyraz solidarności z Władysławem Frasyniukiem. O poranku Frasyniuk został zatrzymany przez policję, otrzymał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów.

"Nie było żadnej ochrony, po prostu wysyłali ich walczyć jak świnie"

Wszyscy powinni dowiedzieć się o mężczyznach, którzy giną w Syrii "bez powodu" - powiedziała wdowa po rosyjskim najemniku tzw. grupy Wagnera walczącym w Syrii, cytowana przez kanał telewizyjny Nastojaszczeje Wriemia prowadzony przez Radio Wolna Europa. "Rannych przewieziono do szpitali wojskowych w Moskwie i Petersburgu" - pisze Bloomberg.

"Brakuje silnego głosu polskiej inteligencji"

Słusznie Jarosław Kaczyński pamięta czasy komunizmu, bo wolność jest niebezpieczna, bo wolność zaraża obywateli, bo wolność powoduje naturalny, pozytywny odruch - wskazywał w "Faktach po Faktach" były opozycjonista Władysław Frasyniuk, komentując swoje poranne zatrzymanie przez policję i postawienie zarzutów. Jak dodał, w dzisiejszej Polsce brakuje autorytetów. Drugim gościem programu był były szef MSZ Radosław Sikorski.

"Jesteśmy protektoratem Węgier. Upokarzające"

- To jest upokorzenie dla kraju, który jeszcze niedawno przekonywał całą Unię Europejską do Partnerstwa Wschodniego czy największego budżetu w historii - stwierdził w "Faktach po Faktach" Radosław Sikorski, odnosząc się do sytuacji naszego kraju na arenie międzynarodowej i wprowadzania wobec Polski unijnej procedury przestrzegania praworządności. Jak dodał były szef MSZ, "jesteśmy teraz protektoratem Węgier, od których zależy, czy nam nałożą sankcje, czy nie".

"Brakuje silnego głosu polskiej inteligencji"

Słusznie Jarosław Kaczyński pamięta czasy komunizmu, bo wolność jest niebezpieczna, bo wolność zaraża obywateli, bo wolność powoduje naturalny, pozytywny odruch - wskazywał w "Faktach po Faktach" były opozycjonista Władysław Frasyniuk, komentując swoje poranne zatrzymanie przez policję i postawienie zarzutów. Jak dodał, w dzisiejszej Polsce brakuje autorytetów.

Zieliński o zatrzymaniu Frasyniuka: mógłbym zapytać, czy było niezbędne o 6 rano

Policja działa zgodnie z prawem, na zlecenie prokuratury - stwierdził w rozmowie z TVN24 Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych odpowiedzialny za policję i inne służby mundurowe, komentując środowe zatrzymanie Władysława Frasyniuka przeprowadzone o 6 rano. - Ja bym mógł tylko zapytać, (...) czy nie można by było tego wykonać o innej godzinie - stwierdził wiceszef MSWiA.

Frasyniuk w kajdankach

Przyszli o 6.10 i zakuli go w kajdanki - tak wyglądało zatrzymanie Władysława Frasyniuka. Były działacz Solidarności został przewieziony do prokuratury i po 10 minutach zwolniony do domu. Władysław Frasyniuk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów. Został także przesłuchany w charakterze świadka. O dzisiejszym zatrzymaniu i przesłuchaniu rozmawiali goście programu Tak Jest Henryk Wujec i Zbigniew Janas.