Najnowsze

Najnowsze

"Mamy swoje kłopoty, niepowodzenia, dlatego płaczemy. Bohaterka jest bliżej ludzi"

Bohaterka kobieca zmieniła się. To nie jest już goniąca wyłącznie za miłością, pracująca we wspaniałej agencji reklamowej kobieta. Tylko wyglądamy normalnie, czasem jesteśmy zmęczone. Mamy swoje kłopoty, dlatego płaczemy - mówiła aktorka Magdalena Cielecka o zwiększającej się roli kobiet w serialach. Konferencja na ten temat odbyła się podczas Festiwalu Dwa Brzegi. 13. edycja imprezy rozpoczęła się w sobotę 27 lipca.

"Nie chcemy wiecznie mieszkać w obozach". Rohindżowie domagają się praw

Przebywający na uchodźstwie w Bangladeszu członkowie mniejszości Rohindżów odmówili powrotu do Birmy, jeśli tamtejsze władze nie uznają ich za grupę etniczną i nie będą przestrzegać ich podstawowych praw. Poinformowali o tym w niedzielę przywódcy uchodźców po dwudniowych rozmowach z birmańską delegacją rządową, która przybyła do przygranicznego regionu Cox's Bazar.

Dwa fronty walk na ulicach Hongkongu. Policja użyła gazu

Hongkońska policja użyła w niedzielę gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom antyrządowych demonstracji niedaleko przedstawicielstwa rządu centralnego Chin. To kolejny dzień masowych protestów przeciw lokalnym władzom i nowelizacji prawa ekstradycyjnego.

"Następuje normalizacja przemocy"

Liczy się to, czy władze potrafią wyciągnąć z tego konsekwencje, czy tolerują to, bo być może to będą ich wyborcy - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 politolog, filozof i konstytucjonalista profesor Wojciech Sadurski, odnosząc się do ataków na Marsz Równości w Białymstoku. Profesor Andrzej Rychard, socjolog, wskazywał, że problem nie dotyczy wyłącznie Białegostoku. Jego zdaniem należy "wyjść poza Białystok", bo "zasadniczą rolę pełnią tutaj władze".

"Kolejne rządy ignorowały ten problem"

Władza powinna zdawać sobie sprawę, że emancypacja kobiet, osób LGBT nie jest do zatrzymania - mówił w "Faktach po Faktach" Robert Biedroń. Zdaniem lidera Wiosny władza powinna "po pierwsze, stanąć w obronie tych, którzy są poniżani, wyśmiewani i nie mają równych praw. Po drugie, zastanowić się, jak wyrównać te prawa". - Niewiele zrobiono ani w jednej, ani w drugiej sprawie i dlatego dzisiaj płacimy za to tak wysoką cenę - dodał.

Wniosek o areszt i dwa zarzuty dla Kamila D.

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim skierowała do sądu wniosek o areszt dla dziennikarza Kamila D. Postawiła mu też dwa zarzuty w związku z jego udziałem w piątkowym zdarzeniu na autostradzie A1 pod Piotrkowem Trybunalskim.

Pol'and'Rock rezygnuje z plastiku. "Za rok to będzie obligatoryjne"

Kilka tysięcy osób czeka już w Kostrzynie nad Odrą na startujący w czwartek Pol'and'Rock Festiwal. W tym roku organizatorzy szczególną uwagę przywiązują do ekologii. Kubki wydawane w strefie gastronomii będą wielokrotnego użytku, nie będzie foliówek, a plastikowe sztućce zamieniane są na biodegradowalne.

"Kiedy biją, nie ma miejsca na podziały"

Gdyby rządzili brunatni, którzy rzucali w zeszłym tygodniu kamieniami, dla takich jak ja, dla takich jak wy nie byłoby miejsca - mówił lider Wiosny Robert Biedroń podczas manifestacji "Polska przeciw przemocy" zorganizowanej w niedzielę w Białymstoku. Protest to reakcja na wydarzenia, do jakich doszło w ubiegłą sobotę podczas białostockiego Marszu Równości. - Kiedy biją, nie ma miejsca na podziały - powiedział lider partii Razem Adrian Zandberg. Głos ze sceny zabrał również przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Handlowe potęgi w Polsce. Oto największe firmy

Największą firmą handlową w Polsce pod względem przychodów jest Jeronimo Martins, czyli właściciel Biedronki - wynika z danych udostępnionych przez Ministerstwo Finansów. Podium uzupełniły Lidl i spółka Eurocash (należą do niej takie marki jak Groszek czy abc).

"Nagła reakcja chemiczna" w jeziorze. Kąpielisko częściowo zamknięte

W jeziorze Klukom na terenie plaży miejskiej w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie) doszło w sobotę do "nagłej reakcji chemicznej". Nikt nie został ranny, jednak kąpielisko zostało zamknięte. Policja na jego terenie znalazła fragmenty trzech opakowań z oznaczeniem chemicznym. Po południu w niedzielę kąpielisko zostało częściowo otwarte.

"Te małe kijanki dla nas są jak wieloryby"

W naturze zagrożeniem dla żab z andyjskiego jeziora Titicaca są wierzenia ludowe, zanieczyszczenia środowiska i miłośnicy żabich udek. Dlatego każdy przychówek dla chroniących ten gatunek jest niezwykle cenny. We wrocławskim zoo właśnie wykluło się kilkadziesiąt małych kijanek.

Została modelką, będąc od kilkunastu lat na emeryturze. "Nie chciałam żałować"

Ciekawość świata oraz wiara w to, że jest jakieś przeznaczenie – tak o powodach zostania modelką, będąc od 15 lat na emeryturze, mówiła w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS aktorka Helena Norowicz. – Miałam pewne lęki i obawy, zanim podjęłam decyzję. To był jednak krótki okres niepewności. (…) Mężowi mówiłam, że mogę żałować tego, że nie spróbowałam, a nie chciałam żałować – mówiła w rozmowie z Michałem Sznajderem.

Protesty w Moskwie. Ponad tysiąc zatrzymanych, kilkadziesiąt pobitych

Policja w Moskwie zatrzymała 1373 osoby w czasie sobotniej pokojowej demonstracji poparcia dla kandydatów opozycji w wyborach do władz stolicy Rosji. Poza tym 77 osób zostało pobitych - poinformowało Radio Swoboda, powołując się na portal obrońców praw człowieka OWD-Info. MSZ w wydanym w niedzielę oświadczenie wezwało władze Rosji do "zaprzestania użycia siły wobec pokojowych demonstracji oraz dokonywania arbitralnych zatrzymań".

Milion aut z przeszkodami. "Dla energetyki jest to nowy rozdział"

Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach to cel, który założono w rządowym Planie Rozwoju Elektromobilności. Według ekspertów jego osiągnięcie jest nie tylko trudne ze względu na dotychczasowy poziom sprzedaży, ale wiązałoby się także z wyzwaniem dla branży energetycznej. Więcej aut elektrycznych to bowiem więcej ładowarek i większe zapotrzebowanie na prąd. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

"W którym kraju ktoś sika do słoika, żeby rzucić w innego manifestującego?"

- W marszach równości nie chodzi o ochronę osób homoseksualnych, chodzi o równość wszystkich ludzi - stwierdziła w "Ławie Polityków" w TVN24 Joanna Scheuring-Wielgus (koło poselskie Teraz!), odnosząc się do incydentów związanych z Marszem Równości w Białymstoku, który odbył się 20 lipca. - W którym kraju ktoś sika do słoika, żeby rzucić w innego manifestującego? - dopytywał Krzysztof Gawkowski z Wiosny. Arkadiusz Mularczyk (klub PiS) przekonywał, że "nie ma akceptacji dla przemocy (...) ale też nie ma zgody na prowokacje".

Podróże z małymi dziećmi. "Pierwsza zasada, jaką stosujemy w samolocie, to: zero słodyczy"

Włochy, Tajlandia i Islandia znajdują się na liście państw, które wraz ze swoimi małymi dziećmi zwiedzili autorzy bloga Our Little Adventures Karolina Szymańska i Mariusz Zielonka. - Przede wszystkim podróże z dziećmi to ciągłe wyzwanie, ciągłe otwieranie się na kompromisy i na to, co przyniesie nowy dzień - mówiła w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS Karolina Szymańska.

W Tatrach znaleźli ślady ludzi sprzed 15 tysięcy lat

- To przełomowe odkrycie - nie kryje satysfakcji prof. Paweł Valde-Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Archeolodzy z Polski i Słowacji w jaskini nad Huczawą w Tatrach Bielskich odkryli ślady świadczące o obecności ludzi w Tatrach już 15 tysięcy lat temu. W sumie znaleziono ponad 300 potwierdzających to artefaktów.