Najnowsze

Najnowsze

Samorządowa dogrywka. Za chwilę druga tura wyborów

Rafał Trzaskowski jedzie w teren. Po tym jak w pierwszej turze wygrał bój o stolicę, przyszły prezydent Warszawy wspiera innych kandydatów na prezydentów, wójtów i burmistrzów Koalicji Obywatelskiej. Druga tura w następną niedzielę. Ale kampanii w dogrywce nie odpuszcza żadna ze stron.

Co dalej z Pawłem Kukizem?

W co gra Paweł Kukiz? Bo o tym, co zdarza mu się pisać nocą w internecie, wiadomo aż nadto. Lider Kukiz'15 przeprasza, tłumaczy się kampanijnym zmęczeniem, ale pytania do niego to też te o zmęczenie polityką w ogóle. Czy panuje jeszcze nad swoim ugrupowaniem i co planuje dalej? To że inni z jego bliskich współpracowników mają polityczne plany tajemnicą nie jest.

"Stawka jest wysoka". Apel o utrzymanie pomocy dla Syrii

Zastępca sekretarza generalnego ONZ Mark Lowcock wyraził na forum Rady Bezpieczeństwa obawę o losy pomocy humanitarnej dla Syrii. Mówił o tym w kontekście kruchego porozumienia Rosji z Turcją o zawieszeniu broni w syryjskiej prowincji Idlib.

Bez prezydenta w marszu narodowców

Rocznicowe sprzeczności. Andrzej Duda zaprasza na Marsz Niepodległości, po czym Pałac Prezydencki informuje, że prezydent na marsz się nie wybiera. 11 listopada miało być wielkie wspólne świętowanie, a jest wielkie zamieszanie.

Sąd: Owsiak ma przeprosić Pawłowicz za słowa z Woodstocku

Jerzy Owsiak ma przeprosić posłankę Prawa i Sprawiedliwości Krystynę Pawłowicz na Facebooku i stronie internetowej oraz zapłacić 10 tysięcy zadośćuczynienia - zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie. Chodzi między innymi o słowa wypowiedziane przez Owsiaka podczas Przystanku Woodstock w 2017 roku.

"Nie można świętować razem, jeśli nie żyje się razem"

- To jest kompromitacja, nie pierwsza i nie ostatnia prezydenta Dudy. On zaprasza byłych prezydentów na marsz, na który sam nie pójdzie - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz. - My nie żyjemy razem, oni nie zapraszają nas do żadnej ważnej sprawy - powiedział były premier pytany, czy wyobraża sobie wspólne obchody stulecia niepodległości.

Gry uliczne. Nielegalne wyścigi i bezsilność policji

Ułamek sekundy, który wszystko na zawsze zmienia. Choć tego akurat w ogóle nie biorą pod uwagę amatorzy szybkiej jazdy nie na torach wyścigowych, a na zwykłych ulicach. To ich właśnie kręci. Drogie auta i szalona jazda to jednak nie wszystko. Kim są ludzie biorący udział w nielegalnych wyścigach i dlaczego policja jest wobec nich bezsilna?

Bezkarność pirata. Frog przepisy łamie notorycznie

Ponad 100 przepisów złamanych w kilkanaście minut - to niechlubny rekord człowieka znanego jako Frog. Do tego dochodzą notorycznie łamane przez niego sądowe zakazy prowadzenia aut, ale nawet złapany - jak niedawno na gorącym uczynku - praktycznie pozostaje bezkarny. I nie można wykluczyć, że wciąż jeździ. Dlaczego tak się dzieje?

Kazimierz Marcinkiewicz: Nie można świętować razem, jeśli nie żyje się razem

- To jest kompromitacja, nie pierwsza i nie ostatnia prezydenta Dudy. On zaprasza byłych prezydentów na marsz, na który sam nie pójdzie - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz. - My nie żyjemy razem, oni nie zapraszają nas do żadnej ważnej sprawy - powiedział były premier pytany, czy wyobraża sobie wspólne obchody stulecia niepodległości.

Sprawca ataku na synagogę w sądzie. Prokuratura chce kary śmierci

Sprawca sobotniej strzelaniny w synagodze w Pittsburghu w poniedziałek pojawił się w sądzie federalnym w tym mieście, gdzie przedstawiono mu zarzuty związane z tym atakiem. Prokuratura federalna zapowiedziała wcześniej, że zamierza domagać się dla napastnika kary śmierci.

"53 wojny". Ona wzięła na siebie jego stres i strach. Trauma żony korespondenta ze stref konfliktów.

Film Ewy Bukowskiej „53 wojny” opowiada o traumie żony korespondenta wojennego. Zainspirowała ją prawdziwa historia Grażyny Jagielskiej opisana w książce „Miłość z kamienia”. Bohaterka filmu bierze na siebie ciężary męża, chce być dla niego podporą. To jednak ponad jej siły, nieustanny lęk i oczekiwanie na najgorszą wiadomość doprowadzają jej życie do ruiny. Z reżyserką rozmawiał Łukasz Jedliński, współgospodarz „Wstajesz i weekend”.

Życie po wojnie. Zespól stresu pourazowego to „choroba rodzinna”, bo cierpią też bliscy. Opowieść weterana.

Dla wielu żołnierzy powrót z misji za granicą to początek kłopotów. Gdy kończy się wojna często zaczyna się PTSD, zespół stresu pourazowego. Wojskowi mają napady lęku, agresji. Powracają traumatyczne obrazy i przeżycia. Bezsenność potęguje nieustanne zmęczenie. Weteran, kapitan rezerwy Witold Kortyka zmagał się z PTSD. Był na misjach w Iraku, Afganistanie i na Bałkanach. Został ranny dwa razy. „Musiałem odbudować swoje życie na nowo. Gdy zaczęły się problemy rodzinne, wiedziałem, że sam sobie z tym nie poradzę. Bardzo pomogli mi bliscy” – mówił Łukaszowi Jedlińskiemu kpt. Witold Kortyka.

Kiedy "piątek" przejmie zbyt mocno...

Internetowe wpisy Pawła Kukiza - dla jednych frywolne, dla innych wulgarne - sprawiły, że o kryzysie w ruchu Kukiz'15 zrobiło się głośno. Jakub Kulesza odszedł z klubu, Marek Jakubiak zapowiada stworzenie partii. Goście Andrzeja Morozowskiego mówili zaś o tym, co wolno politykowi w sieci.