Najnowsze

Najnowsze

W "Faktach po Faktach" o ustawie represyjnej i "spowiedzi agenta Tomka"

W co gra agent Tomek? Dlaczego zdecydował się opowiedzieć o kulisach operacji w sprawie tak zwanej willi Kwaśniewskich? Czy zaszkodzi swoim byłym mocodawcom? Komentarza po reportażu "Superwizjera" TVN udzielą w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz (adwokat, były szef Kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego i były szef MSWiA) oraz dziennikarz Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej".

Ceny ropy w 2020 roku. Prognozy analityków

W 2020 roku ropa nie powinna znacząco drożeć, nie będzie większych problemów z ilością surowca na rynku, a spore zapasy zmniejszają wrażliwość rynku na jakiekolwiek geopolityczne ryzyko - przewidują analitycy.

"PiS chce zniszczyć trzecią władze sądowniczą, bo dwie inne ma już w swoich rękach"

PiS doprowadził do takiego chaosu, że aby z tego chaosu wyjść, trzeba stosować ekstraordynaryjne uchwały - zwracała uwagę w "Kawie na ławę" Izabela Leszczyna (PO). Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odpowiadał, że przeciwnikom chodzi o "zatrzymanie reform wymiaru sprawiedliwości". W programie dyskutowano także o uchwale trzech Izb Sądu Najwyższego, który zareagował na zmiany w polskim sądownictwie.

Dowódca generalny pozostanie na stanowisku, ale raczej nie na pełną kadencję. Wniosek u prezydenta

Wszystko wskazuje na to, że generał Jarosław Mika pozostanie dowódcą generalnym, czyli przełożonym większości polskich żołnierzy. Odpowiedni wniosek znalazł się już na biurku prezydenta – wynika z informacji tvn24.pl. Ale generał najpewniej będzie też ostatnim szefem Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Obóz rządzący zabiera się bowiem za likwidację tej instytucji.

Niemal 900 tysięcy kilometrów mniej na liczniku

Prawie 900 tysięcy kilometrów - taką rozbieżność w stanie drogomierza ujawnili policjanci podczas kontroli na terenie Krasnegostawu. Jak poinformowano w komunikacie, obecnie trwa postępowanie, które wyjaśni, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru.

Netanjahu: moment kulminacyjny jest przed nami

Mam nadzieję, że będziemy mogli tworzyć historię - powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu o zbliżającej się wizycie w Białym Domu w związku z oczekiwanym ujawnieniem przez amerykańską administrację planu pokojowego dla Bliskiego Wschodu.

Tomasz Kaczmarek "idzie w konflikt z partią władzy"

Pytanie, która prokuratura by się tym zajęła, to musiałaby być prokuratura, która dziś podlega partii władzy - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 Artur Dziambor z Konfederacji. Goście programu komentowali ujawnione w reportażu "Superwizjera" zeznania byłego agenta CBA Tomasza Kaczmarka oraz oskarżenia formułowane pod adresem szefów służb - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik przekonywał, że "tego typu historie mają miejsce, kiedy ktoś jest podejrzewany", Izabela Leszczyna (PO) zaznaczyła, że Kamiński i Wąsik "zostali skazani dokładnie za to, o czym mówi agent Tomek".

Wniosek o wotum nieufności. Zapowiedź Lewicy po reportażu "Superwizjera"

Klub parlamentarny Lewicy zgłosi w najbliższym tygodniu wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego - powiedział szef klubu Krzysztof Gawkowski. Zapowiedziany wniosek to reakcja na reportaż "Superwizjera", w którym pojawiły się oskarżenia byłego agenta CBA Tomasza Kaczmarka wobec Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Silne wstrząsy w Turcji. 35 zabitych, ponad półtora tysiąca rannych

Do 35 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w piątek wieczorem wschodnią Turcję - poinformowały w niedzielę tureckie władze. Trzęsienie miało magnitudę 6,8, a jego epicentrum znajdowało się w pobliżu miasta Sivrice. Rannych zostało 1607 osób.

Były szef CBA: szkoda, że agent Tomek wcześniej tego nie powiedział

Szkoda, że prokuratura i politycy nie dokończyli procesu rozliczania tych osób - mówił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 Paweł Wojtunik. Były szef CBA komentował w ten sposób oskarżenia formułowane pod adresem obecnych szefów służb - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika - przez Tomasza Kaczmarka. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do zeznań byłego agenta, w których obciąża on swoich byłych przełożonych.

Mariusz Szczygieł: to jest ten najwspanialszy moment

- Najbardziej lubię ten czas, gdy jeszcze nie mam bohatera. Mam pomysł, mam temat i szukam człowieka - mówił w programie "Ostatnie piętro" w TVN24 BiS Mariusz Szczygieł, pisarz i reportażysta. Jak podkreślał w rozmowie z Michałem Sznajderem, "to jest ten najwspanialszy moment", kiedy takiego bohatera uda się znaleźć. Pisarz zwrócił uwagę, że ważna jest także puenta. - Nie może być przypadkowa. (…) Puenta daje takie drugie, trzecie, czwarte dno. Początek i sam koniec to dwa najprzyjemniejsze momenty - podkreślał.

Brytyjczycy szykują się na brexit. Amerykanie chcą umowy

Podczas wizyty w Londynie amerykański minister skarbu Steven Mnuchin złożył deklarację dotyczącą umowy handlowej z Wielką Brytanią. Zapewnił, że Stany Zjednoczone chcą ją uzgodnić do końca 2020 roku. - Czekamy na kontynuację wspaniałych stosunków handlowych - dodał.

"Tomasz Kaczmarek rozmawiając z nami, naraża się na kolejne zarzuty"

Tomasz Kaczmarek twierdzi, że od dawna byłe szefostwo CBA, obecni ministrowie, nie pałają do niego sympatią - powiedział Maciej Duda, jeden z autorów reportażu o byłym agencie CBA. We "Wstajesz i weekend" w TVN24 mówił o motywacjach byłego agenta Centralnego Biura Antykorupcyjnego do opowiedzenia swojej historii.

Przetrwała wojnę i bombardowanie, nie przetrwała wolnego rynku. Ostatnie dni piekarni "Kuracyjnej"

Na podłodze - ślady wojny, na zapleczu - starodawne maszyny i tradycyjne receptury, a na półkach - coraz większe pustki. Piekarnia "Kuracyjna" przy Racławickiej z końcem stycznia przejdzie do historii. - Te budynki przetrwały wszystkie zawirowania w przeciągu ostatnich stu lat w Polsce. Żal tych wszystkich lat - wzdycha Robert Szelągowski, zięć współwłaścicielki. Bo piekarnia daje chleb, ale nie kokosy.

"Chcemy demokratycznych wyborów", "Dyktator musi odejść"

Manifestacja poparcia dla Juana Guaido, który w ubiegłym roku ogłosił się prezydentem Wenezueli, zgromadziła w Madrycie tysiące osób. Ramię w ramię stanęli z nim na wiecu przedstawiciele władz miasta i regionu. "Chcemy demokratycznych wyborów", "Dyktator musi odejść" - skandowano.

"Po obejrzeniu reportażu zadajemy sobie pytanie, czy CBA nadaje się do naprawienia"

Bardziej tworzono sytuacje korupcyjne, niż je wykrywano, rozpracowywano i chwytano winnych. To cała seria prowokacji - komentował materiał "Superwizjera" TVN dr Jacek Kucharczyk, prezes zarządu Fundacji Instytut Spraw Publicznych. W reportażu pokazano spowiedź słynnego agenta Tomka, który ponad 10 lat temu miał znaleźć dowody na nieuczciwość byłej pary prezydenckiej, w sprawie tak zwanej "willi Kwaśniewskich".