Najnowsze

Najnowsze

Premier Sri Lanki: na wyspie wciąż są bojownicy i materiały wybuchowe

Premier Sri Lanki Ranil Wickremesinghe zaalarmował we wtorek, że na wyspie wciąż są bojownicy i materiały wybuchowe. Przekazał także, że możliwe są zwolnienia niektórych urzędników ze względu na zlekceważenie ostrzeżeń przed atakami z Niedzieli Wielkanocnej. Prezydent kraju poinformował, że wkrótce spodziewana jest także zmiana szefa sił zbrojnych.

Okrągły stół dla oświaty. Stary pomysł w gorszej odsłonie

Nauczyciele nie przerywają strajku i nie chcą "okrągłego stołu" na Stadionie Narodowym, bo jak tłumaczą - chcą rzeczywistych negocjacji z rządem, a nie happeningu. I mówią to też ci związkowcy, którzy siedzieli już przy takim "okrągłym stole dla oświaty" 11 lat temu, gdy rząd był z Platformy, a prezydent z PiS. Daria Górka przypomina, jak wyglądały wtedy rozmowy i wyjaśnia, dlaczego powtórka z tamtej historii teraz jest praktycznie nierealna.

Kalkulacja wyborcza. Jak PiS próbuje zyskać głosy

Mamy 16. dzień nauczycielskiego protestu i 13 dni do matur. Dobra wiadomość jest taka, że maturzyści - przynajmniej większość z nich - mają dostać świadectwa i klasyfikacje. Zła, że nauczyciele nie mają raczej szans na takie podwyżki, jakich by chcieli. Dlaczego? Odpowiedź może być tak prosta, jak prosty jest rachunek. Ten wyborczy, co pokaże i policzy Piotr Świerczek.

"Bilans". Ropa najdroższa od pół roku

Drożejąca ropa - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Pawła Blajera był Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny Biznesalert.pl. Ponadto o prognozach dla emerytów mówił Maciej Bitner, ekspert do spraw systemów emerytalnych.

"To haniebne zniesławienie Polski". Cimoszewicz o słowach premiera

Kiedy polscy deputowani brali udział w debatach w Parlamencie Europejskim poświęconych łamaniu praworządności w Polsce, byli określani przez PiS mianem zdrajców, donoszących na własny kraj. I oto szef rządu PiS-owskiego jedzie do Stanów Zjednoczonych, żeby powiedzieć, że w Polsce wymiar sprawiedliwości jest w rękach takich samych ludzi jak kolaboranci Vichy - powiedział w "Kropce nad i" Włodzimierz Cimoszewicz. - To jest po prostu haniebne zniesławienie Polski, nie tylko sędziów - dodał.

Ochojska: Chorobę traktuję jak zadanie. W czwartek zaczynam chemię

Nie mogłam przed wyborcami ukryć tego, że jestem chora, to by było nieuczciwe. Gdybym nie kandydowała do Parlamentu Europejskiego, to na pewno bym nie ogłaszała tego publicznie - powiedziała w "Faktach po Faktach" Janina Ochojska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. W ubiegłym tygodniu poinformowała, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi.

Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i". Cała rozmowa

Kiedy polscy deputowani brali udział w debatach w Parlamencie Europejskim poświęconych łamaniu praworządności w Polsce, byli określani przez PiS mianem zdrajców, donoszących na własny kraj. I oto szef rządu PiS-owskiego jedzie do Stanów Zjednoczonych, żeby powiedzieć, że w Polsce wymiar sprawiedliwości jest w rękach takich samych ludzi, jak kolaboranci Vichy - powiedział w "Kropce nad i" Włodzimierz Cimoszewicz. - To jest po prostu haniebne zniesławienie Polski, nie tylko sędziów - dodał.

Lokal wyborczy w "jaskini lwa". "Frekwencja 100 procent"

69-letni Bharatdas Darshandas na co dzień opiekuje się sanktuarium Śiwy i od 2002 roku nie opuścił żadnych wyborów. Tak stało się i w tym roku. Indyjscy urzędnicy przebyli blisko 70 kilometrów przez zamieszkane przez lwy tereny, by zapewnić mu możliwość oddania głosu w największych demokratycznych wyborach na świecie.

Tomczyk, Stachowiak-Różecka i Ochojska w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Nie mogłam przed wyborcami ukryć tego, że jestem chora, to by było nieuczciwe. Gdybym nie kandydowała do Parlamentu Europejskiego, to na pewno bym nie ogłaszała tego publicznie - powiedziała w "Faktach po Faktach" Janina Ochojska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. W ubiegłym tygodniu poinformowała, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Gośćmi pierwszej części programu byli Cezary Tomczyk, Mirosława Stachowiak-Różecka.

Spalenie kukły Żyda - niewinna tradycja czy wyraz antysemityzmu?

Mieszkańcy Pruchnika na Podkarpaciu w Wielki Piątek przeprowadzili tak zwany sąd nad Judaszem. Symbolizującą go kukłę Żyda biły uczestniczące w "sądzie" dzieci. Następnie kukłę Judasza wleczono ulicami miasta, na moście obcięto jej głowę, a tułów podpalono i wrzucono do rzeki. Goście programu Tak Jest - socjolog Ireneusz Krzemiński i historyk Zbigniew Girzyński próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy palenie kukły Żyda to tylko niewinny zwyczaj czy wyraz antysemityzmu.

Przekop Mierzei Wiślanej opóźniony. Kolejna zmiana terminu

Urząd Morski w Gdyni po raz kolejny przesunął termin składania ofert na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną - obecnie to 8 maja. Powodem jest odwołanie, które wpłynęło do Krajowej Izby Odwoławczej od jednej z firm - podał Polskiej Agencji Prasowej we wtorek Urząd Morski w Gdyni.

"Starałem się podnieść moje dziecko, ale było już martwe"

Wbiegłem do środka i zobaczyłem leżącą na podłodze córkę i żonę. Nie wiedziałem, co robić - wspomina Sudesh Kolonne, który w Niedzielę Wielkanocną brał udział w mszy w kościele świętego Sebastiana w Negombo. To jedna ze świątyń, którą zaatakowali zamachowcy samobójcy. W serii skoordynowanych zamachów na kościoły i hotele zginęło w sumie ponad 300 osób.

Problem z emeryturami. "W 2050 roku będą zdecydowanie bardziej ubogie"

Z najnowszych danych ZUS płyną niepokojące wnioski. Nasze emerytury są coraz mniejsze w stosunku do ostatniej pensji. - Dziś relacje te są jeszcze na przyzwoitym poziomie. Ale w 2050 roku będą zdecydowanie bardziej ubogie - przestrzegł w rozmowie z tvn24bis.pl prezes Instytutu Emerytalnego dr Antoni Kolek.

Miliony głosujących, doba na liczenie. Członkowie komisji "zmarli z wyczerpania"

W zeszłym tygodniu Indonezyjczycy wybierali prezydenta, parlament i władze regionalne. Były to największe na świecie jednodniowe demokratyczne wybory. Kilka dni po zakończeniu głosowania głośno stało się o jego ciemnej stronie. Media informują o coraz większej liczbie członków komisji wyborczych, którzy zmarli z wyczerpania.

37 egzekucji. Skazanym ścięto głowy

Arabia Saudyjska przeprowadziła egzekucję 37 swoich obywateli skazanych na karę śmierci w związku z terroryzmem - poinformowało we wtorek saudyjskie MSW. Skazanym ścięto głowy, a jednego z nich ukrzyżowano.

"Rodzice zabrali mi całe życie". Wyrok dla pary, która torturowała i głodziła własne dzieci

Najstarsza z córek małżeństwa Turpinów, mając 29 lat, ważyła 37 kilogramów. Kąpiel przysługiwała dzieciom raz do roku, a do łóżek przywiązywane były sznurem lub łańcuchem. Teraz David i Louise, którzy przez lata więzili, bili i torturowali swoje dzieci, usłyszeli wyrok za zgotowanie im piekła. Oboje zostali skazani na dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia po 25 latach.

Międzyszkolny Komitet Strajkowy: będziemy klasyfikować uczniów

Po raz kolejny rząd polski nie zdał egzaminu. Zdaliśmy go my, nauczyciele, podejmując decyzję o tym, że klasyfikujemy uczniów - poinformowali we wtorek przedstawiciele Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, reprezentującego strajkujących nauczycieli, którzy nie należą do związków zawodowych. Podkreślili, że nie zawieszają strajku. - Będziemy tę decyzję analizować - tak do apelu OMKS odniósł się szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.