Najnowsze

Najnowsze

Co było w projekcie uchwał olsztyńskich sędziów?

W piątek w Sądzie Rejonowym w Olsztynie odbyło się zebranie sędziów oraz prezesa tego sądu. Podczas posiedzenia sędzia Wojciech Krawczyk w imieniu 31 sędziów złożył wniosek, w którym wnoszono o rozszerzenie porządku obrad o głosowanie nad trzema projektami uchwał. Po odczytaniu projekt został porwany przez prezesa sądu Macieja Nawackiego. Pod czym podpisali się sędziowie?

Nawacki: za mną stoją obywatele

Mamy do czynienia ni mniej, ni więcej tylko z pewnego rodzaju hucpą polityczną w wykonaniu sędziów - powiedział sędzia Maciej Nawacki po tym, gdy podarł projekt uchwały olsztyńskich sędziów w sprawie sędziego Pawła Juszczyszyna. Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie przekonywał, że "stoją za nim obywatele".

Zmiótł psa z pasów. "Szczęście od Boga, że pana nie zahaczył"

Pies był już w połowie jezdni, opiekun szedł za nim. Byli już na przejściu dla pieszych, gdy z ich lewej strony nadjechało BMW. Kierowca nie zatrzymał się. Ominął człowieka, psa nie. - Usłyszałam straszny huk. Wyszłam ze sklepu i modliłam się, żeby to nie był człowiek. Zobaczyłam dorosłego mężczyznę, jak we łzach zbiera z ulicy swojego psa i odchodzi bez słowa - opowiada sprzedawczyni.

Słabe wyniki Ubera. Akcje w górę

W czwartym kwartale 2019 roku Uber zanotował ponad miliardową stratę. Inwestorzy mimo to wierzą w amerykańską firmę - przed piątkowym otwarciem giełdy NYSE kurs podskoczył o 7,7 procent. Wszystko dzięki informacji o tym, kiedy Uber w końcu pokaże zysk.

"Niestety, prezesi powołani przez ministra Ziobrę właśnie w ten sposób prowadzą zebrania"

Nigdy w życiu nie spotkałam się z takim zachowaniem osoby funkcyjnej, jaką zaprezentował dzisiaj pan sędzia Maciej Nawacki - powiedziała prezes Stowarzyszenia Sędziów "Themis" sędzia Beata Morawiec. Komentowała podarcie przez prezesa olsztyńskiego sądu rejonowego zgłoszonej przez jego sędziów uchwały, która wzywała Nawackiego do "zaniechania działań utrudniających sędziemu Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków". Morawiec dodała, że "jeżeli było to pismo podpisane przez sędziów, które ma odpowiednie cechy, to takie działanie ma w Polsce charakter przestępczy".

Były ministrant wygrywa proces z diecezjami. 300 tysięcy złotych zadośćuczynienia dla ofiary księdza pedofila

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy podjął decyzję w sprawie zadośćuczynienia, którego domagał się od archidiecezji wrocławskiej i diecezji bydgoskiej były ministrant wykorzystywany seksualnie przez księdza. Według powoda, przełożeni księdza wiedzieli o jego skłonnościach, a mimo to nie odsunęli go od pracy z dziećmi i młodzieżą, tylko przenosili z parafii do parafii.

"Siłą wepchnięta do karetki" i przewieziona do szpitala psychiatrycznego. Perypetie emerytki z Tomska

Emerytka Rimma Kruc z syberyjskiego Tomska, która w środę została przymusowo przewieziona do szpitala psychiatrycznego, wyszła już z lecznicy, uznana za poczytalną - podały w piątek media. Obrońcy praw człowieka są zdania, że hospitalizowanie kobiety ma związek z jej protestem przeciwko bezczynności prokuratury w sprawie oszustwa, którego ofiarą Kruc padła pięć lat temu.

Sąd rozpatrzył zażalenie. Bez śledztwa w sprawie "taśm Kaczyńskiego"

Warszawski sąd okręgowy utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa po zawiadomieniu austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera - przekazała prokurator Renata Śpiewak z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Mecenas Roman Giertych zapewnił, że pełnomocnicy Birgfellnera wykorzystają w sprawie procedurę skargi nadzwyczajnej, a także możliwość wniesienia sprawy do Trybunału w Strasburgu.

"Niepożądany" brytyjski ambasador wrócił do Iranu

Ambasador Wielkiej Brytanii w Teheranie Robert Macaire wrócił w piątek do Iranu. Opuścił ten kraj 15 stycznia po tym, gdy został zatrzymany pod zarzutem "podżegania do buntu". Spekulowano wówczas, że zostanie wydalony na stałe.

Podatek od "małpek". Producent alkoholi rozważy kroki prawne

Producent alkoholi mocnych Stock Spirits analizuje potencjalne skutki wprowadzenia w Polsce opłaty na napoje alkoholowe w opakowaniach o małej objętości (do 300 mililitrów), czyli tak zwane małpki, i rozważy podjęcie stosownych działań, w tym prawnych - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Pracownicy okradali Amazona. Jest wyrok

Mechanizm kradzieży był prosty. Członkowie grupy najpierw gromadzili sprzęt elektroniczny, który zamierzali ukraść. Następnie na paletach umieszczali go w pojazdach kurierów. Zakładali plomby i wywozili poza teren firmy. Następnie szybko sprzedawali. Byli pracownicy centrum wysyłkowego Amazon w Bielanach Wrocławskich zostali skazani na kary od 2 lat i 8 miesięcy do 4 lat więzienia.