Najnowsze

Najnowsze

"Taka niespodzianka o poranku". Sypnęło śniegiem

Wiosna zaskoczyła internautów, serwując im najmniej wiosenny element pogody. W nocy z soboty na niedzielę w kilku zakątkach Polski spadł śnieg. Między innymi mieszkańcy województwa łódzkiego i pomorskiego za oknami zobaczyli dziś rano zabielone trawniki i jezdnie. Zdjęcia białego puchu na dachach, podwórkach, drzewach i samochodach otrzymujemy od Was na Kontakt 24.

Dawna fabryka na Żoliborzu w rejestrze zabytków

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków podjął decyzję o wpisaniu dawnej Fabryki Sprawdzianów Państwowych Wytwórni Uzbrojenia na Żoliborzu do rejestru zabytków, uznając ją między innymi za materialne świadectwo myśli technicznej dwudziestolecia międzywojennego.

Pandemia COVID-19 a pierwsza pomoc. Jak ratować życie

Gdy jesteśmy w sytuacji, w której zagrożone jest czyjeś życie, musimy zadbać o bezpieczeństwo zarówno tej osoby, jak i swoje. O tym, jak to zrobić w czasie pandemii COVID-19, opowiadał Jarosław Sowizdraniuk z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

"No pewnie, że dobrze się czuję". 95-latka uleczona z koronawirusa

Z objawów pojawił się u niej tylko kaszel, dopiero później doszła wysoka gorączka. 95-letnią Almę Clarę Corsini przewieziono do szpitala 5 marca. Po 12 dniach szczęśliwa wiadomość: badania próbek dały wynik negatywny. "Superbabcia z Fanano" - określił kobietę włoski dziennik. Stała się symbolem-nadzieją dla wszystkich chorych.

Ratownik: Niektórzy pacjenci zatajają informacje. Jeżeli my zachorujemy, szanse na ratunek będą mniejsze

Nie jesteśmy w stanie za każdym ubrać się w skafander, który byłby zalecany. Dlatego bardzo ważny jest wywiad medyczny przeprowadzony przez dyspozytorów - podkreślał ratownik medyczny Maciej Koperski w rozmowie z TVN24. Jak przekazał, "niestety w ostatnich dniach powtarzają się sytuacje, gdy zespoły ratownictwa są poddawane kwarantannie", bo pacjenci zatajają informacje o zagranicznych wyjazdach i objawach.

50 apartamentów od piłkarza dla lekarzy z Londynu

Każda pomoc w walce z koronawirusem jest wskazana. Wilfried Zaha, piłkarz Crystal Palace, ogłosił, że jest gotowy udostępnić za darmo lekarzom pracującym w londyńskich szpitalach 50 apartamentów, których jest współwłaścicielem. Sztab medyczny w podobny sposób wsparli wcześniej również Roman Abramowicz i Gary Neville.

Tysiące zakażonych w Europie. Nowe informacje z największych krajów

We wszystkich europejskich krajach, w których pojawił się koronawirus, potwierdzono w sobotę kolejne zakażenia. Najwięcej jest ich we Włoszech, Francji i Hiszpanii. W wielu krajach zanotowano w sobotę rekordowy wzrost liczby zgonów. Na świecie potwierdzono już ponad 300 tysięcy przypadków SARS-CoV-2. Prawie 13 tysięcy osób zmarło, a prawie 100 tysięcy wyleczono. Jak świat walczy z nowym patogenem?

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia? Odpowiada "Koronawirus. Raport"

Czy można przygotować się tak, by przebieg choroby wywołanej zakażeniem koronawirusa był jak najlżejszy? Co powinna zrobić osoba pracująca, która ma w domu pacjenta onkologicznego? Na wasze pytania odpowiadali w programie "Koronawirus. Raport" w TVN24 kardiolog i internista doktor Piotr Gryglas oraz oraz Marek Posobkiewicz, główny inspektor sanitarny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wykryła polskiego "pacjenta zero". Dziś sama jest na kwarantannie

- Był już późny wieczór. Ci wszyscy, którzy byli jeszcze w pracy, przyszli obejrzeć wynik. Analizowaliśmy dane: nachylenie krzywej, tempo jej wzrostu, sprawdzaliśmy parametry. Wszyscy byli podekscytowani - doktor Katarzyna Pancer opowiada o momencie, w którym jej zespół wykrył pierwszy w Polsce przypadek koronawirusa. Z dr Pancer, wirusologiem, diagnostą i kierownikiem laboratorium BSL-3 w Warszawie, rozmawia Dariusz Kubik z magazynu "Czarno na białym" TVN24.

Obowiązkowa kwarantanna, czyli Andrzej i Roman wracają do Polski

Ponad 20 tysięcy Polaków wróciło w ostatnich dniach do kraju w ramach akcji "LOT do domu". Każdy obowiązkowo musi się poddać 14-dniowej kwarantannie. Zanim się jednak odizoluje, odbywa często długą podróż do domu. Zdarza się, że pociągiem, w jednym przedziale z przypadkowymi pasażerami, którzy o koronawirusie słyszeli tylko w mediach.

Pilny apel do dawców. "Za chwilę będzie brakować krwi"

Od wybuchu pandemii COVID-19 zmniejszyła się w Polsce liczba dawców krwi. W niektórych centrach krwiodawstwa nawet czterokrotnie. Obecna sytuacja nie sprawiła jednak, że zmniejszyło się zapotrzebowanie na krew dla pacjentów po operacjach lub w trakcie terapii. Stacje krwiodawstwa zaapelowały o oddawanie krwi i wdrożyły dodatkowe środki bezpieczeństwa dla dawców. Przed niektórymi punktami poboru krwi pojawiły się nawet kolejki dawców, ale apel wciąż pozostaje aktualny.